FAQ - Pytania i odpowiedzi

Jak zrobić upgrade Nokii 8210 na model 8250?

Aby zrobić upgrade Nokii 8210 na model 8250 będą potrzebne:

  • program Knok
  • program Logger v2.0 by B-Phreaks
  • MCU + PPM + EEPROM Flash z 8250 (plik ze softem i zawartością pamięci EEPROM z Nokii 8250)
  • Flasher Dejana 1.0
  • kabel MBUS

Na początku należy wyciągnąć kartę SIM z telefonu i naładować baterię.

Poniżej podajemy etapowy opis całej procedury upgrade’u:

  1. Przy pomocy programu Logger v2.0 by B-Phreaks sprawdź typ pamięci – musi być ROM6 (nie ROM5)
  2. Zrób kopię zapasową obecnego oprogramowania w zakresie 200000 – 400000.
  3. Wgraj oprogramowanie (flash+EEPROM) Nokii 8250 do telefonu 8210 przy pomocy programu KNOK.
  4. W programie Knok wybierz: Phone Settings -> Quick set FAID
  5. Zmień IMEI – w programie Knok wybierz: Phone Settings -> Set new imei
  6. W programie KNOK wybierz: Modify Lock -> Reset SP lock
  7. W programie Knok wybierz: Phone Settings -> Quick set FAID
  8. Resetujemy telefon (np. programem nokiatool). Zaznaczamy w nim opcję
    UI settings i klikamy
    Apply SFS.
  9. Procedura zakończona. Telefon Nokia 8210 posiada teraz te same funckcje co Nokia 8250.

Po udanej operacji telefon zostanie wzbogacony w nowe funkcje, jak: Kompozytor, Wygaszacze, Nowa Gra OPOSITS, Czat.

Źródło

10 KOMENTARZE

10 Komentarze
najnowszy
najstarszy oceniany

Czy wie ktoś może skąd ściągnąć dobrego flasha do przeróbki 8210 na 8250 ?? nie mogę nic ciekawego znaleźć w necie, prosiłbym o maila krzychu.com@interia.pl

no wlasnie przez podczerwien mozna?? prosze o maila THX

wszystko ok, ale czy mozna to zrobi przez podczerwien i poporsze jeszxcze oszczegółowy opis zabiegu moze byc na maila avgan@tlen.pl

Wszystkich życzliwych ludzi bardzo prosze o przesłanie potrebnych programów mailem pod adres: blux@tenbit.pl lub o nagranie ich na CD i wysłanie pocztą (nie za darmo rzecz jasna) – szczegóły pod numerem – 888-431-031. Bo sam nie moge znaleść tych programów. Z góry dzięki.

Bardzo ciekawe…chciałbym się tylko dowiedzieć czy jest możliwość zrobienia tego za pośrednictwem portu podczerwieni.

czy ktos wie jakie PINY podlaczyc do telefonu jezeli kabelek zrobilem sobie sam wg schematu?? Bo nie chce mi wgrac nowego softu, pisze ze blad kabelka. Na schemacie bylo 7 wyjsc z kabla a telefon ma 5 pinow, i nie wiem co do czego:( Prosze o pomoc !!

upgrade udaje sie wykonać bez problemu ale skad wziać polski slownik juz do 8250

skąd moge sciagnąc oprogramowanie? a kupic tanio kabelek?

u mnie nie chce dzialac ten logger v2.0 by B-Phreaks co zrobić żeby on działał

kosmos…….

Zobacz również w FAQ

Najnowsze informacje

TP-Link prezentuje zewnętrzny router Omada ER603WP-4G-Outdoor

TP-Link wprowadza do sprzedaży ER603WP-4G-Outdoor, zewnętrzny router Omada 4G/LTE Cat4 N300 na kartę SIM. To rozwiązanie stworzone z myślą o miejscach, w których tradycyjna...

Letnie wyjazdy bez ograniczeń. Z OUKITEL możesz zapomnieć o ładowaniu

Chcesz rzucić to wszystko i ruszyć za miasto, ale potrzebujesz zachować dostępu do świata? Z OUKITEL nawet najbardziej dziki, letni wyjazd będzie pełen energii. Podczas...

Razer Soma Chroma wynosi immersję na zupełnie nowy poziom

Razer ogłosił dziś premierę modelu Razer Soma Chroma – bezprzewodowego gamingowego fotela RGB, który łączy reaktywne podświetlenie Razer Chroma™ RGB z ergonomicznym komfortem zaprojektowanym...

JBL PartyBox 130 teraz także w bieli

BL rozszerza ofertę głośników imprezowych PartyBox o nową wersję kolorystyczną modelu JBL PartyBox 130. Popularny głośnik jest teraz dostępny również w eleganckiej bieli, łącząc...

Bank Millennium wprowadza internetową kartę Visa Raz – nowy standard bezpieczeństwa płatności online

Bank Millennium jako pierwszy uniwersalny bank działający w Polsce wprowadza wirtualną kartę debetową do jednorazowych płatności online. Millennium Visa Raz jest innowacyjnym rozwiązaniem, które...