GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Fortinet przejmuje firmę CyberSponse, dostawcę narzędzi typu SOAR

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2020-01-16 14:27 - czytano: 231 razy - dodaj komentarz
Fortinet przejmuje firmę CyberSponse, dostawcę narzędzi typu SOARFortinet, światowy lider w dziedzinie szerokich, zintegrowanych i zautomatyzowanych rozwiązań cyberochronnych, przejął firmę CyberSponse, wiodącego dostawcę platform typu SOAR (Security Orchestration, Automation and Response – zarządzanie, automatyzacja i reagowanie na incydenty związane z bezpieczeństwem), pochodzącego z Arlington (Virginia, USA). Narzędzia stworzone przez tego producenta, już wcześniej funkcjonującego jako partner w programie Fortinet Security Fabric
REKLAMA
rozszerzą funkcjonalność związaną z automatyzacją i reagowaniem na incydenty w takich rozwiązaniach jak FortiAnalyzer, FortiSIEM oraz FortiGate, a dodatkowo uproszcza operacje związane z zabezpieczaniem środowiska IT.

Uproszczone działania ochronne
Krajobraz zagrożeń w środowiskach IT się zmienia. Ponadto, wiele wykorzystywanych w firmach punktowych produktów ochronnych wpływa na zwiększenie liczby alarmów, co komplikuje działania mające na celu zapewnienie ochrony i jest zdecydowanie niekorzystnym zjawiskiem w kontekście niedoboru kwalifikacji pracowników w obszarze bezpieczeństwa.

Aby przeciwdziałać tej sytuacji przedsiębiorstwa i dostawcy usług starają się upraszczać swoje działania operacyjne i zmaksymalizować wydajność centrów bezpieczeństwa (Security Operations Center, SOC) poprzez konsolidację i kategoryzację alertów pochodzących z szerokiej gamy produktów ochronnych, a także automatyzację analizy oraz wykonywania powtarzalnych zadań. Umożliwia to zaoszczędzenie cennych zasobów oraz stworzenie dokumentacji zapewniającej reagowanie na incydenty w czasie rzeczywistym.

Połączenie sił firm Fortinet i CyberSponse zapewni analitykom bezpieczeństwa w firmach każdej wielkości opatentowane mocne, unikalne i zróżnicowane rozwiązanie. Wśród jego głównych cech znajdą się między innymi:
 • Skalowalna architektura klasy korporacyjnej z możliwością obsługi wielu rozproszonych dzierżawców, która zwiększa efektywność działań centrów bezpieczeństwa SOC i umożliwia dostawcom zarządzanych usług bezpieczeństwa (MSSP) łatwe rozszerznie oferty o usługi zarządzanego wykrywania i reagowania na incydenty (Managed Detection and Response, MDR).
 • Łatwa integracja z ponad 325 rozwiązaniami ochronnymi wszystkich głównych dostawców oraz jeden, scentralizowany punkt obsługi i kontroli.
 • Ponad 200 gotowych do wykorzystania poradników umożliwiających automatyzację wykonywania rutynowych zadań i reagowania na incydenty.
 • Najbardziej zaawansowane moduły zarządzania incydentami, z widokiem osi czasu ich występowania oraz możliwością korelacji informacji spływających z narzędzi ochronnych, a także zautomatyzowane narzędzie do pomiaru zwrotu z inwestycji (ROI) lub uzyskanych oszczędności.
 • Zapewnienie szczegółowej kontroli dostępu bazującej na rolach w celu zabezpieczenia danych dotyczących użytkowników.
Ken Xie, Założyciel i CEO firmy Fortinet - Rosnąca liczba narzędzi ochronnych wdrażanych w firmach przyczyniła się do zwiększenia poziomu skomplikowania środowisk IT, co uczyniło je jeszcze bardziej podatnymi na naruszenia. Dzięki integracji potężnej platformy SOAR CyberSponse z architekturą Fortinet Security Fabric, zaoferujemy klientom możliwość szybkiego reagowania na incydenty oraz możliwość standaryzacji i skalowania procesów, które poprawią stan bezpieczeństwa i zmniejszą ryzyko biznesowe oraz związane z tym koszty.

- Przedsiębiorstwa nadal szukają zaawansowanych narzędzi umożliwiających reagowanie na incydenty, a przez to zwiększanie wydajności operacyjnej. Aby zrealizować te cele, duże firmy chętnie będą korzystać z rozwiązania SOAR firmy Fortinet, które ułatwi automatyzację działań związanych z zapewnieniem ochrony, ich koordynację oraz możliwość reagowania, a także zmaksymalizowanie ich wydajności, szybkości działania oraz uzyskanych oszczędności. - Jon Oltsik, Senior Principal Analyst and Fellow, Enterprise Strategy Group (ESG)

- Fortinet i CyberSponse idealnie pasują do siebie. Naszą misją zawsze było, aby zarządzanie działaniami ochronnymi było łatwe i skuteczne dzięki innowacyjnej i przełomowej technologii. Połączony potencjał architectury Fortinet Security Fabric oraz technologii SOAR firmy CyberSponse zapewni klientom ochronę za pomocą najbardziej kompleksowej platformy bezpieczeństwa, umożliwiającej integrację z setkami innych narzędzi oraz korzystanie ze zdefiniowanych mechanizmów ochronnych. - Joseph Loomis, Founder and CSO, CyberSponse

Warunki transakcji przejęcia nie zostały ujawnione.
Źródło: Fortinet
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: