GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj

Przegląd prasy

Operatorzy, zapomnijcie o neutralności technologicznej sieci
dodał: TK - 2010-09-30 10:51 - dodaj komentarz
Nie ma wątpliwości, operatorzy będą musieli wypracować nowe modele biznesowe korzystania ze swojej infrastruktury. Wygląda na to, że nieuniknione jest pożegnanie się z zasadą neutralności technologicznej i uprzywilejowanie tych klientów, którzy będą chcieli płacić za usługi - wynika z badania "Consumers & Convergence IV" firmy KPMG, które po raz pierwszy objęło także Polskę.
Szybki internet stanął
dodał: TK - 2010-09-30 10:49 - dodaj komentarz
Z 1,5 MILIARDA EURO - na budowę internetu szerokopasmowego samorządy wykorzystały dotąd zaledwie 56 milionów. Rząd zapowiada wielkie przyspieszenie. Jeśli się nie uda, gigantyczne dotacje przepadną.
Polacy niechętnie korzystają z sieci przez komórkę
dodał: TK - 2010-09-29 09:17 - dodaj komentarz
Polacy nie wyobrażają sobie życia bez stacjonarnego dostępu do sieci – wynika z globalnego raportu firmy doradczej KPMG „Konsumenci w obliczu internetu i mobilnych technologii”.
Komórki będą walczyć na tablety
dodał: TK - 2010-09-29 09:16 - dodaj komentarz
ORANGE, ERA, PLUS I PLAY szykują się do wojny o mobilny internet. Głównym wabikiem na klientów nie będzie jednak iPad, ale Galaxy Tab Samsunga. Gadżet Apple’a pojawi się u operatorów, ale jego cena będzie bardzo wysoka.
Emitel ma nową umowę z TVN i Telewizją Puls
dodał: TK - 2010-09-29 09:15 - dodaj komentarz
Wkrótce ruszy w Polsce zmiana nadawania naziemnego z analogowego na cyfrowe. Zdaniem ekspertów na całym procesie bardziej niż Telekomunikacja Polska, do której należy Emitel, zyskają nadawcy.
Nadawcy bliscy podpisania umowy z Emitelem
dodał: TK - 2010-09-28 16:02 - dodaj komentarz
TVN, Polsat, TV Puls i TV4 mają dziś podpia wartą ok. 0,5 mld zł dziesięcioletnią umowę z Emitelem. Przypieczętuje to start ich stacji w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Nowe zasady unijnych grantów na ostatnią milę
dodał: TK - 2010-09-28 11:08 - dodaj komentarz
Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i MSWiA chcą przyspieszyć inwestycje w internetową ostatnią milę i projekty związane z przeciwdziałaniem cyfrowemu wykluczeniu. Mają pojawić się ułatwienia i krótsze terminy.
Uzdrowiska wolne od szybkiego internetu
dodał: TK - 2010-09-27 10:31 - dodaj komentarz
Kilkadziesiąt miejscowości w Polsce jest objętych ustawowym zakazem budowy i modernizacji masztów telefonii komórkowej. Mieszkańcy i kuracjusze mają problem z zasięgiem i dostępem do bezprzewodowego internetu. Do walki o zmianę przepisów operatorzy wciągają samorządy.
UOKiK tropi zmowę na rynku mobilnej telewizji
dodał: TK - 2010-09-24 11:30 - dodaj komentarz
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wszczął postępowanie antymonopolowe przeciwko czterem operatorom komórkowym. Według urzędu Era, Plus, Orange i Play mogły utrudniać uruchomienie telewizji mobilnej w Polsce, porozumiewając się pomiędzy sobą w niedozwolony sposób. Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel, szefowa UOKiK, może ich ukarać łączną kwotą 2,5 mld zł
Wyższy VAT ułatwi zmianę operatora?
dodał: TK - 2010-09-24 11:29 - dodaj komentarz
Abonenci zyskają pretekst, by bez uzasadnienia rozwiązywać umowy - zauważa "Rzeczpospolita". Według niej, operatorzy telekomunikacyjni już dziś powinni kupować tony ryz papieru i miliony kopert. Czeka ich nie lada zadanie. Muszą bowiem poinformować na piśmie każdego z 35 mln abonentów telefonicznych o zmianie cen usług.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: