GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Microsoft przedstawia ekosystem Azure Space

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-10-21 15:03 - czytano: 313 razy - dodaj komentarz
Microsoft przedstawia ekosystem Azure SpaceMicrosoft podejmuje kolejny spektakularny krok w kierunku rozwoju chmury obliczeniowej, ogłaszając Azure Space. Nowa inicjatywa ma na celu zapewnienie innowacyjnych rozwiązań, spełniających potrzeby przemysłu kosmicznego i licznych organizacji z sektora prywatnego i publicznego. Szybka, bezpieczna sieć satelitarna w dowolnym miejscu na świecie. Wraz ze wzrostem znaczenia danych zwiększa się również znaczenie wiarygodnych i zróżnicowanych kanałów łączności.
REKLAMA
Microsoft dysponuje globalną siecią morskich, naziemnych i podziemnych światłowodów o długości ponad 160 000 mil, które pomagają miliardom ludzi na świecie łączyć się ze sobą. Jednak wiele firm funkcjonuje w odległym i niesprzyjającym środowisku, co zwiększa ich zapotrzebowanie na dostęp do danych i przepustowość. W związku z tym Microsoft ogłasza Azure Space – ekosystem partnerski skupiony na rozwoju usług satelitarnych, zakładający m.in.:
 • Nowe partnerstwo z SpaceX Starlink, które zapewni szerokopasmowy dostęp do satelitów o dużej prędkości i małym opóźnieniu dla nowego modułowego centrum danych Azure (MDC).
 • Bazując na istniejącym partnerstwie Azure Orbital z SES, wsparcie konstelacji O3B Medium Earth Orbit (MEO), w celu rozszerzenia łączności pomiędzy regionami centrów danych w chmurze Microsoft a urządzeniami brzegowymi w chmurze.
Nasze podejście polega na dostarczaniu wielo-orbitowych, wielopasmowych, wielozakresowych, chmurowych rozwiązań w zakresie łączności satelitarnej w celu zaspokojenia potrzeb naszych klientów.

Samodzielne centrum danych dla najbardziej wymagających misji
Dzięki takim produktom jak Azure Stack, wiele organizacji już dzisiaj korzysta z chmury obliczeniowej na inteligentnej krawędzi. Zrobiliśmy wielki krok w zakresie testowania naszych centrów danych w środowiskach ekstremalnych. Jednym z nich jest projekt badawczy podwodnego centrum danych Natick. Bazując na tych doświadczeniach i informacjach od naszych klientów o najbardziej rygorystycznych wymaganiach środowiskowych, nowe modułowe centrum danych Microsoft Azure Modular Datacenter (MDC) stanowi jeszcze większy postęp w tej dziedzinie.

Microsoft zaprojektował MDC do obsługi wysokowydajnych, bezpiecznych obliczeń w chmurze w trudnych warunkach. Oznacza to posiadanie chmury Azure na własnych warunkach, tam gdzie jest najbardziej potrzebna. MDC zapewnia organizacjom możliwość rozmieszczenia centrum danych w odległych lokalizacjach lub rozszerzenia istniejącej infrastruktury o rozwiązanie przenośne.

MDC może pracować na naziemnych włóknach światłowodowych, sieciach o niskiej przepustowości lub być całkowicie odłączony od sieci.

Przygotowanie do misji kosmicznych z wykorzystaniem mocy Azure

W miarę jak misje kosmiczne i możliwości satelitarne stają się coraz bardziej dostępne, następuje rozwój technologii cyfrowych. Pierwszą z nich jest Azure Orbital Emulator. Prywatne i publiczne organizacje kosmiczne pracują nad tysiącami połączonych ze sobą konstelacji satelitarnych, które wymagają precyzyjnego planowania i zaawansowanych algorytmów AI, aby zapewnić optymalne połączenie sieciowe i pokrycie operacyjne na orbicie.

Azure Orbital Emulator jest środowiskiem emulacyjnym, które przeprowadza masowe symulacje konstelacji satelitarnych z oprogramowaniem i sprzętem. Azure może naśladować całą sieć satelitarną, w tym skomplikowane generowanie obrazu w czasie rzeczywistym za pomocą wcześniej zebranych zdjęć satelitarnych do bezpośredniego przetwarzania przez zwirtualizowany i rzeczywisty sprzęt satelitarny. Azure Orbital Emulator jest już używany przez klientów w naszym środowisku Azure Government.

Te nowe funkcje dają wiele możliwości organizacjom, które już współpracują z Azure, aby wprowadzać innowacje w zakresie misji kosmicznych:
 • Amerykańska Jednostka Obrony i Innowacji (DIU) wybrała Microsoft i Ball Aerospace, aby stworzyć bardziej funkcjonalne dane kosmiczne i na nowo wyobrazić sobie technologię stacji naziemnych oraz zbudować rozwiązanie pokazujące możliwość przetwarzania w chmurze na potrzeby projektu sił powietrznych USA CASINO (Commercially Augmented Space Inter Networked Operations).
 • Lockheed Martin, główny wykonawca budynku Orion, wykorzystał HoloLens 2 do różnych zadań montażowych dla statku kosmicznego, który zostanie wykorzystany do wsparcia programu Artemis NASA, mającego na celu przeniesienie ludzi na Księżyc i dalej.
 •  Airbus wykorzystuje Microsoft Azure Stack do budowy i uruchomienia swoich rozwiązań dla przemysłu lotniczego.
 • Seequent, firma zajmująca się geonauką środowiskową, wykorzystuje dane satelitarne i moc obliczeniową Azure do prowadzenia swoich prac nad jakością i ilością wody na całym świecie. Rozwiązania programowe Seequent są wykorzystywane w setkach projektów, aby zapewnić jasny obraz wód gruntowych i zanieczyszczeń.
 • Land O’Lakes, jedna z największych firm spółdzielczych należących do rolników, wykorzystuje Azure FarmBeats do wykorzystania zdjęć satelitarnych oraz danych z czujników, samolotów bezzałogowych i sprzętu rolniczego, aby oprzeć rolnictwo na danych. Modele AI wykorzystujące obrazy optyczne i wielospektralne z satelitów pomagają określić poziom zagrożenia upraw, przewidzieć plony i umożliwić przyjęcie zrównoważonych praktyk rolniczych.
Wielki skok…
Nasze podejście pomaga sprostać jednemu z najtrudniejszych wyzwań technologicznych, przed jakimi stoją nasi klienci w kosmosie: obsługa ogromnej ilości danych generowanych z satelitów, dostarczanie usług w chmurze i przepustowości do najbardziej odległych lokalizacji oraz projektowanie bardzo złożonych systemów kosmicznych. W połączeniu z naszym ekosystemem partnerów, który może pomóc w szybszym doprowadzeniu tych danych na ziemię, ułatwiamy odnalezienie informacji i nawiązywanie połączeń, które wcześniej nie były możliwe.

Jesteśmy gotowi wspierać klientów w ich misjach kosmicznych, a także wykorzystać moc technologii chmury i przestrzeni kosmicznej, aby pomóc firmom z różnych branż w opracowaniu rozwiązań dla najtrudniejszych problemów na świecie.
Źródło: Microsoft
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: