GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wakacyjne ułatwienia dla mobilnych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-21 16:01 - czytano: 517 razy - dodaj komentarz
Wakacyjne ułatwienia dla mobilnychWakacje w pełni, jednak wiele osób swoje urlopowe podróże ma jeszcze przed sobą. Każdy z nas na pewno zadaje sobie pytania o to gdzie jechać, co zabrać, jakie atrakcje wybrać i miejsca odwiedzić? Z pomocą przychodzą nam mobilne aplikacje. Gdzie jechać i jak tam dotrzeć? Tradycyjna mapy odchodzą do lamusa, zamiast nich wiele osób wybiera GPSy, także te w postaci aplikacji na smartfony.
REKLAMA
Chyba najbardziej popularną z nich jest oczywiście GoogleMaps umożliwiające dokładne zaplanowanie podróży. W polskich miastach popularnością cieszy się również aplikacja JakDojade, dzięki której można zaplanować przemieszczanie się za pomocą środków komunikacji publicznej. W razie dezorientacji i zgubienia drogi, z pomocą przychodzi również aplikacja Glympse, która wskaże dokładne miejsce położenia. W wachlarzu przydatnych aplikacji znajdziemy również Tripso - World Travel Guide, działający także offline. Jeżeli podróżujemy po Polsce, warto też do listy swoich aplikacji dodać mobilną wersję portalu e-podróżnik, gdzie bez problemu możemy wyszukać połączenia kolejowe i autobusowe.

Co zapakować?
Także w tym wypadku odpowiednie aplikacje pomogą nam właściwie zaplanować bagaż. PackMeApp najpierw poprosi nas o wybranie kilku kategorii, takich jak na przykład elektronika, ubrania, rzeczy osobiste czy kosmetyki. Następnie pokaże nam listę rzeczy z poszczególnych kategorii, gdzie znajdziemy wszystko co może się przydać. Tworzymy zatem własną listę dodając do niej poszczególne elementy i  już możemy zacząć się pakować.

Atrakcyjne i sprawdzone miejsca
Jednym z najpopularniejszych i największych serwisów turystycznych na świecie jest TripAdvisor. Znajdziemy tam opinie, komentarze i porady innych turystów dzięki którym możemy wybrać najlepsze atrakcje, restauracje, hotele w miejscu do którego się wybieramy. Znajdziemy tam też miejsca, których nie ma w tradycyjnych przewodnikach, dzięki czemu nasze wakacje staną się jeszcze ciekawsze.

Język
Pobyt za granicą wiąże się też oczywiście z koniecznością porozumiewania się z obcokrajowcami. Doskonale, jeżeli świetnie znamy dosyć uniwersalny w kurortach turystycznych angielski, aby jednak żadne słówko nie uciekło nam z głowy warto zainstalować w telefonie TłumaczGoogle lub inny z wielu dostępnych słowników.

Internet
W prawdzie w większości hoteli i obiektów noclegowych WiFi jest już standardem, naprawdę zdarzają się jednak jeszcze miejsca, gdzie korzystanie z internetu to wciąż komputer w holu działający na żetony lub w ogóle nie ma możliwości skorzystania z sieci. Jeżeli zatem potrzebujemy podłączyć się do sieci na nieco dłużej niż pozwala nam na to budżet w ramach abonamentu, aplikacja WiFiFinder szybko wskaże najbliższe hotspoty, gdzie swobodnie poserfujemy w sieci.

Pogoda
O tym, że pogoda na wakacjach ma ogromne znaczenie, nikogo nie trzeba chyba przekonywać. Warto więc z aktualnymi prognozami być na bieżąco. UMMeteo to jedna z tych aplikacji, która umożliwi nam regularne sięganie po tego rodzaju wiedzę.

- Oferta aplikacji, których zadaniem jest pomoc w organizacji i realizacji podróży jest bardzo szeroka. W zależności od kraju czy miasta do którego się wybieramy, warto poszukać tych spośród nich, które pomogą nam łatwiej i szybciej podróżować, komunikować się czy wybierać miejsca warte odwiedzenia. Pozwoli to zaoszczędzić sporo czasu, da też szerszy przegląd możliwości z których możemy skorzystać podczas pobytu – komentuje Katarzyna Kołodziejczyk, Key Account Manager GRUPA 365 NET.
Źródło: GRUPA 365NET
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: