GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

BNP Paribas: Bezpieczniej dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu od IBM

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-08-20 14:18 - czytano: 211 razy - dodaj komentarz
BNP Paribas: Bezpieczniej dzięki bezpłatnemu oprogramowaniu od IBMJako jeden z pierwszych w Polsce Bank BNP Paribas udostępnił aplikację IBM Trusteer Rapport, która chroni przed kradzieżą danych przekazywanych drogą elektroniczną. Klienci banku mogą z niej korzystać bezpłatnie. IBM Trusteer Rapport ma kilka przydatnych funkcji, które znacząco ograniczają ryzyko związane z cyber-przestępczością. Oprogramowanie chroni przed kradzieżą tożsamości, zabezpiecza poufne dane i podnosi poziom ochrony komputera przed złośliwym
REKLAMA
oprogramowaniem i próbami phishingu.

Aplikacja ma na celu udaremnienie ataków w szczególnie newralgicznych momentach korzystania z internetu. Chroni w trakcie korzystania z serwisu bankowości internetowej, zabezpiecza dane przekazywane drogą elektroniczną i zwiększa bezpieczeństwo w trakcie korzystania z przeglądarki internetowej w wypadku prób nieuprawnionych modyfikacji transakcji.

- Postępująca cyfryzacja świata finansów znacząco ogranicza wiele zagrożeń, które czekały na klientów offline. Nie oznacza to jednak, że możemy rezygnować ze środków ostrożności. Staramy się regularnie uczulać naszych klientów na kwestie bezpieczeństwa w sieci. Udostępniając im za darmo oprogramowanie IBM, dajemy im dodatkowo bardzo skuteczne narzędzie, które chroni wrażliwe dane i pieniądze przed najczęściej stosowanymi sztuczkami internetowych przestępców – tłumaczy Krzysztof Słotwiński, dyrektor zarządzający Pionu Bezpieczeństwa i Zarządzania Ciągłością Działania w Banku BNP Paribas.

Jak działa aplikacja? Podczas każdego logowania do bankowości internetowej, Trusteer Rapport weryfikuje, czy komputer nie jest „zarażony” złośliwym oprogramowaniem. Jeśli okaże się, że logowanie nie jest bezpieczne, aplikacja informuje o tym użytkownika i usuwa lub dezaktywuje groźne pliki. Ponadto Trusteer Rapport wykrywa i następnie przerywa proces instalacji złośliwego oprogramowania, a także blokuje próby naruszenia zabezpieczeń przeglądarki oraz sesji w bankowości internetowej.

Instalacja aplikacja jest bardzo prosta, a samo korzystanie z niej nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. By zwiększyć bezpieczeństwo swoich danych i pieniędzy wystarczy zwracać uwagę, czy  (po dokonaniu instalacji) zielona ikona, widoczna przy pasku adresu przeglądarki świeci się na zielono. Jeśli tak – serwis www jest chroniony. Klienci Banku BNP Paribas mogą korzystać z aplikacji za darmo.
Źródło: BNP Paribas
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: