GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Poczta Polska: Aplikacja mobilna także dla Windows Phone na platformie Envelo

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-07-03 17:46 - czytano: 591 razy - dodaj komentarz
Poczta Polska: Aplikacja mobilna także dla Windows Phone na platformie EnveloPlatforma Envelo, stworzona przez spółkę Poczta Polska Usługi Cyfrowe wprowadza nową wersję aplikacji mobilnej. Teraz mogą z niej korzystać także użytkownicy Windows Phone. Aplikacja mobilna Envelo współpracuje już z trzema najpopularniejszymi systemami operacyjnymi na smartfony i tablety. Rozwój aplikacji Envelo i udostępnienie jej w wersji dla systemu operacyjnego Windows Phone to kolejny etap w poszerzaniu dostępności do mobilnych usług pocztowych.
REKLAMA
Poczta Polska
Poczta Polska
- Zgodnie z planem rozwoju e-usług z Envelo może teraz korzystać niemal każdy. Aplikacja Envelo w wersji dedykowanej Windows Phone to wynik długofalowej strategii, która zakłada tworzenie kompleksowej i powszechnie dostępnej oferty – wyjaśnia Bartłomiej Potrzebowski, Kierownik Zespołu Platformy Mobilnej w spółce Poczta Polska Usługi Cyfrowe.

Windows Phone już z Envelo
Dzięki aplikacji Envelo użytkownicy mogą wysłać neokartkę – kartkę pocztową nadawaną online, która jest dostarczana w formie drukowanej i w kopercie.

Każdy użytkownik Windows Phone może już stworzyć własny wakacyjny wzór neokartki, korzystając z mobilnego kreatora. Umożliwia on dodanie własnych zdjęć i poddanie ich edycji. W aplikacji można też poprawić ich kontrast i jasność, a także wykadrować czy obrócić obraz. Na każdej z fotografii można dodać dedykację w wybranym kolorze czcionki, określając także jej wielkość. Funkcja kolaży udostępnia zaś ponad 20 szablonów, dzięki którym można stworzyć kompozycję z nawet 6 fotografii.

Za pomocą aplikacji mobilnej neokartkę można wysłać z dowolnego miejsca na świecie i przez całą dobę. Teraz na wakacjach każdy turysta może mieć pocztę w swoim telefonie, zamiast szukać jej podczas podróży. Wysyłając pozdrowienia na neokartce z aplikacji Envelo, użytkownik oszczędza czas, a za granicą ponosi jedynie koszt przesyłki krajowej oraz transmisji danych. Usługę może bezpiecznie opłacić kartą debetową, poprzez konto SkyCash, a także SMS-em lub telefonem w sieci T-Mobile.

Aplikacja Envelo dostępna jest w sklepie Windows Phone i współpracuje z systemem w wersji 8.0 i wyższych. Można ją także pobrać poprzez zeskanowanie załączonego kodu QR.

Aplikacja Envelo dostępna jest również dla użytkowników iOS i Androida. Prócz wysłania neokartki oferuje tradycyjne usługi pocztowe.
 • Wyszukiwarka pomaga znaleźć na mapie placówkę pocztową lub skrzynkę na listy w wybranej lokalizacji. Można w niej ustawić różne parametry wyszukiwania, takie jak godziny otwarcia, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, placówka przyjazna e-commerce, bankomat w okienku czy skrzynka wolnostojąca
 • Aplikacja ma również funkcję podpowiedzi kodów pocztowych. W polu wpisywania automatycznie podpowie nam szukaną miejscowość, a na podstawie pierwszych liter nazwy ulicy zasugeruje właściwy adres
 • Opcja zamów kuriera Pocztex, umożliwia nadanie przesyłki pod wskazany adres. Status paczki można na bieżąco śledzić w aplikacji w zakładce „Śledź przesyłkę”
Bez wychodzenia z domu
Envelo to nie tylko aplikacja, lecz przede wszystkim platforma internetowa. Na Envelo oprócz neokartki dostępne są następujące usługi: neoznaczek, czyli znaczek pocztowy do samodzielnego wydruku kupowany online, i neolist, czyli list nadawany w internecie i dostarczany do adresata tradycyjnie, w kopercie. Platforma Envelo to także usługi dla wystawców i odbiorców faktur. Neofaktura umożliwia wysłanie online wszystkich faktur, które następnie dostarczane są w formie elektronicznej lub papierowej. Neorachunki to zaś dedykowana skrzynka odbiorcza dla adresatów neofaktur elektronicznych.

Aplikacja dostępna na platformy:
 • Android:
 •  iOS:
 • Windows Mobile
 • Windows Phone
Źródło: Poczta Polska
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: