GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Dominique Lesage odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-06-21 17:17 - czytano: 1035 razy - dodaj komentarz
Dominique Lesage odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia PolskiDominique Lesage, dyrektor Kontentu Orange Polska został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wieloletniego zaangażowania w rozwój kultury polskiej.Order ustanowiony w 1921 r. nadawany jest za wybitne zasługi w służbie państwu i społeczeństwu, działalności publicznej, umacnianiu suwerenności i obronności kraju, rozwoju gospodarki narodowej, wybitną twórczość naukową, literacką i artystyczną oraz
REKLAMA
rozwój współpracy Rzeczypospolitej Polskiej z innymi państwami i narodami.

Dominique Lesage pracuje w Orange Polska od 2007 roku. Jest odpowiedzialny m.in. za rozwój usług telewizyjnych, wideo na życzenie, uruchomienie kanału telewizyjnego Orange Sport, a także koprodukcje filmów fabularnych. Orange Polska współprodukowała takie filmy jak  „Generał NIL”, „Dzieci Ireny Sendlerowej” oraz nominowany do Oscara "Katyń" Andrzeja Wajdy.

W latach 1976-1979 występował na scenie Teatru STU w Krakowie. Pracę w branży medialnej rozpoczął w 1994 roku w Canal +, gdzie pełnił funkcje zarządcze związane z uruchomieniem i rozwojem usług telekomunikacyjnych na rynku polskim.

Dominique Lesage aktywnie uczestniczy w debatach na temat rozwoju polskiego i europejskiego ustawodawstwa w dziedzinie telewizji i mediów. Współpracował z wieloma organizacjami pozarządowymi nt. rozwoju mediów, walki z piractwem oraz wsparcia produkcji filmowej.

W roku 2005 został powołany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego do zarządu Polskiego Instytutu Filmowego, a w 2007 wszedł w skład Rady Doradców Handlu Zagranicznego Republiki Francuskiej. W 2008 roku otrzymał polskie obywatelstwo. Wcześniej został odznaczony Orderem Zasługi Republiki Francuskiej oraz Medalem Zasłużony Kulturze - Gloria Artis Rzeczypospolitej Polskiej.
Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: