GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Kaspersky Lab i Telefónica łączą siły, aby wzmocnić cyberochronę

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-16 17:59 - czytano: 15033 razy - dodaj komentarz
Kaspersky Lab i Telefónica łączą siły, aby wzmocnić cyberochronęKaspersky Lab informuje o nowej umowie o współpracy strategicznej z Telefónica, jednym z czołowych na świecie zintegrowanych operatorów w sektorze telekomunikacji, na mocy której będzie świadczył jego klientom usługi w zakresie cyberbezpieczeństwa. Firma Telefónica jest znana ze swoich marek komercyjnych O2, Movistar oraz Vivo. W ramach umowy Telefónica włączy do swojej oferty w zakresie cyberbezpieczeństwa usługi analizy zagrożeń firmy Kaspersky Lab
REKLAMA
wspierane chmurą Kaspersky Security Network oraz rozległą wiedzą i doświadczeniem Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT).  

Oferta cyberbezpieczeństwa firmy Telefónica jest stworzona w oparciu o rozwijaną wewnętrznie technologię i łączy doświadczenie jej zespołu Global CyberSOC (centrum operacji bezpieczeństwa) z doświadczeniem kluczowych graczy z sektora bezpieczeństwa, takich jak Kaspersky Lab. Dzięki produktom Telefónica firmy i administratorzy mogą zabezpieczyć się przed cyberatakami poprzez:    
 • zapobieganie im przy użyciu usługi Latch i rozwiązania Metashield,
 • wykrywanie ich przy użyciu technologii Threat Detection and Vulnerability Management oraz usługi Faast,
 • reagowanie na nie przy pomocy usług Anti-Fraud i Anti-DDoS.
Technologie Kaspersky Lab udoskonalą usługę Threat Detection firmy Telefónica dzięki dostarczaniu nowych informacji, które pomogą jej klientom w reagowaniu i zarządzaniu cyberzagrożeniami. W ramach współpracy Kaspersky Lab dostarczy:

 • informacje wynikające ze śledzenia zagrożeń związanych z botnetami – zapewniają możliwość wykrywania w czasie rzeczywistym ataków realizowanych za pośrednictwem botnetów (sieci zainfekowanych komputerów), których celem są użytkownicy bankowości lub systemów płatności online, jak również opcję konfigurowania systemu ochrony w celu blokowania komunikacji botnetów z serwerami kontrolowanymi przez cyberprzestępców;   
 • zestawy aktualnych informacji dotyczących szkodliwego oprogramowania – pozwalają proaktywnie skonfigurować niezbędne rozwiązanie bezpieczeństwa;  
 • raporty, które uwzględniają specyfikę regionalną oraz branżową w celu wskazania zagrożeń, które są najistotniejsze dla określonych organizacji i obejmują interpretację danych statystycznych oraz ocenę luk w zabezpieczeniach;
 • informacje edukacyjne na temat cyberbezpieczeństwa w celu przekazania bogatego doświadczenia z pierwszej ręki specjalistom ds. bezpieczeństwa informacyjnego, zapewniając im skuteczne narzędzia do zwalczania niepożądanej cyberaktywności.
- Tego rodzaju umowa strategiczna stanowi dla nas kolejny krok w kierunku osiągnięcia czołowej pozycji na rynku bezpieczeństwa, zapewniając sobie reputację najlepszego dostawcy ochrony dla biznesu i rządów przed cyberatakami dzięki naszej unikatowej usłudze analizy zagrożeń. Włączenie usług firmy Kaspersky Lab w zakres naszych źródeł odzwierciedla cel firmy Telefónica, jakim jest oferowanie naszym klientom najbardziej innowacyjnych rozwiązań bezpieczeństwa, oraz potwierdza naszą misję uzyskania statusu cyfrowej firmy telekomunikacyjnej - powiedział Óliver Martínez, Security Global Managing Director, Telefónica.

- Jesteśmy dumni, że możemy udzielić firmie Telefónica subskrypcji na nasz pakiet Kaspersky Security Intelligence Service, oferowany w ramach naszej strategii współpracy z dostawcami zarządzanych usług bezpieczeństwa. Wyposażeni w tak potężny instrument, eksperci z firmy Telefónica będą lepiej przygotowani do reagowania na zagrożenia, których celem są ich klienci. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Kaspersky Lab pozwoli firmie Telefónica rozszerzyć jej szeroki wachlarz usług w zakresie cyberbezpieczeństwa – skomentował Wieniamin Lewcow, wicedyrektor działu Corporate Sales and Business Development, Kaspersky Lab.

- Bezpieczeństwo należy postrzegać w kategoriach kompletnej strategii, nie ograniczając go wyłącznie do działań w zakresie zapobiegania i wykrywania. Tylko w ten sposób możemy powstrzymać cyberzagrożenia. Jest to wspólna wizja firmy Telefónica i Kaspersky Lab. Jesteśmy przekonani, że razem będziemy mogli stworzyć bardziej konkurencyjne i bezpieczne środowisko – dodał Owanes Michaiłow, dyrektor generalny, Kaspersky Lab Iberia.

Kaspersky Lab posiada obecnie ponad 80 globalnych umów technologicznych i partnerskich z czołowymi firmami z branży IT i telekomunikacji, w tym Microsoft, IBM, Cisco, Juniper Networks, Alcatel Lucent, Blue Coat, Check Point, D-Link, GFI, Gwava, Netgear, SonicWALL RSA, ZyXel, Alt-N, Parallels, Lenovo, Facebook, Qualcomm, Vertu itd. 
Źródło: Kaspersky Lab
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: