GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Aktualności

Eksperci europejscy z obszaru cyberbezpieczeństwa spotkają się w Warszawie
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 15:08 - dodaj komentarz
Ponad 100 specjalistów, należących do zespołów reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem w internecie z całej Europy, spotyka się w Warszawie na ramach prac międzynarodowej grupy roboczej, aby wymienić doświadczenia i poszerzyć współpracę. Tematem spotkania będą zagrożenia, z którymi aktualnie mierzą się eksperci na całym świecie oraz sposoby ograniczania ich skutków. Będzie mowa między innymi o złośliwych koparkach kryptowalut, które infekują komputery i bez wiedzy właściciela
Facebook usuwa 200 podejrzanych aplikacji
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 15:05 - dodaj komentarz
Po aferze Cambridge Analytica, prezes Facebooka Mark Zuckerberg ogłosił 21 marca, że firma przeprowadzi audyt w celu zidentyfikowania podejrzanych aplikacji, które mogły wykorzystywać dane użytkowników w niewłaściwy sposób. Do tej pory wykryto i usunięto 200 aplikacji, ale ich nazwy nie zostały jeszcze upublicznione. Użytkownicy, których dane zostały niewłaściwie wykorzystane, zostaną natychmiast powiadomieni przez zespół Facebooka.
Spam i phishing w I kwartale 2018 r.
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 15:02 - dodaj komentarz
W pierwszym kwartale 2018 r. technologie antyphishingowe Kaspersky Lab zapobiegły ponad 3,7 mln prób odwiedzenia oszukańczych stron udających portale społecznościowe, z czego 60% stanowiły strony podszywające się pod Facebooka. Cyberprzestępcy nie szczędzą wysiłków, aby zdobywać dane osobowe i inne poufne informacje użytkowników.
Chmura Microsoft doceniona przez ekspertów rynku
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:48 - dodaj komentarz
Microsoft odebrał dwie nagrody w konkursie „Best in Cloud 2018”, który wyłonił najlepsze technologie i dostawców rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej według opinii menedżerów z największych polskich organizacji (CIO TOP 100). W tym roku główne laury zdobył Microsoft Dynamics 365 w kategorii „Najlepszy system ERP” oraz chmura Microsoft Azure w kategorii „Wydajność i integracja”. Organizatorem konkursu jest Computerworld.
Mitsubishi Motors buduje salony - obiekty magazynowania energii
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:45 - dodaj komentarz
Salony samochodowe w Japonii zapewniają lokalnym społecznościom coś więcej niż tylko dostęp do nowych pojazdów. Mitsubishi Motors Corporation (MMC) stworzy sieć salonów dealerskich, które zapewnią dostęp do ładowania pojazdów elektrycznych, pomoc w stabilizacji lokalnej sieci energetycznej, a nawet energię elektryczną w przypadku wystąpienia klęski żywiołowej lub awarii zasilania.
Ofiary przestępstw chronione przez system wideokonferencji od Netii
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:42 - dodaj komentarz
Netia wyposażyła jedną z sal przesłuchań oraz salę rozpraw Sądu Rejonowego w Warszawie w system wideokonferencyjny Netia Video Anywhere. Zastosowanie tej nowoczesnej technologii ma na celu przede wszystkim ochronę świadków, zwłaszcza nieletnich. Ale może też usprawnić codzienną pracę w sądach. Specjalna sala przesłuchań w sądzie przy ul. Marszałkowskiej w Warszawie została połączona z jedną z sal rozpraw za pośrednictwem systemu wideokonferencyjnego Netii.
95proc. e-sprzedawców w Polsce akceptuje płatności kartowe, 71% przyznaje, że nie
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:38 - dodaj komentarz
Fraud płatniczy jest często określany mianem jednego z najpoważniejszych zagrożeń, z jakim muszą się dziś mierzyć firmy przyjmujące płatności online na całym świecie. Z najnowszego raportu firm EY i Nethone pt. „Bezpieczny handel w internecie” wynika, że większość przedsiębiorstw na polskim rynku e-commerce ma znikomą świadomość problemu wyłudzeń płatniczych.
Wolontariusze z ING uczą programowania najmłodszych
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:31 - dodaj komentarz
ING CoderDojo to pilotażowa inicjatywa realizowana przez ING Bank Śląski wspólnie z Fundacją CoderDojo Polska. W jej ramach wolontariusze ING prowadzą zajęcia kodowania dla dzieci pracowników banku. ING CoderDojo – to miejsce, w którym wolontariusze z ING Banku Śląskiego w roli mentorów prowadzą zajęcia z nowych technologii dla dzieci w wieku 6-15 lat.
Już w piątek wchodzi RODO. Czy wiesz, że…
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:27 - dodaj komentarz
Aby pomóc przygotować się na wejście RODO, Fundacja internetPR.pl przez ponad miesiąc publikowała rozmowy z ekspertami dotyczące jego tematyki. Przegapiłeś? Zobacz wideokompilację rozmów i zapoznaj się z odpowiedziami na ciekawsze pytania. Nie każda agencja PR musi korzystać z usług inspektora ochrony danych (IOD).Obowiązek powołania IOD dotyczy organów publicznych i podmiotów przetwarzających dane osobowe w dużych ilościach. Agencja PR,
Prezydent RP podpisał nowelizację Prawa telekomunikacyjnego
dodał: Monika Kowalczewska - 2018-05-23 14:24 - dodaj komentarz
Nowelizowane przepisy przewidują: - rezygnację z wydawania przez Prezesa UKE zgód w formie decyzji administracyjnych; - określenie warunków świadczenia przez jednostkę samorządu terytorialnego (JST) bezpłatnego dostępu do internetu w Megaustawie i rozporządzeniu w sposób zapewniający świadczenie usług o wysokiej przepływności; - ograniczenie zasięgów samorządowych hotspotów wyłącznie do przestrzeni publicznej.
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wyszukiwarka
Szukaj
Opublikowano w okresie:
Wszystkie kategorie
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: