GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

50 dni dzieli nas od startu CodeWeek 2023

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2023-08-21 12:50 - czytano: 275 razy - dodaj komentarz
50 dni dzieli nas od startu CodeWeek 2023Zapamiętajcie te daty: 7-22 października 2023 r. To właśnie wtedy odbędzie się tegoroczny Europejski Tydzień Kodowania, czyli CodeWeek 2023. Zostało już tylko 50 dni do tego europejskiego święta programowania – koniecznie dołączcie! Podpowiadamy, jak to zrobić. Rozpoczynamy odliczanie - tylko 50 dni dzieli nas od startu CodeWeek 2023! Europejski Tydzień Kodowania (CodeWeek) to ogólnoeuropejska inicjatywa, której celem jest szerzenie edukacji w dziedzinie programowania i kompetencji cyfrowych.
REKLAMA
Wziąć w niej udział może każdy – niezależnie od wieku czy umiejętności programowania. Nieważne, czy jesteście nauczycielami przedmiotów humanistycznych, a może informatyki, czy macie już za sobą pierwsze kroki w świecie kodowania, czy po prostu jesteście entuzjastami nowych technologii – jeśli tylko macie pomysł, jak w przystępny sposób opowiedzieć innym o programowaniu lub zachęcić ich do zorganizowania własnej inicjatywy – działajcie! W trakcie CodeWeek europejskie państwa ścigają się w liczbie zorganizowanych inicjatyw. Dlatego im nas i naszych pomysłów więcej, tym lepiej!

Dlaczego warto wziąć udział?
CodeWeek, to czas, w którym możecie rozwinąć swoje zainteresowania oraz umiejętności takie jak: twórcze myślenie, rozwiązywanie problemów czy zagadek logicznych. Jak każdy z nas dobrze wie – technologia coraz mocniej wkracza w nasze codzienne życie, dlatego zrozumienie podstaw programowania staje się nie tylko atutem na rynku pracy, ale także ułatwia codzienność.

CodeWeek to także fantastyczna społeczność – zarówna ta europejska, jak i mniejsza – lokalna. Twoja inicjatywa może integrować sąsiadów czy znajomych ze szkoły, a także inspirować innych, którzy dołączą do wspólnego wydarzenia.

Jak zaangażować się w #CodeWeek2023?
Jak już wiecie, nie ma ograniczeń wiekowych, terytorialnych czy jakichkolwiek innych. Każdy może zorganizować lub dołączyć do wydarzenia! Sama jego forma może być bardzo prosta. Ważne, aby dotyczyła zagadnień programowania lub szeroko pojętych kompetencji cyfrowych. Pomysłów może być wiele. Jeżeli uczycie w szkole informatyki zgłoście swoją lekcję! Jak to zrobić dowiecie się z grafiki „Lekcja informatyki w Twojej szkole”. Kolejne pomysły to np. prezentacje multimedialne, zagadki logiczne, zajęcia z wykorzystaniem robotów, czy wirtualne wycieczki.

Więcej inspiracji znajdziecie na mapie CodeWeek. W wyszukiwarce wybierzcie kolejno: rok (np. 2022 czy 2023 – aby sprawdzić aktualne wydarzenia), kraj – Polska i sprawdźcie inicjatywy, które zostały już zrealizowane. To naprawdę świetna baza pomysłów!

Jeżeli już zorganizowaliście wydarzenie lub wiecie, co zorganizujecie - sprawdźcie, jak w kilku krokach zgłosić swoją inicjatywę. To naprawdę proste, a bardzo potrzebne! Zajmie Wam to dosłownie kilka chwil. Tylko zgłoszone inicjatywy biorą udział w corocznym rankingu CodeWeek.

Ambasadorem idei CodeWeeka może być każdy!
Sami dowiedzieliście się o Europejskim Tygodniu Kodowania od znajomych lub mediów? Sprawcie, aby idea CodeWeeka docierała do kolejnych osób i stańcie się jej ambasadorami. Promujcie swoje wydarzenia w lokalnych społecznościach. Pomocne mogą być w tym media społecznościowe oraz miejsca użyteczności publicznej, takie jak domy kultury czy biblioteki. Tu znajdziecie materiały, które pomogą Wam dotrzeć do większej liczby osób w Waszej okolicy.

50 dni to jeszcze sporo czasu, aby zaplanować swoje działania i uczynić październik (i nie tylko!) miesiącem pełnym kodowania!

Droga na podium
Jak już wspominaliśmy – CodeWeek to także przyjacielski wyścig europejskich państw w liczbie zorganizowanych inicjatyw.

W ostatnich latach Polska konsekwentnie zajmowała miejsca na podium będąc jednym z europejskich liderów pod względem liczby zorganizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania wydarzeń.

Miniony rok, to niemal 14 000 zarejestrowanych wydarzeń w Polsce. Jak będzie w tym roku? Wszystko zależy od nas!
Źródło: KPRM
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: