GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Telewizor OLED Panasonic TX-65CZ950E — przyszłość wzornictwa i jakość obrazu

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2015-09-03 17:13 - czytano: 3571 razy - tylko 1 komentarz
Telewizor OLED Panasonic TX-65CZ950E — przyszłość wzornictwa i jakość obrazuDziś, w ramach odbywającej się w Berlinie wystawy technologicznej IFA, firma Panasonic ogłosiła rozszerzenie oferty telewizorów OLED klasy premium 4K Pro. TX65CZ950E to 65-calowy model o oszałamiającej jakości obrazu, dostrojonej i zatwierdzonej przez wybitnego hollywoodzkiego specjalistę ds. koloru Mike’a Sowę.Panasonic TX-65CZ950E to pierwszy model łączący w sobie budowaną przez dziesięciolecia praktyczną wiedzę w dziedzinie jakości obrazu, najnowsze
REKLAMA
Panasonic TX-65CZ950E
Panasonic
technologie przetwarzania, rozdzielczość UHD 4K i technologię ekranu OLED. Szczególnie elektryzującą cechą telewizorów OLED jest niezależność poszczególnych fizycznych pikseli ekranu pod względem barwy i jasności. Przekłada się to na zdolność ekranu OLED do uzyskiwania koloru i światła z dokładnością i dynamiką zwyczajnie nieosiągalnymi dla konwencjonalnych telewizorów. Ekrany OLED uzyskują w istocie jeszcze głębsze czernie niż legendarne telewizory plazmowe produkcji Panasonic, a jednocześnie wolne są od zakłóceń obrazu właściwych technologii plazmowej.

Są telewizory OLED… Jest też Panasonic TX-65CZ950E

Doskonałość OLED jako technologii ekranu to jednak zaledwie pojedynczy element całokształtu tego telewizora. Pełne wykorzystanie potencjału OLED wymaga zaawansowanego przetwarzania obrazu — i właśnie tu skrzydła rozwija Panasonic.

Model TX-65CZ950E jest wyposażony w specjalnie zmodyfikowaną wersję potężnego, profesjonalnego procesora 4K Studio Master. Wykorzystanie technologii inspirowanej dokonaniami działu Panasonic odpowiedzialnego za zastosowania profesjonalne oraz wiedza i doświadczenie specjalistów z hollywoodzkiej społeczności kinematograficznej — w tym cenionego specjalisty ds. koloru Mike'a Sowy, który fachowo dostroił osiągi telewizora — sprawiły, że przy udziale procesora 4K Studio Master ekran OLED modelu TX-65CZ950E ustanowił zupełnie nowy standard jakości.

OLED jako nowa „bezwzględna czerń”
Zdolność technologii OLED do uzyskiwania czerni o niespotykanej dotąd głębi, nazywanej przez Panasonic czernią bezwzględną (Absolute Black), od dawna stanowiła cel producentów telewizorów OLED. Sprostanie temu wyzwaniu komplikował fakt, iż niezwykle trudno jest odtworzyć przejście od czerni absolutnej do odcienia minimalnie od czerni oddalonego. Jednak doświadczenie firmy Panasonic na polu technologii plazmowej pozwoliło rozwiązać ten problem już w modelu TX-65CZ950E, który osiąga bezprecedensowe piękno i najwyższą precyzję odwzorowania detalu nawet w najciemniejszych obszarach obrazu.

Oglądaj filmy takimi, jakie były w zamyśle reżyserów — zadbał o to wybitny hollywoodzki specjalista ds. koloru

U podstaw filozofii projektowania telewizorów marki Panasonic leży zamiar odtwarzania w domowym zaciszu tego, do czego dążyli filmowcy z myślą o kinowych salach. Dlatego — w celu wykorzystania w pełni zdolności technologii OLED do urzeczywistnienia owego długo pielęgnowanego marzenia producentów telewizorów — firma Panasonic nawiązała współpracę ze znakomitym hollywoodzkim specjalistą ds. koloru Mikiem Sową — czterokrotnym finalistą konkursu Hollywood Post Alliance. Celem tej kooperacji jest w pierwszej kolejności dostrojenie, a w dalszej zatwierdzenie jakości obrazu uzyskiwanej przez model TX-65CZ950E.

Sowa, znany przede wszystkim z pracy przy filmach takich jak Niepamięć czy Zbuntowana, tak wypowiada się na temat swoich doświadczeń z technologią Panasonic 4K Pro zastosowaną w TX-65CZ950E: „Panasonic udowadnia swoje zaangażowanie w dążenie do doskonałości. Ich najnowszy telewizor 4K Pro zaprojektowany został w myśl mojego zawodowego motto: żadnych kompromisów. Mój świat, w którym historie opowiada się obrazem, koncentruje się wokół precyzji odwzorowania barw i zapotrzebowania na ekran, który jest w stanie zadośćuczynić twórczej wizji. Panasonic zaprojektował swój najnowszy telewizor OLED 4K Pro na poziomie, jakiego mógłbym oczekiwać tylko wobec profesjonalnych ekranów”.

Zastosowanie ustawień przygotowanych przez Sowę i momentalne doświadczenie zupełnej zgodności z wizją reżysera i operatora wymaga od użytkownika jedynie wybrania w telewizorze TX-65CZ950E nastawy True Cinema.

Świadectwo THX
Dając wyraz dbałości, z jaką doskonalono jakość obrazu generowanego przez model TX-65CZ950E, firma Panasonic pochwaliła się również otrzymaniem świadectwa THX — to pierwszy raz, kiedy telewizor OLED 4K zostaje poświadczony przez THX.

Szeroki zakres dynamiczny — sprawniejsze piksele
Dążenia modelu TX-65CZ950E do perfekcyjnego odtwarzania wizji reżyserów nie kończą się na niezrównanej głębi czerni ekranu OLED ani na mocy i precyzji procesora 4K Studio Master. Telewizor ten obsługuje też technologię szerokiego zakresu dynamicznego (HDR — High Dynamic Range), która konsekwentnie rozpowszechnia się w świecie wideo. HDR pozwala na uzyskiwanie obrazu o szerszych zakresach: luminescencji i barwowym — bardziej dynamicznych, świetlistych, żywych, dostępnych dotąd jedynie w wysokiej jakości kinach cyfrowych. Osiągi ekranu OLED w odwzorowywaniu głębi czerni i skali szarości w istocie czynią model TX-65CZ950E doskonałym do wyświetlania obrazu HDR.

Zaprojektowany by zachwycać
Na wypadek, gdyby jakościowe cechy obrazu generowanego przez telewizor OLED okazały się niewystarczająco zachęcające, firma Panasonic dołożyła dodatkowych starań w celu uczynienia z niego najatrakcyjniejszego telewizora w historii przedsiębiorstwa. Inspirując się nowoczesnym wzornictwem mebli, model TX-65CZ950E zaprojektowano z uwzględnieniem każdego punktu widzenia, tak, aby harmonijnie wpasowywał się w nowoczesne wnętrza jako pełnoprawny element wystroju.

Połączenie smukłego profilu i delikatnie zakrzywionego ekranu nadaje mu futurystyczną formę, zaś użyte w podstawie aluminium i pokrywa tylna tapicerowana tkaniną Alcantara sprawiają, że telewizor wygląda i jest odbierany jako nowoczesny mebel zdolny do upiększenia każdego pomieszczenia, w jakim się pojawi.
Źródło: Panasonic
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Super. Jestem bardzo ciekawy tego panasonikowego oleda! Lubię tę markę i trzymam za nią kciuki :)
2015-09-04 13:08
~arek
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: