GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Lista obszarów do objęcia interwencją w konkursie Działania 1.1

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-11-04 15:36 - czytano: 343 razy - dodaj komentarz
Lista obszarów do objęcia interwencją w konkursie Działania 1.1W ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 ogłoszona została lista obszarów w czwartym naborze wniosków o dofinansowanie realizacji projektów dla Działania 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach”. Eksperci UKE wyznaczyli obszary, na których mogą być realizowane projekty w ramach naboru wniosków. Ich identyfikacja nastąpiła m.in. przy wykorzystaniu danych zbieranych przez UKE w
REKLAMA
ramach inwentaryzacji usług i infrastruktury telekomunikacyjnej, wyników konsultacji społecznych obszarów białych „NGA”, a także informacji o projektach realizowanych w ramach POPC.

Określenie obszarów było procesem złożonym i wieloetapowym. Wykorzystano w tym celu narzędzie do wyznaczania optymalnego przebiegu sieci. Bazuje ono na teoretycznym modelu kosztów budowy i prognozowanego popytu. Dzięki temu możliwe jest precyzyjne skierowanie środków publicznych w miejsca najbardziej ich wymagające. Dodatkowym utrudnieniem przy wyznaczaniu obszarów interwencji w czwartym naborze wniosków było to, że projekty będą realizowane na terenach, gdzie obecnie trwają inwestycje z drugiego naboru wniosków. Z uwagi na to, obszary interwencji należało zaprojektować tak, by sieci beneficjentów obydwu naborów nie przenikały się.

W czwartym naborze wniosków przedsiębiorcy mogą składać wnioski o dofinansowanie realizacji projektów w 35 obszarach konkursowych, zlokalizowanych w 12 województwach. Maksymalna liczba gospodarstw domowych, możliwych do objęcia zasięgiem sieci NGA, wynosi 652 574.

W obszarach znajduje się 455 adresów szkół, gminnych ośrodków kultury i ochotniczych straży pożarnych, które mają szansę uzyskać dostęp do usług o prędkości co najmniej 100 Mb/s. Kwota dofinansowania, alokowana dla tego naboru wniosków, wynosi 579,5 mln zł.

Środki te są ogromną szansą dla obszarów pozbawionych sieci NGA, dlatego zachęcamy przedsiębiorców telekomunikacyjnych do składania wniosków o dofinansowanie.
Źródło: UKE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: