GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Telewizor The Frame debiutuje na Aukcji Nowej Sztuki

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2021-01-13 14:16 - czytano: 134 razy - dodaj komentarz
Telewizor The Frame debiutuje na Aukcji Nowej SztukiJuż w najbliższy piątek 15 stycznia odbędzie się aukcja, jakiej w Polsce jeszcze nie było. W domu aukcyjnym Art in House zadebiutuje wyjątkowy telewizor Samsung The Frame, który można będzie wylicytować wraz obrazem Wojciecha Brewki i jego cyfrową wersją. Sztuka i technologia jeszcze nigdy nie były tak blisko. Ostatnie wydarzenia na świecie sprawiły, że mamy znacznie ograniczony dostęp do sztuki.
REKLAMA
Muzea oraz inne ośrodki kultury pozostają zamknięte od kilku miesięcy. Część z nich udostępnia swoje zbiory w formie wirtualnej. Niestety podglądanie znakomitych malarskich arcydzieł na małym ekranie smartfona czy nawet laptopa nie daje wrażenia prawdziwego obcowania ze sztuką. Znacznie lepsze warunki do podziwiania dzieł malarskich w domu zapewnia telewizor Samsung The Frame, który dzięki świetnej jakości obrazu QLED oddaje bogactwo koloru i detali.

The Frame to unikatowy koncept telewizora, który w sposób niezwykły łączy sztukę i technologię, stając się integralną częścią salonu. Po włączeniu Trybu Sztuka na ekranie możemy wyświetlić kolekcję dzieł sztuki lub wgrać własne zdjęcia. Z kolei dzięki płatnej subskrypcji Art Store, można dodatkowo zyskać dostęp do ponad 1400 prac ze znanych na całym świecie muzeów i galerii, takich jak Prado w Madrycie, muzeum Albertina w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie czy muzeum Van Gogha w Amsterdamie.

Sztuka bardziej przystępna
Niezwykłe możliwości telewizora Samsung The Frame zainspirowały artystę Wojciecha Brewkę, współzałożyciela galerii Officyna Art & Design i Stowarzyszenia Propaganda Sztuki, który aktywnie działa na rzecz popularyzacji sztuki. Efekt tej inspiracji – obraz „Night Cruising”, wraz z jego cyfrową wersją i telewizorem Samsung The Frame o przekątnej 55 cali, będzie można wylicytować podczas pierwszej tegorocznej Aukcji Nowej Sztuki.

„Night Cruising” świetnie wygląda w cyfrowej wersji na ekranie Samsung The Frame. Telewizor pozwoli spojrzeć na obraz Brewki w nowy, świeży sposób, uwypuklając prawdziwą głębię barw tego dzieła.

W zależności od natężenia światła w pokoju, obraz będzie stawał się bardziej matowy i przygaszony w ostrym słońcu albo nasycony o zmroku. Dzięki temu będzie wtapiał się w ścianę i skutecznie imitował analogowy obraz, także dzięki ramie – tłumaczy Wojciech Brewka.

Podczas trwających w Las Vegas targów elektroniki konsumenckiej CES 2021 Samsung już zapowiedział, że w tym roku The Frame zaoferuje nowe możliwości w zakresie konfiguracji oraz smuklejszą formę – będzie praktycznie o połowę cieńszy. Dostępne także będą nowe style i kolory ramek, dzięki którym telewizor jeszcze lepiej dopasuje się do stylu naszego wnętrza.

Aukcja odbędzie się już w najbliższy piątek 15 stycznia o godz. 19.30 w Domu Aukcyjnym Art in House. Istnieje możliwość licytacji online – za pośrednictwem portalu Onebid.pl. Osoba, która wygra licytację, otrzyma nie tylko oryginalne płótno, lecz także jego cyfrową wersję wraz z telewizorem Samsung The Frame 55 cali.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: https://artinhouse.pl/pl/aukcja.
Źródło: Samsung
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: