Tu jesteś:
GSMService.pl
» Aktualności
Fortinet publikuje drugą edycję raportu o zrównoważonym rozwoju
Dodał: Monika Kowalczewska -
opublikowano:
2023-04-26 11:59 -
czytano: 304
razy
-
dodaj komentarz

utalentowanych osób w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz promowaniu odpowiedzialnego biznesu w całym łańcuchu wartości. Od 2022 roku Fortinet jest uwzględniany w indeksach Dow Jones Sustainability World i North America Indices jako jedno z najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw w branży oprogramowania oraz w S&P Global Sustainability Yearbook 2023 – najobszerniejszej na świecie publikacji na temat zrównoważonego rozwoju firm.
Najważniejsze informacje z raportu o zrównoważonym rozwoju Fortinet 2022:
- Postępy w osiągnięciu zerowej emisji gazów cieplarnianych – We wrześniu 2022 roku Fortinet podpisał zobowiązanie Science-based Target Initiative (SBTi) do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych w całym swoim łańcuchu wartości nie później niż do 2050 roku. W tym roku firma ujawniła wartość swoich emisji na poziomie Scope 3, w 12 istotnych dla Fortinet kategoriach, zgodnie z definicją protokołu GHG.
- Wiodąca pozycja na rynku w zakresie efektywności energetycznej produktów – Fortinet kontynuuje zwiększanie efektywności energetycznej wszystkich generacji urządzeń FortiGate Next-Generation Firewall. Modele z serii FortiGate F, wprowadzone na rynek w 2022 roku, zużywają średnio o 66% mniej energii niż ich odpowiedniki poprzedniej generacji, co pomaga klientom zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i rachunki za energię elektryczną.
- Korzystanie z ekologicznych opakowań – Fortinet przeprojektowuje opakowania swoich produktów, aby zastąpić tworzywa sztuczne biodegradowalnym papierem, tekturą lub produktami pochodzącymi z recyklingu oraz usunąć plastikowe torby na takie elementy jak anteny i inne akcesoria. W 2022 roku firma wysłała ponad 500 tys. przesyłek z opakowaniami w 100% ekologicznymi.
- Wspieranie różnorodności, sprawiedliwości i integracji (Diversity, Equity, and Inclusion, DEI) – Koncentracja Fortinet na promowaniu różnorodności płci wśród pracowników zaowocowała wzrostem o 39 proc. liczby zatrudnionych kobiet w porównaniu ze stanem z roku 2021. Firma jeszcze bardziej sformalizowała swój ład organizacyjny w zakresie DEI, powołując Komitet Organizacyjny DEI i jego Radę.
- Postępy w przeszkoleniu miliona osób w zakresie cyberbezpieczeństwa do 2026 roku – W 2022 roku firma Fortinet umożliwiła ponad 219 tys. osób przekwalifikowanie lub poszerzenie umiejętności w zakresie kariery w cyberbezpieczeństwie poprzez różne inicjatywy sponsorowane przez Instytut Szkoleniowy Fortinet, który ma na celu rozwiązanie problemu niedoboru utalentowanych osób w branży.
- Partnerstwo przeciwko cyberprzestępczości – Firma Fortinet aktywnie uczestniczyła w przewidywaniu, analizowaniu i zwalczaniu działań cyberprzestępców w 2022 roku poprzez udział w kilku partnerstwach i innych inicjatywach. Należały do nich m.in. operacja Interpolu dotycząca zwalczania cyberprzestępczości w Afryce oraz projekt Cybercrime Atlas Światowego Forum Ekonomicznego, którego celem jest stworzenie mapy głównych syndykatów cyberprzestępczych.
Raport o zrównoważonym rozwoju firmy Fortinet odwołuje się do indeksu Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD), standardów Global Reporting Initiative (GRI), Standardów Sustainability Accountability Standards Board (SASB) oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ (UN SDGs). Dokument zawiera szczegółowe informacje i wskaźniki dotyczące następujących ośmiu priorytetowych zagadnień: zagrożenia dla społeczeństwa związane z cyberbezpieczeństwem, ochrona informacji i prywatności, wpływ produktów na środowisko, zarządzanie środowiskiem i wpływ na zmiany klimatyczne, różnorodność, sprawiedliwość i integracja, luka kompetencyjna w zakresie cyberbezpieczeństwa, etyka biznesowa oraz odpowiedzialne korzystanie z produktów.
Dodatkowa wypowiedź:
Barbara Maigret, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju i CSR, Fortinet
- Zrównoważony rozwój jest kluczowy dla wizji naszej firmy: umożliwienie tworzenia cyfrowego świata, któremu zawsze można zaufać. W raporcie o zrównoważonym rozwoju Fortinet w 2022 r. z dumą dzielimy się postępami, jakie czynimy we włączaniu zagadnień ESG w naszą działalność i uznaniu cyberbezpieczeństwa za kwestię zrównoważonego rozwoju, aby budować bardziej ekologiczny świat i bezpieczniejszy internet. Tegoroczny raport wspiera również nasze zobowiązanie do spełniania wymogów przejrzystości wobec naszych interesariuszy poprzez ujawnienie dodatkowych informacji w odniesieniu do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (UN SDGs) oraz indeksu Task Force on Climate-Related Financial Disclosures (TCFD).
Źródło:
Fortinet
Dodaj komentarz:
x
- Prezent w Orange na kartę - 10proc. wartości doładowania
- Nawet 300 GB w ofercie Plus na kartę
- Kup w sklepie Żabka starter T-Mobile na kartę z 4800 GB ekstra przez rok
- Przecenione tablety i smartfony – pomysły na prezenty
- JuniorBOX dla fanów gry Minecraft – z kuponem na grę Minecraft Legends
- Play: Telewizja Nowej Generacji, superszybki światłowód aż do 5 Gb/s
- Przenosisz numer do nju i masz 3 miesiące za 0 zł

- Orange dla graczy – łączymy siły z Boosteroid
- mObywatel – już ponad 10 milionów pobrań
- Bitdefender ujawnia luki w Amazon Fire TV Stick i Insignia FireOS TV Series
- Weź udział w konkursie T-Mobile na kartę i leć na wakacje
- Galaxy S23 ze zwrotem do 700 PLN na przedpłaconą kartę Visa
- Kolejne odnawialne źródła energii z finansowaniem od Banku Pekao
- Prezent w Orange na kartę - 10proc. wartości doładowania

- Multimedia Polska rzetelnym sprzedawcą energii
- Emil – nowy pakiet antywirusowy w Multimedia Polska
- Wyniki ankiety: 30% użytkowników przechowuje swoje hasła na smartfonach
- Tytuł Najlepszego Partnera w Biznesie dla EXATEL
- Prowadzisz firmę? Nie musisz rejestrować bazy w GIODO
- Plus: Ponad 600 Mb/s w sieci LTE Plus Advanced
- Kaspersky Lab i Telefónica łączą siły, aby wzmocnić cyberochronę
