GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Play uruchamia Ericsson Spectrum Sharing w 5G

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-02-28 15:01 - czytano: 213 razy - dodaj komentarz
Play uruchamia Ericsson Spectrum Sharing w 5GPlay uruchomił komercyjnie 5G z wykorzystaniem technologii Ericsson Spectrum Sharing (ESS) w Legionowie. Ericsson Spectrum Sharing to nowe oprogramowanie pozwalające na wykorzystanie istniejących częstotliwości w paśmie 2100 MHz i współdzielenie go jednocześnie dla technologii WCDMA, LTE oraz 5G NR. Podział zasobów częstotliwościowych między użytkowników technologii 4G i 5G odbywa się dynamicznie co 1ms i maksymalnie wykorzystuje dostępne zasoby radiowe dla klientów Play.
REKLAMA
Rozwiązanie ESS umożliwia wdrażanie technologii 5G bez konieczności rezygnacji z zasobów sieci LTE i jeszcze przed uzyskaniem licencji na nowe pasmo częstotliowości z zakresu C-Band (3480 – 3800 MHz).

Technologia ESS pozwoli na poszerzenie zasięgów 5G C-Band oferujących klientom sieci Play prędkości rzędu 1 Gbps.

Pomyślne wdrożenie komercyjne technologii ESS przez Play obejmowało testy na kilku urządzeniach 5G pracujących w standardzie 3GPP.

Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce powiedział: - To ogromna satysfakcja, że możemy współpracować z PLAY i wspierać uruchomienie 5G w Polsce. Ericsson Spectrum Sharing usprawni wprowadzanie 5G, dzięki wykorzystaniu istniejącego sprzętu oraz bieżącego spektrum radiowego.

Jean Marc Harion, CEO Play, mówi: - Sieć 5G w Legionowie jest kolejnym dowodem postępu technologicznego Play w 5G, jest ważnym krokiem we wdrażaniu strategii ciągłego rozwoju i modernizacji naszej sieci. Dzięki Ericsson Spectrum Sharing jesteśmy gotowi do komercyjnego wprowadzenia 5G, w momencie w którym urządzenia mobilne 5G staną się dostępne dla naszych klientów.

Ericsson zatrudnia około 2000 inżynierów technologii radiowej w Polsce w centrach badawczo-rozwojowych w Łodzi i Krakowie. W sierpniu 2019 r. Firma ogłosiła dodatkową inwestycję w produkcję sprzętu radiowego w Tczewie.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: