GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Plus wygrywa ranking Top Marka 2022

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2022-11-07 13:41 - czytano: 676 razy - tylko 1 komentarz
Plus wygrywa ranking Top Marka 2022Po raz kolejny Plus okazał się najlepszym wśród wszystkich badanych operatorów w rankingu Top Marka 2022. Plus nieprzerwanie od 2019 roku pozostaje liderem w branży telekomunikacyjnej. Natomiast spośród 500 brandów Plus znalazł się na 10 miejscu. O dominacji Plusa w tegorocznej edycji rankingu Top Marka zadecydowało aż 3 090 860 jednostek przewagi siły marki. Impact, czyli liczba odbiorców, była o niecały milion wyższa od operatora, który uplasował się na drugim miejscu.
REKLAMA
Plus podniósł także zeszłoroczny wskaźnik indeksu sentymentu, z 2,89 na 2,93.

Warto podkreślić i porównać liczbę publikacji z pozostałymi operatorami. Mimo tego, że Plus nie został wspomniany w największej ilości publikacji spośród wymienionych, miał on najwięcej odbiorców i najwyższy indeks sentymentu, dzięki czemu jego siła marki wyniosła ponad 5 milionów, czyli więcej niż suma sił marki pozostałych operatorów.

- Plus zachował pozycję najsilniejszej w mediach marki telekomunikacyjnej. O jego zwycięstwie ponownie zadecydowały wzmianki o sponsoringu męskich ligowych rozgrywek siatkarskich, które stanowiły większość publikacji o tym brandzie. Ale uwagę mediów i internautów przykuł też rozwój komercyjnej sieci 5G, w której zasięgu w grudniu ub.r. znalazło się 19 mln mieszkańców Polski, a także osiągnięcie w niej szybkości 1 GB/s (w Piotrkowie Trybunalskim), dzięki agregacji 5G z LTE. Latem ub.r. doszło też do rebrandingu marek z portfolio Cyfrowego Polsatu, o czym komunikowano we wspólnej z Plusem kampanii. Zainteresowanie wzbudziły także wprowadzenie na iPhone’y, w grudniu, długo wyczekiwanego VoLTE, a następnie, w maju br., 5G. – Kaja Matuszak, analityczka mediów PSMM.

Top Marka to organizowane od 15 lat badanie ilościowe i jakościowe marek na polskim rynku. Analiza popularności i wizerunku pozwala na wskazanie 50 firm o największym zasięgu w prasie, internecie i mediach społecznościowych.

Badanie organizowane jest przez Magazyn Press oraz PSMM Monitoring & More. Do wyłonienia najlepszych spośród 500 marek z 50 branż organizatorzy zastosowali trzy czynniki: impact (liczba odbiorów wzmianek o marce), indeks sentymentu (wydźwięk publikacji: pozytywny/neutralny/negatywny), liczba publikacji (ilość opublikowanych wzmianek o firmie, wyłączając reklamy) oraz siła marki (ostateczna wartość decydująca o miejscu w rankingu). To najbardziej przekrojowe i miarodajne badanie marek polskiego rynku.

Nagroda ta świadczy o czołowej medialności Plusa, która wpływa na utrzymywanie silnej pozycji branżowego lidera w telekomunikacji.
Źródło: Plus
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Fajnie że krajowy Plus wygrywa tym bardziej że takie wielce światowe Orange czy T-Mobile mają 5G wielokrotnie wolniejsze od Plusa i może właśnie informacje o ciągle większym zasięgu szybkiego 5G pomogły tu wygrać
2022-11-07 18:02
~urbi
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: