GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj

Oferta Play najlepsza ?

Dodał: AK - opublikowano: 2008-02-21 13:29 - czytano: 23910 razy - komentowano: 2 razy
Oferta Play najlepsza ?Jeśli dużo rozmawiasz przez telefon komórkowy i łączysz się z numerami w różnych sieciach, wszystko wskazuje, że najlepsza dla ciebie będzie oferta Play - wynika z analizy Rzeczpospolitej.
REKLAMA
Z analizy Rzeczpospolitej wynika, że Play jest bardzo uniwersalny (dlatego zyskał w rankingu najwyższą ocenę). Śmiało może sięgnąć po niego osoba, która nie chce bądź nie lubi analizować swoich billingów, rezygnuje właśnie z komórki na kartę i chce przejść na abonament albo po raz pierwszy podpisuje umowę z operatorem. Im więcej rozmawiamy, tym jest bardziej opłacalny wybór Play. W najdroższych abonamentach cena jednej minuty do wszystkich sieci wynosi 0,24 zł.

Oferta jest tak atrakcyjna, jeżeli wykorzystujemy w ciągu miesiąca całą dodatkową wartość abonamentu. Środki te nie przechodzą na następny miesiąc. Najlepiej więc tak dobrać abonament, żeby co miesiąc rozmawiać nieznacznie powyżej jego wartości.

Taryfy Orange  i Plus  okazują się lepsze dla abonentów, którzy płacą od 50 zł do 100 zł miesięcznie oraz dużo rozmawiają z numerami we własnej sieci oraz numerami stacjonarnymi. Do głównych wad oferty Play należą: brak tanich połączeń wewnątrz sieci oraz brak dobrej oferty transmisji danych. Plus jest tu lepszy oferując m.in. pakiet 20 mega­bajtów za 5 zł brutto.

W dwóch sytuacjach Play nie jest dobrym rozwiązaniem. Pierwsza: jeśli prawie wszystkie połączenia wykonywane są na numery w Orange lub Plusie. Wtedy lepiej będzie wybrać abonament jednego z tych operatorów i korzystać z tańszych połączeń wewnątrz ich sieci. - pisze Rzeczpospolita.

UWAGA! - W badaniu analizowano dwie grupy abonentów: wykonujących głównie połączenia do własnej sieci i poza nią. O miejscu pakietu w rankingu decydował najlepszy stosunek ceny do liczby minut, czyli w istocie średnia ważona cena minuty połączenia. Do abonamentu doliczano wszystkie opłaty związane z obniżeniem kosztów połączeń. Nie uwzględniano jednak opłat za „darmowe” lub tańsze wybrane numery (również w określonej porze dnia), bo korzystanie z tych usług zależy od indywidualnych potrzeb klientów. Podobnie traktowano czasowe oferty promocyjne, ale uwzględniono stałe promocje (np. elastyczne pakiety w Erze). W zestawieniu nie uwzględniono SMS.
Rzeczpospolita
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Plus jest najlepszy i ma najwięcej promocji. Co z tego, że Play ma niskie stawki do wszystkich jak najwięcej rozmawia sie we własnej sieci. Ta sieć jest do bani :D
2008-02-21 13:33
~Leon
to jesteś szczęściarzem jak wszystkich masz w tej samej sieci. ja bym wydawał majątek na telefon gdybym nie miała wszystkich połączeń w jednej cenie. moim zdaniem plus ma słabą ofertę telefonów, a te lepsze są drogie albo w strasznie drogich taryfach.
2008-03-28 01:58
~mania
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: