GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Chocianów stanie się smart dzięki T-Mobile

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-10-02 15:46 - czytano: 282 razy - dodaj komentarz
Chocianów stanie się smart dzięki T-MobileNa mocy umowy pomiędzy T‑Mobile Polska, a położonym w województwie dolnośląskim miastem i gminą Chocianów, firma wdroży szereg nowoczesnych rozwiązań smart city, poprawiających życie i bezpieczeństwo mieszkańców. W pierwszym etapie projektu zostanie zainstalowany system kamer miejskiego monitoringu. To odpowiedź na potrzeby mieszkańców postulujących o skuteczny monitoring i poprawę bezpieczeństwa w mieście.
REKLAMA
Wdrażany przez T‑Mobile system wideodetekcji oraz wideoanalizy obrazu jest oparty o najnowocześniejsze algorytmy behawioralne oraz elementy sztucznej inteligencji. W trybie rzeczywistym system wykrywa zdarzenia niepożądane i pozwalają na natychmiastową reakcję odpowiednich służb w mieście.

Kolejnym elementem smart city jest instalacja systemu miejskiego Wi-Fi, który zostanie zainstalowany w najważniejszych punktach miasta poprawiając w ten sposób dostęp mieszkańców, a także gości do zasobów Internetu. Smart city dla Chocianowa jest projektem długofalowym, rozłożonym na etapy, z którym miasto wiąże wielkie nadzieje na rozwój.

Partnerem T‑Mobile w projekcie dla miasta i gminy Chocianów jest firma SOPHUS realizująca projekty wideomonitoringu oraz firma ACO Solutions odpowiadająca za dostawę sprzętu do realizacji miejskiego Wi-Fi.

Podpisana w sierpniu umowa jest efektem przetargu oraz wielomiesięcznych rozmów, spotkań i konsultacji, a szczegóły można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Chocianów.

Warto jednocześnie dodać, że T‑Mobile intensywnie rozbudowuje swoje stacje bazowe o standard przesyłu danych Narrowband-IoT, przeznaczony do budowy rozwiązań inteligentnych miast oraz Internetu Rzeczy. Z końcem kwietnia br. zasięg sieci NB-IoT operatora objął już 94% obszaru Polski.
Źródło: T-Mobile
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: