czwartek, 17 lipca, 2025

Nasze serwisy:

Więcej

    T-Mobile pomaga pokoleniu Z chronić swoją cyfrową tożsamość w kampanii #OwnYourWorld

    Zobacz również

    Jak zadbać o swoje dane i cyfrową tożsamość? Czy młodzi ludzie mogą bezpiecznie żyć w cyfrowej rzeczywistości? Odpowiedzi na te pytania przedstawiciele pokolenia Z znajdą w ramach nowej, międzynarodowej kampanii #OwnYourWorld. Akcji towarzyszy seria kursów stworzonych przez m.in. polskich influencerów oraz teledysk przygotowany przez polską producentkę techno i DJ-kę – VTSS.

    - Reklama -


    Badania zlecone przez Deutsche Telekom pokazują, że wśród młodych ludzi istnieje pilna potrzeba lepszej edukacji w zakresie ochrony tożsamości cyfrowej. Ponad 90% europejskiego pokolenia Z wyraża obawy o swoją cyfrową prywatność. Pomimo dorastania w erze internetu, wielu ankietowanych czuje się nieprzygotowanych do radzenia sobie z tą kwestią – mniej niż 7% twierdzi, że czuje się bardzo pewnie zarządzając swoją prywatnością danych. Badanie pokazuje również, że ponad 70% przedstawicieli pokolenia Z chciałoby uzyskać więcej informacji na temat samoochrony w sieci. To wskazuje, jak ważnym tematem jest edukacja właśnie w tym obszarze i wyposażenie młodych ludzi w odpowiednie kompetencje.

    Dlatego wraz z nową międzynarodową kampanią #OwnYourWorld, Deutsche Telekom rzuca światło na ukryte zagrożenia cyfrowe, wizualizując, w jaki sposób dane osobowe mogą być powielane i niewłaściwie wykorzystywane. Poprzez opowiadanie historii w mediach społecznościowych, kampania pobudza świadomość młodych ludzi i umożliwia im przejęcie większej kontroli nad ich cyfrowym życiem.

    Możliwość posiadania własnej tożsamości online powinna być podstawowym prawem. Wiemy, że wiedza to potęga. Właśnie dlatego zapewniamy pokoleniu Z wiedzę i pewność siebie, których potrzebują, aby „włączyć tryb prywatności” w swoim cyfrowym życiu – mówi Ulrich Klenke, Chief Brand Officer, Deutsche Telekom.

    OwnYourWorld – przejmij kontrolę

    Kluczowym elementem kampanii jest seria treści stworzonych przez influencerów, którzy w ramach krótkich cyfrowych kursów podpowiadają, jakie umiejętności pomagają dbać o swoje bezpieczeństwo w sieci i chronić swoje dane. Materiały są dostępne na stronie ownyourworld.online i omawiają tematy związane m.in. ze śledzeniem danych, czy wpływem algorytmów. W polskiej części tej kampanii udział wezmą:


    w obszarze “Digital Self”
    Anna Dubińska (ania_dubinska)
    Katarzyna Lech i Katarzyna Pieczyńska (swag.flexx)
    w obszarze “Movements”
    Gabriel Hyodo (gabriel_hyodo)
    Izabella Kozłowska (chlodnica)
    w obszarze “Love Life”
    Łukasz Bogusławski (lookashh)
    Anna Szczepaniak (nocotyania)
    w obszarze “Creations”
    Dominik Więcek (dominik_wiecek)
    Artur Sikorski (artursikorski)
    w obszarze “Ideals”
    Karolina Czak (karolina_czak)
    Karolina Kaja Gołuchowska (kajagoluchowska)
    w obszarze “Taste”
    Natalia Jagiełło (pani_jagiello)
    Dominika Uznańska (dominikauznanskaa).

    Wszystkie kursy są bezpłatne. Kampania będzie wspierana w social mediach poprzez zabawny, edukacyjne treści na TikToku, Instagramie, YouTubie, Reddit, Twitchu i Snapchacie.

    OwnYourWorld stanowi część długoterminowego zobowiązania Deutsche Telekom do wspierania przedstawicieli pokolenia Z, aby mogli poruszać się po świecie cyfrowym z większą pewnością siebie i kontrolą tego, co dzieje się z ich danymi.

    Poznaj prawdziwą rzeczywistość
    Kampania rozpoczyna się surrealistycznym teledyskiem wyreżyserowanym przez kultowy duet Shadrinsky, we współpracy z artystką VTSS (prawdziwe nazwisko Martyna Maja), polską producentką techno i DJ-ką znaną z łączenia gatunków muzycznych.

    Wielu z nas odczuwa niepokój związany z tym, że mnóstwo osób żyje online i ma niewielką kontrolę nad tym cyfrowym światem. Ten projekt twórczo to oddaje i miejmy nadzieję, że pomoże ludziom poczuć się widzianymi – komentuje VTSS.

    Wyprodukowany przez Deutsche Telekom film wizualizuje te kwestię poprzez odważne opowiadanie historii, wykorzystując treści w stylu „brainrot”, aby pokazać, jak to jest, gdy twoja cyfrowa tożsamość zaczyna wymykać ci się z rąk. Gdy cyfrowe sobowtóry zaczynają kraść uwagę artystki i przejmować jej życie, VTSS ożywia to, co dzieje się, gdy internetowe „ja” zaczyna żyć własnym życiem.

    Kampania #OwnYourWorld startuje w Niemczech oraz w 8 europejskich spółkach Deutsche Telekom: w Austrii, Polsce, Czechach, na Węgrzech, w Chorwacji, na Słowacji, w Czarnogórze i w Macedonii Północnej.

    ŹródłoT-Mobile
    0 Komentarze
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Nauczycielu, ten laptop jest za darmo*!  A dodatkowo odbierz 1200 zł w prezencie

    To nie żart – możesz otrzymać nowoczesnego, szybkiego i bezpiecznego laptopa Acer Chromebook całkowicie za darmo*, a do tego...