GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Szczyt Cyfrowy 2021 – kolejny etap przygotowań

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-06-22 13:00 - czytano: 171 razy - dodaj komentarz
Szczyt Cyfrowy 2021 – kolejny etap przygotowańPrzygotowania do Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021 w Polsce nabierają tempa. Każdy może wziąć udział w trwających konsultacjach, na których zapadną decyzje o czym będziemy rozmawiać w Katowicach. Polska będzie gospodarzem światowego Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021. Wydarzenie odbędzie się od 6 do 10 grudnia 2021 r. w Katowicach. Hasło przewodnie 16. Szczytu Cyfrowego 2021, którego będziemy gospodarzem, to Internet United, czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet.
REKLAMA
Weź udział w konsultacjach
Właśnie rozpoczęły się drugie otwarte konsultacje i spotkanie wielostronnej grupy doradczej MAG (Multistakeholder Advisory Group). Eksperci z całego świata zdecydują o ostatecznym kształcie  programu IGF 2021. W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany.

Otwarte konsultacje i posiedzenie MAG potrwają łącznie 3 dni (21-22 oraz 30 czerwca). To wtedy zapadną decyzje dotyczące ostatecznego kształtu programu Szczytu Cyfrowego ONZ. Polska jako kraj gospodarz IGF 2021 skupia się zwłaszcza na budowaniu agendy tzw. Dnia Zero (6 grudnia).

MAG to wielostronna grupa doradcza ONZ skupiająca przedstawicieli rządów, sektora prywatnego, organizacji naukowo-technicznych oraz społeczeństwa obywatelskiego. Polskę, w funkcji współprzewodniczącego MAG z ramienia kraju gospodarza IGF, reprezentuje Krzysztof Szubert - pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. Europejskiej Polityki Cyfrowej oraz pełnomocnik RP ds. Szczytu Cyfrowego ONZ – IGF 2021.  

- Utrzymujemy dobre tempo przygotowań do Szczytu Cyfrowego ONZ. Bardzo dziękuję za wszystkie nadesłane propozycje aktywności w ramach agendy grudniowego IGF 2021 – powiedział Krzysztof Szubert podczas inauguracji wirtualnych, otwartych konsultacji i spotkania MAG.

Obecnie tworzony jest program całego Szczytu Cyfrowego. To teraz zapadną decyzję o czym będą rozmawiać uczestnicy tegorocznego IGF.  Decydujący głos należy do MAG, jednak udział w konsultacjach może wziąć każdy. Wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej sekretariatu ONZ. Zarejestruj się.

Katowice cyfrowym centrum świata
W grudniu (6-10 grudnia) Polska stanie się stolicą światowej dyskusji o przyszłości internetu. Spodziewamy się, że do katowickiego Międzynarodowego Centrum Kongresowego przyjedzie kilka tysięcy gości z całego świata.

IGF to międzynarodowa inicjatywa ONZ, której celem jest inicjowanie i ułatwianie globalnej dyskusji o rozwoju Internetu oraz o najbardziej aktualnych i palących zjawiskach związanych z jego funkcjonowaniem. Biorą w nim udział głowy państw z całego świata, przedstawiciele biznesu – w tym największych i najbardziej znanych firm internetowych z różnych kontynentów, działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego. Teoretycy i praktycy.

Hasło przewodnie 16. Szczytu Cyfrowego 2021, którego będziemy gospodarzem, to Internet United, czyli wolny, niepodzielny, wspólny internet.

Przy okazji Szczytu Cyfrowego - w dniach 11-12 grudnia – także w Katowicach odbędzie się tzw. IGF After Party, którego częścią będzie m.in. Game Jam oraz hackathon.

Do zobaczenia w Katowicach!
Źródło: KPRM
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: