GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Fortinet publikuje drugą edycję raportu o zrównoważonym rozwoju

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2023-04-26 11:59 - czytano: 304 razy - dodaj komentarz
Fortinet publikuje drugą edycję raportu o zrównoważonym rozwojuFortinet, globalny lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, który dąży do konwergencji sieci i rozwiązań ochronnych, opublikował Raport o zrównoważonym rozwoju za rok 2022. Dokument szczegółowo opisuje postępy przedsiębiorstwa w spełnianiu priorytetowych celów zrównoważonego rozwoju, mających wpływ na Fortinet, klientów firmy i innych interesariuszy. Misja społecznej odpowiedzialności biznesu firmy Fortinet skupia się na dostarczaniu innowacyjnych, zrównoważonych rozwiązań ochronnych, dywersyfikacji
REKLAMA
utalentowanych osób w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz promowaniu odpowiedzialnego biznesu w całym łańcuchu wartości. Od 2022 roku Fortinet jest uwzględniany w indeksach Dow Jones Sustainability World i North America Indices jako jedno z najbardziej zrównoważonych przedsiębiorstw w branży oprogramowania oraz w S&P Global Sustainability Yearbook 2023 – najobszerniejszej na świecie publikacji na temat zrównoważonego rozwoju firm.

Najważniejsze informacje z raportu o zrównoważonym rozwoju Fortinet 2022:
 • Postępy w osiągnięciu zerowej emisji gazów cieplarnianych – We wrześniu 2022 roku Fortinet podpisał zobowiązanie Science-based Target Initiative (SBTi) do osiągnięcia zerowej emisji gazów cieplarnianych w całym swoim łańcuchu wartości nie później niż do 2050 roku. W tym roku firma ujawniła wartość swoich emisji na poziomie Scope 3, w 12 istotnych dla Fortinet kategoriach, zgodnie z definicją protokołu GHG.
 • Wiodąca pozycja na rynku w zakresie efektywności energetycznej produktów – Fortinet kontynuuje zwiększanie efektywności energetycznej wszystkich generacji urządzeń FortiGate Next-Generation Firewall. Modele z serii FortiGate F, wprowadzone na rynek w 2022 roku, zużywają średnio o 66% mniej energii niż ich odpowiedniki poprzedniej generacji, co pomaga klientom zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych i rachunki za energię elektryczną.
 • Korzystanie z ekologicznych opakowań – Fortinet przeprojektowuje opakowania swoich produktów, aby zastąpić tworzywa sztuczne biodegradowalnym papierem, tekturą lub produktami pochodzącymi z recyklingu oraz usunąć plastikowe torby na takie elementy jak anteny i inne akcesoria. W 2022 roku firma wysłała ponad 500 tys. przesyłek z opakowaniami w 100% ekologicznymi. 
 • Wspieranie różnorodności, sprawiedliwości i integracji (Diversity, Equity, and Inclusion, DEI) – Koncentracja Fortinet na promowaniu różnorodności płci wśród pracowników zaowocowała wzrostem o 39 proc. liczby zatrudnionych kobiet w porównaniu ze stanem z roku 2021. Firma jeszcze bardziej sformalizowała swój ład organizacyjny w zakresie DEI, powołując Komitet Organizacyjny DEI i jego Radę.
 • Postępy w przeszkoleniu miliona osób w zakresie cyberbezpieczeństwa do 2026 roku – W 2022 roku firma Fortinet umożliwiła ponad 219 tys. osób przekwalifikowanie lub poszerzenie umiejętności w zakresie kariery w cyberbezpieczeństwie poprzez różne inicjatywy sponsorowane przez Instytut Szkoleniowy Fortinet, który ma na celu rozwiązanie problemu niedoboru utalentowanych osób w branży. 
 • Partnerstwo przeciwko cyberprzestępczości – Firma Fortinet aktywnie uczestniczyła w przewidywaniu, analizowaniu i zwalczaniu działań cyberprzestępców w 2022 roku poprzez udział w kilku partnerstwach i innych inicjatywach. Należały do nich m.in. operacja Interpolu dotycząca zwalczania cyberprzestępczości w Afryce oraz projekt Cybercrime Atlas Światowego Forum Ekonomicznego, którego celem jest stworzenie mapy głównych syndykatów cyberprzestępczych.
Raport o zrównoważonym rozwoju firmy Fortinet odwołuje się do indeksu Task Force on Climate-related Financial Disclosures (TCFD), standardów Global Reporting Initiative (GRI), Standardów Sustainability Accountability Standards Board (SASB) oraz celów zrównoważonego rozwoju ONZ (UN SDGs). Dokument zawiera szczegółowe informacje i wskaźniki dotyczące następujących ośmiu priorytetowych zagadnień: zagrożenia dla społeczeństwa związane z cyberbezpieczeństwem, ochrona informacji i prywatności, wpływ produktów na środowisko, zarządzanie środowiskiem i wpływ na zmiany klimatyczne, różnorodność, sprawiedliwość i integracja, luka kompetencyjna w zakresie cyberbezpieczeństwa, etyka biznesowa oraz odpowiedzialne korzystanie z produktów.

Dodatkowa wypowiedź:
Barbara Maigret, dyrektorka ds. zrównoważonego rozwoju i CSR, Fortinet
- Zrównoważony rozwój jest kluczowy dla wizji naszej firmy: umożliwienie tworzenia cyfrowego świata, któremu zawsze można zaufać. W raporcie o zrównoważonym rozwoju Fortinet w 2022 r. z dumą dzielimy się postępami, jakie czynimy we włączaniu zagadnień ESG w naszą działalność i uznaniu cyberbezpieczeństwa za kwestię zrównoważonego rozwoju, aby budować bardziej ekologiczny świat i bezpieczniejszy internet. Tegoroczny raport wspiera również nasze zobowiązanie do spełniania wymogów przejrzystości wobec naszych interesariuszy poprzez ujawnienie dodatkowych informacji w odniesieniu do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ (UN SDGs) oraz indeksu Task Force on Climate-Related Financial Disclosures (TCFD).
Źródło: Fortinet
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: