GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG poszerza granice sztuki cyfrowej dzięki współpracy ze studiem Six N. Five

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2023-05-19 14:03 - czytano: 393 razy - dodaj komentarz
LG poszerza granice sztuki cyfrowej dzięki współpracy ze studiem Six N. FiveFirma LG Electronics ogłosiła dziś kolejną współpracę ze studiem sztuki współczesnej Six N. Five oraz jego właścicielem – Ezequielem Pini – wielokrotnie nagradzanym argentyńskim projektantem i artystą cyfrowym, mieszkającym na co dzień w Barcelonie. W ciągu ostatniej dekady Pini badał, w jaki sposób narzędzia i oprogramowanie 3D mogą zostać użyte w pracy artystycznej. Wszystko po to, aby wykorzystać tę technologię do tworzenia wyimaginowanych, fantastycznych światów, których estetyka jest jednocześnie modernistyczna i współczesna, a
REKLAMA
przede wszystkim pełna elegancji. Otwarcie wspólnej wystawy marki i artysty zatytułowanej „Among the Sky” nastąpi 17 maja, a jej dzieła będzie można podziwiać przez kolejne cztery dni. Ekspozycja obejmująca sześć specjalnie zamówionych dzieł sztuki wyświetlanych na wielkoformatowych ekranach LG OLED i telewizorach lifestylowych odbędzie się podczas Frieze New York w trakcie prywatnego pokazu 15 i 16 maja.

Współpraca LG OLED Arts z Six N. Five świadczy o dążeniu do przeplatania ze sobą dwóch sfer. Sztuka cyfrowa i zaawansowana technologia łączą się poprzez eksponowanie współczesnych form artystycznego wyrazu na ekranach LG OLED. Taki trend może zaowocować nowym spojrzeniem na innowacyjne i zmieniające się formy ekspresji artystycznej. Współpraca ta pozwala na zaangażowanie się w kulturę wizualną oraz umożliwia widzom dostrzeżenie wielu inspirujących możliwości. Szczególnie, że dzięki najwyższej jakości ekranu z samoświecącymi pikselami i zaawansowanym rozwiązaniom przetwarzania obrazu telewizory LG OLED zapewniają lepsze wrażenia z oglądania i odbioru sztuki cyfrowej.

- Jesteśmy pewni, że LG OLED przełamie ograniczenia konwencjonalnych mediów i stworzy nowe możliwości dla sztuki cyfrowej oraz artystów. Zgodnie z naszym mottem We inspire art LG OLED zainspiruje wielu artystów, którzy będą rozwijać nowe formy sztuki, przekraczając tym samym granice różnych dziedzin. Jesteśmy podekscytowani współpracą z najbardziej utalentowanymi artystami sztuki cyfrowej, takimi jak Six N. Five, którzy rozumieją tę przestrzeń - Kate Oh, wicedyrektorka działu Brand Communication w LG Home Entertainment Company. 

Seria zatytułowana Among the Sky składa się z sześciu prac. Czerpią one inspiracje z malarstwa pejzażowego, ekspresjonizmu oraz fantastycznych krain przedstawianych przez mistrzów surrealizmu. Do tworzenia animowanych winiet artysta korzystał jednak z niestandardowych narzędzi najnowszej technologii, przez co efekt prac doprowadził do zatarcia granic między ekspresją fizyczną a cyfrową. Dzięki wyjątkowej współpracy z LG OLED i LG Art Lab wszystkie dzieła można obejrzeć, a także doświadczyć ich w świecie rzeczywistym – przy jednoczesnym dostępie do nich za pośrednictwem platform cyfrowych. Dzieła są prezentowane na telewizorach LG OLED evo, które dokładnie odwzorowują ich faktury i kolory. Ekrany LG OLED evo oferują większą jasność, wyrazistość i precyzję odwzorowanych szczegółów, czyniąc obraz bardziej rzeczywistym oraz wciągającym. Ważnym aspektem takiej współpracy jest również utorowanie drogi i wypełnienie luki między wrażeniami użytkowników Web 2.0 i Web 3.0.

Niebo jest bezkresne. Jego ogrom zawsze stanowił dla mnie świętą podróż poza granice postrzegania. Świat, jaki znamy i jakiego doświadczamy, ma ograniczony horyzont. My natomiast przełamujemy to ograniczenie, gdy podnosimy wzrok, aby połączyć się z niebem. Dla niektórych symbolizuje to komunikację z zaświatami, z naszą boską i duchową istotą. Spoglądamy w górę, gdy o coś prosimy, gdy szukamy wyjaśnienia lub gdy po prostu decydujemy się, aby pozwolić sobie na fizyczny i psychiczny odpoczynek w otoczeniu przyrody.

Six N. Five
Seria sześciu prac Six N. Five będzie dostępna w formie niewymienialnych tokenów NFT za pośrednictwem LG Art Lab od 25 maja, od godziny 18:00. Ponadto zostaną one wystawione podczas targów Frieze w dniach 17-21 maja 2023 r. w The Shed w salach Tisch Skylights na VIII piętrze pod adresem 545 W 30th Street w Nowym Jorku. Kuratorami wystawy są Ezequiel Pini i Derrick Li, a wspiera ją Triple X.
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 1.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: