GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

LG zamyka działalność w segmencie urządzeń mobilnych na całym świecie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-04-08 14:37 - czytano: 172 razy - dodaj komentarz
LG zamyka działalność w segmencie urządzeń mobilnych na całym świecieOdejście od produkcji i sprzedaży smartfonów umożliwia firmie skupienie się na rozwijających się sektorach, w tym na pojazdach elektrycznych, Internecie rzeczy (IoT) i rozwiązaniach B2B. Firma LG Electronics Inc. (LG) ogłosiła, że zamyka swoją jednostkę biznesową zajmującą się urządzeniami mobilnymi. Decyzja ta została zatwierdzona przez Zarząd Spółki 5 kwietnia. Strategiczna decyzja LG o wyjściu z niezwykle konkurencyjnego sektora smartfonów umożliwi firmie skoncentrowanie
REKLAMA
zasobów w obszarach wzrostu, takich jak podzespoły do pojazdów elektrycznych, urządzenia połączone, inteligentne domy, robotyka, sztuczna inteligencja i rozwiązania business-to-business, a także platformy i usługi.

Bieżące zapasy smartfonów LG będą nadal dostępne w sprzedaży. Firma LG zapewni wsparcie serwisowe i aktualizacje oprogramowania dla klientów używających dotychczasowych produktów mobilnych przez okres, który będzie zależał od danego regionu. Firma LG będzie współpracowała z dostawcami i partnerami biznesowymi w trakcie procesu zamykania działalności związanej ze smartfonami. Szczegóły dotyczące zatrudnienia będą ustalane na poziomie lokalnym.

W przyszłości firma LG będzie nadal wykorzystywać swoje doświadczenie w dziedzinie telefonii komórkowej i rozwijać technologie związane z mobilnością, takie jak 6G, aby jeszcze bardziej zwiększyć konkurencyjność w innych obszarach działalności. Główne technologie opracowane w ciągu dwóch dekad działalności firmy LG w branży telefonii komórkowej zostaną zachowane i znajdą zastosowanie w istniejących i przyszłych produktach.

Likwidacja działalności w zakresie telefonów komórkowych ma zostać zakończona do 31 lipca, chociaż zapasy niektórych istniejących modeli mogą być nadal dostępne po tym terminie.
Źródło: LG
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: