GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

NASK o bezpieczeństwie w obliczu wyzwań technologicznych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-03-08 12:02 - czytano: 227 razy - dodaj komentarz
NASK o bezpieczeństwie w obliczu wyzwań technologicznychGospodarka sieciowa, sieci 5G, przemysł 4.0, cyfrowy system finansowy i sztuczna inteligencja - tegoroczne Forum Gospodarcze TIME poświęcone jest możliwościom regulacji na rynku nowych technologii, które pozwolą maksymalnie wykorzystać szanse i uniknąć najpoważniejszych zagrożeń. Reprezentujący NASK eksperci będą w tym kontekście dostarczać wiedzy i wymieniać opinie głównie na temat bezpieczeństwa stosowania usług i urządzeń w globalnej, zmieniającej się sieci.
REKLAMA
Dyrektor NASK ds. Cyberbezpieczeństwa i Innowacji Krzysztof Silicki poprowadzi panel dyskusyjny na temat cyberbezpieczeństwa w kontekście suwerenności cyfrowej. Jest to jeden z najbardziej aktualnych tematów, wykraczający poza obszar tradycyjnie rozumianego cyberbezpieczeństwa, czyli poza aspekt techniczny i operacyjny. Ten temat wiąże się z wyzwaniami w obszarze globalnej konkurencji rynkowej, zwalczania cyberprzestępczości a także regulacji umożliwiających swobodę działalności przedsiębiorstw przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony bezpieczeństwa użytkowników technologii. Debata Suwerenność cyfrowa i cyberbezpieczeństwo odbędzie się w czwartek 11 marca w godzinach 10:50-12:00.

Zastępca Dyrektora NASK odpowiedzialny za aktywności związane ze sztuczną inteligencją Robert Król weźmie udział w dyskusji na temat sytuacji branży AI w Polsce i Europie. NASK, jako instytucja badawczo-rozwojowa prowadzi prace nad produktami i usługami, korzystającymi z uczenia maszynowego i współpracuje w tym obszarze z instytucjami publicznymi. Ale właściwy postęp w tej dziedzinie jest możliwy wyłącznie z udziałem firm prywatnych. Połączenie sił leży w naszym interesie, aby z jednej strony sprostać konkurencji na światowym rynku, a z drugiej dołożyć wszelkich starań, aby technologie te były przyjazne, bezpieczne i godne zaufania. Debata Usługi AI w Gospodarce odbędzie się w czwartek 11 marca w godzinach  13:10-14:10.

Kierownik Zespołu Analiz Strategicznych i Rozwoju Cyberbezpieczeństwa dr Magdalena Wrzosek pokieruje dyskusją o bardzo ważnym obszarze regulacji, który w całej Unii Europejskiej wprowadzi jednolity system certyfikowania usług i produktów, wykorzystujących technologie cyfrowe. Celem tych regulacji jest podniesieni poziomu bezpieczeństwa i zaufania do produktów obecnych na wspólnym rynku, ale wiąże się z pewnymi wyzwaniami dla wytwórców i dostawców. Oprócz dr Wrzosek w panelu wezmą udział przedstawiciele firm oraz analitycy. Debata Certyfikacja i regulacje w cyberbezpieczeństwie odędzie się w czwartek 11 marca w godzinach 12:00 – 13:10.

FG TIME w tym rok odbywa się w całości online w dniach 8-11 marca 2021 r.
Źródło: NASK
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: