GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Grupa WP na podium światowego konkursu na innowacje

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-16 17:05 - czytano: 477 razy - dodaj komentarz
Grupa WP na podium światowego konkursu na innowacjeIII miejsce w światowym finale konkursu na innowacje w mediach, Editors Lab Hackdays – sukces zespołu Grupy Wirtualna Polska. Zespół reprezentujący Grupę Wirtualna Polska zajął III miejsce w światowym finale hackathonu dziennikarskiego – Editors Lab Hackdays. Spośród 16 zespołów z całego świata jury wyżej oceniło jedynie projekty brytyjskich „The Times” i „Financial Times”. Zadaniem zespołów w finale w Barcelonie było pokazanie, w jaki sposób media mogą zmienić swoje podejście do materiałów wideo.
REKLAMA
Daily Carrot
WP
Członkowie zespołu Grupy WP – Tomasz Grynkiewicz, Michał Januszewski i Tomasz Mikulski – zaprezentowali projekt aplikacji mobilnej o nazwie Daily Carrot.

Chcieliśmy pokazać, że wideo nie musi być przez media traktowane po macoszemu, jako materiał uzupełniający. Ale że można je pokazać na smartfonach w sposób elegancki, atrakcyjny i wygodny dla użytkownika, a także szanujący czas widza. – mówi Tomasz Grynkiewicz, szef serwisu Biztok.pl Grupy Wirtualna Polska – Finał był wyrównany, konkurenci wysoko postawili poprzeczkę pod każdym względem: od konceptu, aż do wykonania graficznego i programistycznego. Miejsce na podium było dla nas zaskoczeniem, ale też ogromnym wyróżnieniem – dodaje.

W Daily Carrot zespół Grupy WP postawił na krótkie, kilkunastosekundowe materiały wideo, które gwarantują użytkownikom szybkie zapoznanie się z informacjami. Aplikacja pozwalała też na angażowanie użytkowników jako reporterów wideo w przypadku pilnych wydarzeń
i publikację ich materiałów.

Evangeline de Bourgoing, jedna z organizatorek finałów, uzasadniała werdykt jury tak:
Duże marki medialne od wielu lat skupiały i wciąż skupiają wokół siebie zaangażowane społeczności. Ale w żaden sposób tego zaangażowania nie wykorzystywały, pozwalając, by ich czytelnicy „pracowali” dla Twittera, Vine czy YouTube'a. Polski projekt stawia na to, że tych czytelników można ponownie odzyskać.

W ścisłym finale rywalizowało 16 zespołów z całego świata. Poza Grupą WP, znalazły się w nim m.in. trzy zespoły brytyjskie (dwa z „The Times” i jeden z dziennika „Financial Times”), dwa amerykańskie (należący do „The Wall Street Journal” MarketWatch i New York Daily News), dwa hiszpańskie (Vocento, La Vanguardia), Radio France, La Repubblica, argentyński La Nacion, Sunday Times z RPA, Akhbarak z Egiptu i rosyjski Bolchoi Gorod.
Źródło: WP
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: