GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Jedne z pierwszych mobilnych legitymacji studenckich wydane

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2019-10-15 13:56 - czytano: 278 razy - dodaj komentarz
Jedne z pierwszych mobilnych legitymacji studenckich wydaneUniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy w Siedlcach właśnie wydał pierwsze mobilne legitymacje studenckie. Przez rok uczelnia brała udział w pilotażu, a jej studenci pomagali w tworzeniu aplikacji. Uniwersytet w Siedlcach był jedną z dwóch wyższych szkół w Polsce, w których testowana była mobilna wersja legitymacji studenckiej. Drugą uczelnią jest Politechnika Wrocławska. mLegitymacja Studencka zawiera dokładnie te same informacje, które widnieją na „tradycyjnej” legitymacji,
REKLAMA
potwierdza status studenta, przynależność do uczelni.

- Kończymy etap pilotażu mLegitymacji Studenckiej i przechodzimy do jej normalnego używania – mówił Marek Zagórski, minister cyfryzacji, podczas spotkania w Siedlcach. - Nasi studenci są jednymi z pierwszych w Polsce, którzy mogą posługiwać się mLegitymacja Studencką. To świetne rozwiązanie, które cieszy się sporym zainteresowaniem ze ich strony studentów – dodała dr. hab. Tamara Zacharauk, rektor siedleckiej uczelni.

- Mobilna legitymacja będzie w przyszłości, bardzo nieodległej, bardzo pożądana przez studentów, bowiem już w szkole średniej uczniowie korzystają dziś z mobilnych legitymacji - dodała Tamara Zacharauk. Szef ministerstwa cyfryzacji mówił, że liczba szkół podstawowych i średnich, które przystąpiły do programu mLegitymacji Szkolnej właśnie przekroczyła 2 tysiące. – Dziennie wydawanych jest nawet 500 takich legitymacji – mówił Marek Zagórski. Podkreślał, że to rozwiązanie, które nie wymaga od szkół żadnych dodatkowych inwestycji, a korzystanie z takiej formy legitymacji jest całkowicie darmowe. – Proszę pamiętać, że mLegitymacja to taki sam dokument, jak zwykła legitymacja studencka – w sensie prawnym daje dokładnie takie same możliwości, jak standardowe legitymacje. Użytkownik legitymacji w komórce może więc na normalnych zasadach korzystać ze wszystkich ulg czy innych uprawnień, jakie mają studenci.

- Jest to natomiast rozwiązanie dużo wygodniejsze – stwierdził, - wiadomo bowiem, że studenci praktycznie nie rozstają się ze smartfonami i zawsze mają je przy sobie.

Z mobilnej wersji legitymacji studenckiej można korzystać dzięki aplikacji mObywatel. A ta cieszy się coraz większą popularnością. Ma ją w swoich telefonach już ponad pół miliona osób, zaś ponad 360 tysięcy z nich korzysta z niej regularnie. A przypomnijmy, że jak dotąd w aplikacji (wersja dla systemy Android) znajduje się nie tylko moduł mTożsamość, służący do potwierdzania tożsamości, ale także mobilny dowód rejestracyjny i potwierdzenie polisy OC oraz eRecepta.

- Przypominam, że w niedzielnych wyborach będzie można zagłosować, potwierdzając swoją tożsamość za pomocą aplikacji mObywatel
– do0dał na koniec Marek Zagórski.
Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: