GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Samsung wprowadzi w Europie Open RAN z Vodafone UK

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-06-22 13:11 - czytano: 202 razy - dodaj komentarz
Samsung wprowadzi w Europie Open RAN z Vodafone UKFirma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że została wybrana na głównego dostawcę Open RAN dla Vodafone, jednego z największych operatorów telekomunikacyjnych. Celem partnerstwa jest wprowadzenie zarówno zwirtualizowanej sieci dostępu radiowego (vRAN) w Wielkiej Brytanii, jak i najnowszych rozwiązań 4G i 5G, w tym Massive MIMO oraz innych technologii radiowych.
REKLAMA
W ramach tej współpracy firma Samsung dostarczy swoje komercyjne rozwiązania vRAN oraz technologie radiowe zgodne z O-RAN, obejmujące zarówno niskie, jak i średnie zakresy częstotliwości. W pełni zwirtualizowana sieć RAN marki Samsung jest oparta na oprogramowaniu i działa przy użyciu gotowych serwerów komercyjnych (COTS), oferując funkcje i wydajność dorównujące tradycyjnym rozwiązaniom sprzętowym. Dzięki kontenerowej architekturze stworzonej z myślą o eksploatacji w chmurze sieć vRAN firmy Samsung umożliwia operatorom komórkowym bardziej elastyczne wdrożenia i większą wydajność zarządzania.

Jedną z głównych zalet tej rewolucyjnej architektury jest możliwość automatyzacji upraszczającej kompleksowe zarządzanie siecią. Dzięki vRAN firmy Samsung operatorzy mogą szybko reagować na zmieniające się wymagania w zakresie nowych i istniejących usług, minimalnie ingerując przy tym we wdrożenie. Samsung dostarczy również Vodafone UK swoje swoje technologie radiowe 5G zgodne ze standardem O-RAN, w tym najnowsze rozwiązania Massive MIMO, które zaliczane są do najlepszych na rynku.

Firma Vodafone nie ustaje w wysiłkach na rzecz przewodzenia kolejnej fali transformacji cyfrowej w całej Europie, zapewniając szybką i niezawodną łączność dla wszystkich – mówi Johan Wibergh, dyrektor techniczny w Vodafone. – Zbudowana dzięki silnym partnerstwom sieć Open RAN jest kluczem do realizacji tych ambicji. Innowacyjne rozwiązania i fachowa wiedza firmy Samsung stanowią nieodłączną część fundamentu, na którym opiera się ta sieć przyszłości.

To pierwsza współpraca firmy Samsung z Vodafone. Samsung oferuje temu wiodącemu w Europie operatorowi swoją przeznaczoną do pracy w chmurze technologię zwirtualizowanej sieci RAN. W branży panuje powszechne przekonanie, że technologie zwirtualizowanych sieci RAN i O-RAN odegrają ważną rolę w rozwoju architektury sieci, co umożliwi wprowadzenie nowej generacji zastosowań i usług 5G. Firma Samsung, która jest liderem innowacji w obszarze vRAN, ostatnio zaprezentowała możliwość obsługi rozwiązań radiowych Massive MIMO o prędkości wielu gigabitów działających na serwerach COTS (Link).

 – Jesteśmy dumni, że współpraca z Vodafone – jednym z czołowych operatorów na świecie – dotyczy pierwszego skalowanego wdrożenia w Europie naszych pionierskich technologii 5G, w tym vRAN i O‑RAN – zapewnia Paul Kyungwhoon Cheun, President, Head of Networks Business w Samsung Electronics. – To ważny krok, ponieważ coraz więcej operatorów przechodzi na nowe technologie RAN, aby priorytetowo traktować środowisko użytkownika i wydajność. Nie zaprzestaniemy przewodzić innowacjom 5G, by sprostać najwyższym wymaganiom naszych klientów w zakresie wydajności, funkcjonalności i niezawodności.

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, technologii radiowych oraz technologii sieci szkieletowej. Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala branżowe sieci 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanych RAN i sieci szkieletowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i napędzane AI narzędzia do automatyki. Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługujących setki milionów użytkowników na całym świecie.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: