Fortinet, światowy lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, który dąży do zapewnienia konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, w znaczącym stopniu rozbudował swoje oprogramowanie Lacework FortiCNAPP, dzięki czemu klienci będą mogli łatwiej niż kiedykolwiek zabezpieczać aplikacje i dane w środowiskach hybrydowych oraz wielochmurowych. Firma udostępniła również usługi FortiAppSec Cloud, FortiMail Workspace Security, FortiNDR Cloud, FortiSIEM i Fortinet Incident Response w cyfrowym katalogu AWS Marketplace, który pomaga wynajdywać oprogramowanie, repozytoria danych i profesjonalne usługi od tysięcy dostawców, a następnie kupować je, wdrażać i zarządzać nimi.
– Fortinet demonstruje swoje zaangażowanie w przyspieszenie bezpiecznej transformacji środowisk chmurowych naszych klientów – powiedział Nirav Shah, starszy wiceprezes ds. produktów i rozwiązań w Fortinet. – Udostępniając większą liczbę naszych usług w AWS Marketplace oraz ulepszając wiodące natywne rozwiązania chmurowe, takie jak Lacework FortiCNAPP i FortiAppSec Cloud, ułatwiamy przedsiębiorstwom ochronę każdego obciążenia i aplikacji w chmurze, a także brzegu sieci.
Inteligentniejsza ochrona, szybsze reagowanie i neutralizowanie zagrożeń
Wprowadzone przez Fortinet ulepszenia w Lacework FortiCNAPP zapewniają jeszcze silniejszą ochronę natywnych dla chmury aplikacji przez cały cykl ich życia. Dzięki tej rozbudowie wzmocniona została pozycja FortiCNAPP jako wiodącej w branży, natywnej dla chmury platformy bezpieczeństwa, zaprojektowanej w celu zapewniania szybszego wykrywania zagrożeń, uzyskiwania głębokiego wglądu w stan infrastruktury oraz upraszczania prowadzenia działalności operacyjnej na dużą skalę.
Nowości wprowadzone w rozwiązaniu Lacework FortiCNAPP:
• Powiadomienia z CloudTrail w czasie rzeczywistym – Skrócenie czasu reagowania na alerty generowane przez AWS CloudTrail z 24 godzin do poniżej 15 minut umożliwiło niemal natychmiastowe wykrywanie krytycznych zjawisk, takich jak wyciek danych uwierzytelniających lub nietypowe zachowanie interfejsu API.
• Explorer (wykres bezpieczeństwa) – Dostęp do wizualnego, interaktywnego widoku ścieżek ataku i relacji między zasobami, co ułatwia lokalizowanie i badanie zagrożeń, takich jak luki w zabezpieczeniach podatne na działania płynące z Internetu.
• Skanowanie systemu Windows bez agentów – Możliwość sprawowania kontroli bezpieczeństwa i identyfikowania luk w komputerach z systemem Windows z poziomu dowolnej chmury bez konieczności instalowania agentów, co w znacznym stopniu ułatwia zwiększenie widzialności i zgodności z regulacjami przy niewielkim poniesionym wysiłku.
• Zarządzanie flotą – Szczegółowy wgląd w duże środowiska w zakresie zainstalowanych agentów, ich statusu wdrożenia i stanu, co pomaga zespołom w monitorowaniu zasięgu ich kontroli oraz optymalizowaniu bezpieczeństwa chmury.
Dodatkowo, firma Fortinet rozszerzyła swoją ofertę chmurową dla aplikacji internetowych i interfejsów API, wprowadzając nowe pakiety usług, które obejmują dynamiczne testowanie bezpieczeństwa aplikacji (Dynamic Application Security Testing, DAST), CDN i SoC-as-a-Service, a także bazujące na sztucznej inteligencji wykrywanie, analizowanie i usuwanie zagrożeń typu zero-day.
Pełna ochrona dostępna teraz także w AWS Marketplace
Fortinet rozszerzył dostępność swojego portfolio rozwiązań do ochrony środowisk chmurowych w AWS Marketplace. Dzięki temu klienci Amazon Web Services (AWS) mogą usprawnić proces zakupu, wdrażania i zarządzania większą liczbą produktów Fortinet w ramach swojego konta AWS Marketplace. Mogą również korzystać z programu rabatowego AWS Enterprise Discount Program (EDP).
Usługi Fortinet dostępne obecnie w AWS Marketplace:
• FortiAppSec Cloud – Zunifikowana ochrona aplikacji internetowych i interfejsów API (Web Application and API Protection, WAAP) z zaporą dla aplikacji internetowych (Web Application Firewall, WAF), mechanizmami zarządzania botami, zabezpieczania interfejsów API oraz ograniczania ataków DDoS.
• FortiMail Workspace Security – Kompleksowa ochrona środowisk SaaS obejmująca pocztę elektroniczną, przeglądarki i narzędzia do współpracy, która powstrzymuje zaawansowane zagrożenia na takich platformach, jak Microsoft 365, Google Workspace, Slack i Teams, z wbudowaną, zarządzaną przez całą dobę usługą reagowania na incydenty, która przyspiesza eliminowanie zagrożeń i zmniejsza obciążenie zespołów SOC.
• FortiNDR Cloud – Bazujące na sztucznej inteligencji wykrywanie zagrożeń, zoptymalizowane pod kątem rozproszonej infrastruktury chmurowej.
• FortiSIEM – Skalowalne zarządzanie logami i reagowanie na incydenty w złożonych środowiskach.
Fortinet uzyskał także specjalizację AWS Security Incident Response, która potwierdza wysoką jakość rozwiązań i usług reagowania na incydenty, wspieranych przez ekspertów ds. bezpieczeństwa AWS w ramach usługi AWS Security Incident Response.
Klienci AWS mogą także wzmocnić bezpieczeństwo swoich środowisk chmurowych dzięki wyspecjalizowanym zespołom Fortinet FortiGuard, świadczącym usługi ds. konsultingu w zakresie chmury i reagowania na incydenty. Od teraz są one dostępne w AWS Marketplace, co pozwala na głębokie zintegrowanie środowisk AWS i Fortinet Security Fabric, przy profesjonalnym wsparciu ekspertów. Podkreśla to zaangażowanie Fortinet w dostarczanie klientom kompleksowej specjalistycznej wiedzy w zakresie bezpieczeństwa – od proaktywnej oceny ryzyka po szybkie reagowanie na incydenty, poparte głęboką integracją z natywnymi narzędziami AWS i analizą zagrożeń FortiGuard.
Strategiczna zmiana w kierunku ujednoliconego bezpieczeństwa chmurowego
Wprowadzenie do oferty nowych usług wzmacnia zaangażowanie firmy Fortinet w upraszczanie ochrony chmury poprzez konsolidację fragmentarycznych, niezintegrowanych rozwiązań w ujednoliconą platformę bezpieczeństwa chmurowego. Zamiast polegać na odizolowanych punktowych produktach, firma Fortinet dostarcza zintegrowane rozwiązania obejmujące warstwy aplikacji, sieci i użytkowników, zaprojektowane w celu usprawnienia zarządzania i efektywnego skalowania w każdym środowisku.
Dzięki ujednoliceniu narzędzi oferujących takie funkcje, jak ochrona aplikacji internetowych i interfejsów API (WAAP), wykrywanie zagrożeń w sieci i reagowanie na nie (NDR), zarządzanie informacjami i zdarzeniami dotyczącymi bezpieczeństwa (SIEM), platforma ochrony aplikacji chmurowych (CNAPP) oraz ochrona przestrzeni roboczej zapewniana przez jednego dostawcę w ramach jednego wdrożenia, przedsiębiorstwa zyskują możliwość kompleksowego zabezpieczenia chmury wraz z zagwarantowaną większą szybkością tego procesu, efektywnością kosztową i przejrzystością operacyjną.
Dla tych firm, które mają zobowiązania związane z wydatkami na chmurę i chcą zoptymalizować swoje inwestycje w jej bezpieczeństwo, szczególnie w dynamicznych środowiskach, Fortinet FortiFlex oferuje elastyczny model licencjonowania bazujący na dziennym użytkowaniu. Ułatwia on szybkie wdrażanie, elastyczne skalowanie i płynne wykorzystanie istniejących zobowiązań dotyczących chmury, pomagając przedsiębiorstwom chronić to czego potrzebują, kiedy tego potrzebują, a jednocześnie płacąc tylko za to, z czego korzystają.