GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

T-Mobile zachęca pokolenie Z do aktywnej troski o środowisko

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2023-04-27 13:53 - czytano: 311 razy - dodaj komentarz
T-Mobile zachęca pokolenie Z do aktywnej troski o środowiskoPokolenie Z ma wpisaną troskę o środowisko w swoje DNA i aktywnie działa na rzecz naszej planety. Poza licznymi akcjami, które młodzież organizuje na całym świecie, świadczą też o tym wyniki konkursu zorganizowanego przez T-Mobile w ramach akcji „Planeta ma znaczenie” – tysiące uczniów z całej Polski zebrało prawie tonę starych telefonów, które zostaną poddane odpowiedniemu recyklingowi! Według raportu “Global 2022 Gen Z Millennial Survey”, przygotowanego przez Deloitte, trzy czwarte respondentów twierdzi, że świat znajduje się w
REKLAMA
punkcie krytycznym, jeśli chodzi o reakcję na kryzys klimatyczny1. Działania na rzecz ochrony środowiska są więc jednym z głównych tematów, jakie towarzyszą młodemu pokoleniu każdego dnia. T-Mobile jako firma odpowiedzialna społecznie zdaje sobie sprawę, że budowanie odpowiednich zachowań i nawyków proekologicznych od najmłodszych lat jest kluczowe, jeśli chodzi o przyszłość naszej planety. 

We wrześniu 2022 operator wystartował z inicjatywą „Planeta Ma Znaczenie”, w ramach której zwraca uwagę na problem nieodpowiedniej utylizacji smartfonów i zachęca do ich recyclingu – w sposób odpowiedzialny i świadomy. 

Zanurkowali do szuflad po telefony 
W ramach akcji „Planeta Ma Znaczenie” firma zorganizowała ogólnopolski konkurs dla szkół i przedszkoli, w którym wzięło udział 91 placówek. Łącznie dzieci zebrały aż 905 kg nieużywanych telefonów! Spośród zgłoszeń wyłoniono 15 placówek, które osiągnęły najlepsze wyniki i zebrały najwięcej kilogramów starych telefonów. Poznajmy zwycięzców! 
 
W kategorii: szkoły najwyższe noty uzyskały: Szkoła Podstawowa im. ks. Kardynał Stefan Wyszyńskiego w Małkowicach, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Kawalerów Orderu Orła Białego we Wrocławiu oraz II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu. Otrzymują one wyposażenie multimedialnych klas językowych z 15 stanowiskami pracy z profesjonalnym oprogramowaniem, nagłośnieniem, systemem dźwiękowym oraz panelem sterowania.

W tej kategorii na kolejnych pozycjach uplasowały się: Szkoła Podstawowa im. Św. Jana Pawła II w Łęgu Starościńskim, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Kostrzy, Szkoła Podstawowa im. Władysława St. Reymonta w Szczutowie, Zespół Szkół w Lotyniu, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim, Szkoła Podstawowa z Oddziałami Dwujęzycznymi nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku. Szkoły te otrzymają zestawy gier planszowych. 

Zaś w kategorii: przedszkola najwięcej uzbierały: Miejskie Przedszkole nr 2 im. J. Porazińskiej w Mszanie Dolnej i Gminne Przedszkole w Kamionku Jasia i Małgosi. Otrzymają one smartfloor, czyli interaktywną podłogę edukacyjną.

Na kolejnych miejscach znalazły się: Przedszkole Miejskie nr 12 w Olsztynie, Przedszkole Łagiewniki Wielkie, Publiczne Przedszkole nr 2 im. J. Korczaka w Sędziszowie Małopolskim i Publiczne Przedszkole Bajkowa Kraina w Sulbinach. Do nich trafią również zestawy gier planszowych.

Ponadto 15 nauczycieli (po jednym z każdej placówki) otrzyma bony o wartości 300 zł do realizacji w wybranych sklepach.

- Żyjemy w czasach, gdy naocznie możemy obserwować zmiany klimatyczne i to, jak nasze zachowanie wpływa na otaczające nas środowisko. W T-Mobile wiemy doskonale, że budowanie świadomości proekologicznej wśród młodych osób, wśród pokolenia Z, jest niezwykle istotne, bo to oni stanowią naszą przyszłość. Dlatego zachęcamy ich do aktywnego i racjonalnego działania właśnie poprzez wprowadzenie odpowiednich nawyków, takich jak świadomy recykling używanych telefonów. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że w nasz konkurs zaangażowały się tysiące dzieci i młodzieży, bo to pokazuje, że chcą oni mieć realny wpływ na otacząjący ich świat. Dlatego serdecznie gratuluje wszystkim nagrodzonym placówkom - bez wątpienia takie wyniki wymagały dużego zaangażowania zarówno uczniów, jak i nauczycieli –  mówi Małgorzata Rybak-Dowżyk, Dyrektorka Departamentu Komunikacji Korporacyjnej i CR w T-Mobile Polska.

Zanurkuj do szuflady po telefon
T-Mobile nieustannie zachęca wszystkich do odpowiedzialnej segregacji elektrośmieci. Według badania przygotowanego w 2022 roku, co czwarty Polak ma aż 2 smartfony, z których nikt już nie korzysta. Niemal połowa (49%) ankietowanych nieużywany sprzęt zostawia sobie, zamiast oddać go innej osobie, sprzedać lub przekazać do recyclingu2. Dlatego od początku tego roku we wszystkich salonach T-Mobile w Polsce stoją specjalne pojemniki na zużyty sprzęt. Dzięki temu poprzez prosty gest można przyczynić się do ochrony naszej planety i wesprzeć działania Fundacji Nasza Ziemia. 
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: