GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj

Przegląd prasy

Polski rynek dostępowy: kablówki i ethernet silniejsze niż gdziekolwiek
dodał: TK - 2010-09-15 08:28 - dodaj komentarz
Ponad 5,7 mln stacjonarnych linii szerokopasmowych było w Polsce w połowie bieżącego roku – wynika z najświeższych danych zgromadzonych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Być może po raz pierwszy uda się oszacować realną liczbę abonentów usług dostępowych w Polsce. Również w lokalnych sieciach. Do UKE spływają bowiem dane z analizy lokalnych rynków szerokopasmowych. Alternatywne technologie trzymają się w Polsce nadzwyczaj dobrze. Zmiany demograficzne sprzyjają rynkowi dostępowemu.
Nokia będzie walczyć o rynek smartfonów
dodał: TK - 2010-09-13 15:46 - dodaj komentarz
Na razie Nokia, największy światowy producent telefonów komórkowych, przegrywa walkę o rynek smartfonów z amerykańską konkurencją. Stąd rada nadzorcza producenta telefonów komórkowych odwołała ze stanowiska prezesa Olli-Pekka Kallasvuo. Zastąpi go Stephen Elop z innego światowego giganta, Microsoftu.
Nowy portal Orange
dodał: TK - 2010-09-13 15:18 - dodaj komentarz
W tym tygodniu sieć komórkowa Orange (należy do Telekomunikacji Polskiej) uruchomi nowy portal, na wzór zachodnich odpowiedników z grupy.
Nokia: czas desperackich decyzji
dodał: TK - 2010-09-13 09:45 - dodaj komentarz
Wymiana prezesa na kilka dni przed rozpoczynającym się jutro Nokia World to krok ryzykowny. Właśnie się decyduje, czy Nokia będzie jeszcze walczyć na dochodowym rynku smartfonów i usług dodanych, czy też skupi się na prostych urządzeniach dla mniej wymagających rynków.
Kilka tygodni do startu procedury
dodał: TK - 2010-09-13 09:44 - dodaj komentarz
Dopiero za cztery tygodnie Polska Grupa Energetyczna rozpocznie procedurę sprzedaży Exatela, telekomunikacyjnego operatora świadczącego usługi dla biznesu – taką informację udało nam się nieoficjalnie potwierdzić u źródła zbliżonego do PGE.
Nowym szefem Nokii został Kanadyjczyk
dodał: TK - 2010-09-10 14:31 - dodaj komentarz
Nowym prezydentem i dyrektorem wykonawczym Nokii, wciąż największego na świecie producenta telefonów komórkowych, jest od dzisiaj mianowany Kanadyjczyk Stephen Elop, były członek kierownictwa zespołu Microsoftu, odpowiedzialnego za strategię grupy.
Mediatel jest na sprzedaż, ale jeszcze nie dziś
dodał: TK - 2010-09-10 13:36 - dodaj komentarz
Drugie półrocze ma być dla Mediatelu, głównej inwestycji NFI Magna Polonia, znacznie lepsze niż pierwsze. Spółka nadal chce zostać wirtualnym operatorem mobilnej sieci
Mediatel zbuduje biznes na asymetrycznych rozliczeniach
dodał: TK - 2010-09-10 12:12 - dodaj komentarz
Giełdowa spółka zamierza rozszerzyć hurtową ofertę o usługi w sieciach mobilnych. Liczy, że dzięki asymetrii interkonektowej z zasiedziałymi operatorami uda jej się wypracować odpowiednią marżę. Zarówno dla siebie, jak i dla swoich partnerów. Umowa MVNO, zdaniem Mirosława Janisiewicza, prezesa zarządu Mediatela, to dzisiaj nie problem.
Aster porządkuje grupę przed sprzedażą
dodał: TK - 2010-09-10 12:11 - dodaj komentarz
Przygotowywany do sprzedaży operator inwestuje, by zwiększyć obecność na rynku usług dla firm. Aster Biznes, spółka zależna Astera, właśnie przejęła świadczącą usługi tranzytu IP spółkę ServicEurope.
Vodafone zarobi na sprzedaży udziałów w China Mobile
dodał: TK - 2010-09-09 23:24 - dodaj komentarz
Brytyjski gigant telekomunikacyjny, Vodafone, największy na świecie pod względem przychodów sprzedaje swój pakiet 3,2 proc. udziałów w China Mobile, telekomie który w 74 proc. kontrolowany jest przez państwo.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: