GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Sześć błędów popełnianych przez użytkowników podczas zakładania konta online

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2023-02-28 13:22 - czytano: 364 razy - dodaj komentarz
Sześć błędów popełnianych przez użytkowników podczas zakładania konta onlineCzy to z konieczności, pragnienia rozrywki czy potrzeby komunikowania się z innymi – codziennie zakładamy nowe konta na różnych platformach internetowych. Ostatnie badania wskazują, że przeciętny Amerykanin posiada obecnie 27 kont, a liczba ta prawdopodobnie wzrośnie wraz z pojawieniem się nowych platform i zmianami nawyków konsumenckich. Niestety użytkownicy często przedkładają swoją wygodę nad bezpieczeństwo podczas zakładania nowych kont.
REKLAMA
Dlatego zespół do spraw cyberbezpieczeństwa Bitdefender postanowił stworzyć poradnik wyjaśniający, czego należy unikać, by stworzyć bezpieczne konto.

Recyklingujesz słabe hasła
Słabe lub zrecyklingowane hasła są główną przyczyną utraty danych i środków finansowych w wyniku naruszeń i przejmowania kont. Co więcej, w przypadku naruszenia bezpieczeństwa używanie tej samej kombinacji adresu e-mail i hasła w wielu witrynach internetowych ułatwia hakerom złamanie zabezpieczeń lub zablokowanie dostępu do wielu kont jednocześnie.

Silne hasło powinno składać się z co najmniej 12 znaków, w tym małych i wielkich liter, cyfr i symboli, które nie tworzą przewidywalnego słowa ani frazy.

Wybierasz niezabezpieczone strony internetowe
Platformy lub strony internetowe korzystające z niezabezpieczonych protokołów HTTP są często wykorzystywane przez cyberprzestępców do kradzieży kont. Jeśli witryna działa w oparciu o protokół HTTP, nie jest szyfrowana, a wszelkie dane wymieniane z serwerem platform mogą zostać łatwo przechwycone lub skradzione w postaci zwykłego tekstu.

Podajesz za dużo danych osobowych
Większość internautów ujawnia swoje dane podczas rejestracji na nowej platformie. Nieograniczanie udostępnianych informacji pomaga budować nie tylko profil społecznościowy, ale może również pomóc hakerom w przejęciu Twojego konta.

Mniej znaczy więcej pod względem cyberbezpieczeństwa. Więc jeśli musisz wybierać między udostępnianiem lub ograniczaniem danych osobowych dostępnych na Twoim koncie, najlepiej trzymać się tego drugiego.

Nie sprawdzasz ustawień prywatności i bezpieczeństwa
Odkrywanie funkcjonalności nowej platformy społecznościowej i komunikowanie się ze znajomymi może prowadzić do poważnych niedopatrzeń w zakresie prywatności i bezpieczeństwa.

Podczas rejestrowania każdego nowego konta internetowego powinniśmy sprawdzać, czy mamy możliwość konfigurowania ustawień bezpieczeństwa i prywatności, w tym włączenia 2FA lub MFA jako dodatkowej warstwy zabezpieczenia, która może pomóc w uniknięciu kradzieży konta. Jeśli platforma ma taką opcję, to powinniśmy ją włączyć. Natomiast jeśli nie, rozważmy, czy na pewno chcemy ryzykować bezpieczeństwem swoich danych dla dostępu do takiego portalu.

Nie czytasz polityki prywatności
Wszyscy jesteśmy winni pobierania nowych aplikacji lub zarejestrowania nowych kont online bez zapoznania się z polityką prywatności. Mimo wszystko warto sprawdzić politykę prywatności każdej nowej usługi, którą zamierzasz subskrybować, aby dowiedzieć się więcej o procesach gromadzenia i przetwarzania danych, a także o możliwości rezygnacji.

Jeśli coś cię zaniepokoi lub nie masz pewności co do szczegółów polityki prywatności platformy, na której chcesz się zarejestrować, skontaktuj się z firmą w celu wyjaśnienia nieścisłości.

Przechowujesz swoje hasła w niezabezpieczonym miejscu
Nawet jeśli Twoje umiejętności generowania nowych unikalnych haseł są na najwyższym poziomie, to właśnie ich bezpieczne przechowywanie ma kluczowe znaczenie dla Twojego konta. Nawet gdy masz problem z zapamiętaniem nowej kombinacji danych logowania, nie ulegaj pokusie przechowywania jej w wiadomościach e-mail, na karteczkach samoprzylepnych przyczepionych do  komputera stacjonarnego, w notatniku lub w dokumentach internetowych.

- Silne złożone hasła są niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa w Internecie. Jeśli generowanie i zapamiętywanie nowych haseł jest dla Ciebie uciążliwe,  warto rozważyć wybór narzędzia do zarządzania hasłami, np. menadżer haseł Bitdefendera, dzięki któremu można przechowywać wszystkie swoje loginy i hasła w bezpiecznym miejscu – mówi Mariusz Politowicz z firmy Marken Systemy Antywirusowe, polskiego dystrybutora oprogramowania Bitdefender
Źródło: Marken Systemy Antywirusowe
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: