GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 r.

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-04-30 13:07 - czytano: 1298 razy - dodaj komentarz
LG ogłasza wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2021 r.Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła dzisiaj skonsolidowane wyniki sprzedaży za pierwszy kwartał 2021 r. w wysokości 18,81 biliona KRW (16,90 mld dolarów amerykańskich) oraz zysk operacyjny na poziomie 1,52 biliona KRW (1,36 mld dolarów amerykańskich) – najwyższe wyniki finansowe za kwartał w historii firmy, przy czym zysk operacyjny na poziomie 8,1% jest rekordowy. W porównaniu do pierwszego kwartału ubiegłego roku przychody wzrosły o 27,7%, a rentowność zwiększyła się o 39,1%, co odzwierciedla bardzo wysoki popyt
REKLAMA
na urządzenia AGD oraz zestawy kina domowego firmy LG wskutek spędzania większej ilości czasu w domu przez konsumentów na całym świecie.

Dział LG Electronics Home Appliance & Air Solution wygenerował w pierwszym kwartale sprzedaż na poziomie 6,71 biliona KRW (6,03 mld dolarów amerykańskich), co stanowi wzrost o 23,8% w stosunku do ubiegłego roku. Zysk operacyjny na poziomie 919,90 mld KRW (826,39 mln dolarów amerykańskich) był o 22,1% wyższy niż w pierwszym kwartale ubiegłego roku. W drugim kwartale z rzędu dział urządzeń AGD odnotował znaczący wzrost rok do roku w Ameryce Północnej i Europie, a także na macierzystym rynku w Korei Południowej, gdzie szczególnie satysfakcjonujące są wyniki z wynajmu. Rentowności towarzyszył stabilny wzrost opierający się na wysokich wynikach ze sprzedaży produktów premium w Ameryce Północnej i Europie. Ta jednostka biznesowa oczekuje dalszego rozwoju tego trendu w efekcie rosnącej sprzedaży zagranicznej nowych produktów.

Dział LG Home Entertainment odnotował sprzedaż na poziomie 4,01 biliona KRW (3,60 mld dolarów amerykańskich) w pierwszym kwartale, co stanowi wzrost o 34,9% w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej. Zysk operacyjny wzrósł o 23,9% rok do roku, osiągnął wartość 403,80 mld KRW (362,75 mln dolarów amerykańskich) i był utrzymywany przez wysoką sprzedaż w Ameryce Północnej i Europie. Produkty premium reprezentowane przez telewizory OLED i NanoCell nadal mogły liczyć na wysoki popyt w efekcie pandemii panującej na całym świecie. Aby podtrzymać ten sukces w 2021 r., firma LG nadal będzie ulepszać swoją ofertę produktów premium, rozwijać sprzedaż internetową, optymalizować wykorzystanie zasobów i usprawniać zarządzanie aktywami.

Dział LG Mobile Communications odnotował sprzedaż w pierwszym kwartale na poziomie 998,70 mld KRW (897,18 mln dolarów amerykańskich) ze stratą operacyjną w wysokości 280,10 mld KRW (251,63 mln dolarów amerykańskich). Strata operacyjna wzrosła o 28% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku na skutek publicznego ogłoszenia na początku kwietnia, że firma LG do końca lipca wycofa się z rynku smartfonów (a tym samym – braku w ofercie nowych produktów). Zyski i straty związane z zakończeniem działalności – z uwzględnieniem poszczególnych sektorów – zostaną ujęte w wynikach za drugi kwartał.

Dział LG Electronics Vehicle Component Solutions odnotował w pierwszym kwartale sprzedaż w wysokości 1,89 biliona KRW (1,70 mld dolarów amerykańskich), która wzrosła o 43,5% w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym. Strata operacyjna zmniejszyła się do 700 mln KRW (629 tys. dolarów amerykańskich), co można przypisać ożywieniu w sektorze motoryzacyjnym w Ameryce Północnej i Europie, a także wyższym przychodom z nowych projektów, takich jak sektory elektrycznych układów napędowych i systemów informacyjno-rozrywkowych oraz lepszemu zarządzaniu kosztami.

Dział LG Business Solutions odnotował poprawę w zakresie przychodów za pierwszy kwartał w wysokości 1,86 biliona (1,67 mld dolarów amerykańskich), co stanowi wzrost o 9,1% w porównaniu do roku ubiegłego oraz o 23,6% w stosunku do poprzedniego kwartału, głównie w wyniku wysokiego popytu na produkty, takie jak monitory i sprzęty komputerowe w okresie pracy i nauki w trybie zdalnym. Zysk operacyjny w wysokości 134 mld KRW (120,38 mln dolarów amerykańskich) spadł w porównaniu do tego samego kwartału ubiegłego roku ze względu na rosnące koszty części, takich jak panele LCD i półprzewodniki.

Objaśnienie kwestii dotyczących kursów wymiany w pierwszym kwartale 2021 r.
Niezweryfikowane kwartalne wyniki finansowe firmy LG Electronics opierają się na Międzynarodowych Standardach Sprawozdawczości Finansowej (IFRS) za okres trzech miesięcy kończący się 31 marca 2021 r. Kwoty w wonie koreańskim (KRW) zostały przeliczone na dolary amerykańskie po średnim kursie obowiązującym w trzymiesięcznym okresie danego kwartału – 1113,16 KRW za 1 dolarów amerykańskich.
Źródło: LG
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: