GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Telstra, Ericsson i Qualcomm osiągneły światowy rekord w pobieraniu przez 5G

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-01-25 13:46 - czytano: 479 razy - dodaj komentarz
Telstra, Ericsson i Qualcomm osiągneły światowy rekord w pobieraniu przez 5GTelstra, Ericsson (NASDAQ: ERIC) i Qualcomm Technologies, Inc. osiągneły nowy rekord prędkości pobierania danych 5G w komercyjnej sieci - 5Gbps dla pojedynczego użytkownika. Transmisja danych 5G NR została przeprowadzona w Centrum Innowacji 5G na Gold Coast z wykorzystaniem komercyjnej sieci produkcyjnej. Nowość na skalę światową wykorzystuje komercyjną sieć produkcyjną i mobilne urządzenie testujące i jest wynikiem intesywnych badań, aby nie tylko zwiększyć prędkość sieci dla
REKLAMA
wszystkich klientów firmy Telstra, ale także wdrożyć kluczowe innowacje, które firma Telstra może wdrożyć w najbliższym czasie. Osiągnięcie to opiera się na wcześniejszej maksymalnej prędkości pobierania 4,2 Gb / s, osiągniętej we wrześniu 2020 r. Kamień milowy pozwoli klientom Telstra doświadczyć bardziej zaawansowanej wydajności sieci, torując drogę do większej przepustowości i możliwości w sieci.

Partnerzy osiągnęli nowy rekord maksymalnej przepustowości w sieci na żywo dzięki kompletnej stacji bazowej Ericsson Radio System dla fal milimetrowych (mmWave) Streetmacro 6701. Przepustowość została osiągnięta dzięki agregacji nośnej NR (CA) ośmiu 100 MHz n257 mmWave w połączeniu z LTE CA dwóch nośnych pasma 7 20 MHz - łącznie widmo 840 MHz zostało wykorzystane dla jednego użytkownika, co jest przełomem w komunikacji bezprzewodowej. Zastosowanym urządzeniem było mobilne urządzenie testowe zasilane przez system Qualcomm® Snapdragon ™ X60 5G Modem-RF z modułami antenowymi Qualcomm® QTM535 mmWave trzeciej generacji.

Nikos Katinakis, dyrektor wykonawczy Telstra Group Networks & IT, powiedział: - Cieszymy się, że po raz kolejny zwiększyliśmy nasz dotychczasowy rekord maksymalnej prędkości sieci, wdrażając 5G i przygotowując się do tegorocznej aukcji widma mmWave. W erze zwiększonego zapotrzebowania na bezproblemową łączność, dostarczanie naszym klientom rozszerzonych możliwości sieciowych, takich jak wykorzystanie mmWave i innych naszych zasobów widmowych, sprawia nam wielką przyjemność.

Emilio Romeo, Head of Ericsson of Ericsson Australia and New Zealand, powiedział: - Od czasu osiągnięcia przełomowej technologii 2Gbps LTE w 2018 roku, niestrudzenie współpracowaliśmy z Telstra i Qualcomm Technologies, aby konsekwentnie wprowadzać innowacje i zapewniać Australijczykom to, co najlepsze, wraz z technologią 5G. Dzisiejsze osiągniecie jest świadectwem tego poświęcenia i nie możemy się doczekać, kiedy Australijczycy zaczną czerpać korzyści, gdy przejdziemy do 2021 roku .

Durga Malladi, wiceprezes i dyrektor generalny 4G / 5G, Qualcomm Technologies, Inc. mówi: „Jesteśmy dumni, że mogliśmy być częścią tego znaczącego kamienia milowego mmWave, jakim jest osiągnięcie prędkości pobierania 5 Gb / s. Technologia 5G mmWave umożliwi wiele nowych zastosowań dla konsumentów i firm, a także umożliwi wielu dzisiejszym urządzeniom mobilnym wykorzystanie zwiększonej przepustowości sieci, prędkości wielu gigabitów i małych opóźnień. Z niecierpliwością czekamy na naszą bliską, stałą współpracę z Telstrą i Ericssonem w zakresie prowadzenia komercyjnej sieci 5G mmWave w Australii w 2021 roku ”.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: