GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Cybertech przejęte przez Netię

Dodał: TK - opublikowano: 2008-06-27 21:53 - czytano: 13997 razy - komentowano: 4 razy
Cybertech przejęte przez NetięSpółka zależna Netii SA – Internetia Sp. z o.o. – zakupiła udziały w spółce Cybertech Sp. z o.o. („Cybertech”). Jest to kolejna po Connect Systemy Komputerowe Sp. z o.o. przejęta przez Netię firma, świadcząca usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu na terenie Białegostoku.
REKLAMA
Cybertech jako operator osiedlowy świadczy usługi szerokopasmowego dostępu do Internetu dla klientów  z Białegostoku. Wykorzystywana przez spółkę technologia Fast Ethernet pozwala na udostępnianie klientom łącza o przepustowości do 100 Mb/s. Na dzień 26 czerwca sieć Cybertech obsługiwała 3.535 klientów, a posiadane przez nią zasoby sieciowe pozwalają na obsługę łącznie 9.000 gospodarstw domowych.

Netia poprzez powiększenie zasięgu własnej sieci i bazy klientów również dzięki przejęciom i integracji operacyjnej spółek wykorzystujących technologię FastEthernet dąży do realizacji strategii, która zakłada zdobycie miliona klientów usług szerokopasmowych w ciągu trzech lat.

Łączna liczba spółek internetowych przejętych przez Netię od połowy 2007 roku wzrosła do piętnastu. Obsługują one łącznie ok. 50 tysięcy klientów, a w zasięgu ich sieci znajdują się ok. 164 tysiące gospodarstw domowych.

Nabycie udziałów nastąpiło w wykonaniu zawartej w dniu 26 czerwca 2008 roku przez  spółkę zależną Netia SA – Internetię Sp. z o.o. umowy sprzedaży ze spółką Cybertech na skutek zapłaty łącznej kwoty 3.974.609,63 złotych. Zakupione od Pana Piotra Niesterowicza 200 udziałów o łącznej wartości nominalnej 50.000 złotych stanowi 100 procent kapitału zakładowego i daje 100 procent głosów na zgromadzeniu wspólników Cybertech.
Źródło: Netia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
realizują strategię jak widać dość skutecznie. w końcu te 60 mln na przejęcia trzeba gdzieś ulokować. i tak super już wyszli na przejęciu T2, bo 1 mln za całą firmę to grosze w porównaniu z tym jakie zyski to przyniesie. kolejne przejęcia już niestety takiej stopy zwrotu mieć nie będą, chyba że multimo jednak pójdzie pod młotek i też tanio odda skórę. ale na to bym nie liczył. niemniej netia umacnia się.
2008-10-05 22:07
~Kilian
netia zbiera zaplecze, przejela tele2, teraz kolejna osiedlowka, to dobrze rokuje dla tej firmy, miejmy nadzieje, tylko, ze wraz ze wzrostem uzytkownikow ich netu nie wzrosnie cena netu, to byloby kiepskie posuniecie.
2008-07-03 18:09
~artur
wow [1]
Wow. NO Cybertech, teraz Tele2, jestem pod ogromnym wrażeniem postępów Netii. Naprawdę świetnie działają na rynku i wzmacniają się tak, by jeszcze silniej oddziaływać na TP. A ta wreszcie poczuje co to znaczy prawdziwy konkurent. Trzymam kciuki za NEtię.
2008-07-02 22:00
~Yoda
w koncu jestes jej pracownikiem :]
2008-07-02 22:36
~XYZ
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: