czwartek, 4 września, 2025

Nasze serwisy:

Więcej

    Orange: Pokonaliśmy wakacyjne oblężenie sieci

    Zobacz również

    Wakacje dobiegły końca i przyszedł czas na podsumowanie ruchu w naszej sieci mobilnej. Jak zawsze oblegaliście nadmorskie plaże, pojezierza i górskie miejscowości, ale nasza wzmocniona sieć dała radę!

    - Reklama -

    Łącznie za pośrednictwem stacji w regionach turystycznych użytkownicy sieci Orange przesłali ponad 39 tys. TB danych. To o 16% więcej niż w ubiegłym roku. 5,5 tys. TB przesłaliście z wykorzystaniem sieci 5G, co przekłada się na 3-krotny wzrost względem poprzednich wakacji. Za ok. 80% transmisji w 5G odpowiada pasmo C. Najwyższy ruch mieliśmy 15 i 16 sierpnia. Długi weekend jak zawsze ściąga tłumy turystów.

    Przypomnę, że sieć w regionach turystycznych wzmacniały mobilne stacje bazowe. Ostatecznie uruchomiliśmy je w 14 lokalizacjach zamiast planowanych 11, o których pisałam na blogu w czerwcu. Nasze mobilne stacje bazowe działały także podczas wakacyjnych festiwali m.in. na Orange Warsaw Festivalu, Open’erze i Pol’and’Rocku.

    Najwięcej danych przesłali turyści wypoczywający w powiatach wejherowskim i puckim – ponad 3100 TB. Dwa pozostałe miejsca na podium przypadają okolicom Kołobrzegu i Koszalina oraz Olsztyna i Ostródy.

    Najbardziej zapracowane wakacyjne stacje bazowe pracowały w Grzybowie niedaleko Kołobrzegu, w Mielnie oraz Władysławowie. Jak wakacyjny ruch sieciowy wygląda na mapie Polski? Zobaczcie sami – animacje przedstawiają ruch IP na stacjach w regionach turystycznych w podziale na północ i południe kraju.

    Ruch w sieci mobilnej rośnie z roku na rok, za to połączenia głosowe i SMS-y mają przeciwną tendencję. W regionach turystycznych nasi klienci rozmawiali 8% mniej godzin niż w 2024 r. Najwięcej ruchu głosowego mieliśmy poprzez stacje w Augustowie, Krynicy Zdroju i Kołobrzegu. Wysłanych i odebranych było ponad 226 mln SMS-ów. Liczba może robić wrażenie, ale to o 10% mniej niż rok wcześniej. Nie wliczamy tu wiadomości, wysyłanych w technologii RCS.

    ŹródłoOrange
    0 Komentarze
    najnowszy
    najstarszy oceniany
    Inline Feedbacks
    View all comments
    - Reklama -

    Najnowsze

    Sony wprowadza nowe słuchawki douszne ze złączem USB-C

    Firma Sony powiększa ofertę o słuchawki douszne IER-EX15C, łączące wysoką jakość dźwięku z łatwością użycia łącza USB-C®. Nowy model...