GSMService.pl
 • nowości
 • artykuły
 • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Wskazówki dotyczące wyjazdu na mistrzostwa świata w Brazylii

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-06-12 17:00 - czytano: 466 razy - dodaj komentarz
Wskazówki dotyczące wyjazdu na mistrzostwa świata w BrazyliiW związku z wysokimi opłatami roamingowymi dla telefonów komórkowych wielu fanów udających się na mistrzostwa świata w Brazylii będzie prawdopodobnie wolało korzystać z darmowych punktów dostępowych Wi-Fi, nie zważając na kwestie bezpieczeństwa.Jednak hasła, kody PIN oraz inne poufne informacje mogą również wpaść w ręce cyberprzestępców w przypadku korzystania z publicznych stacji ładowania – w Brazylii takie ładowarki mogą być „złośliwe”.
REKLAMA
Szkodliwa publiczna ładowarka w Brazylii wprawdzie naładuje baterię, ale jednocześnie może potajemnie ukraść informacje z urządzenia mobilnego. Dane zostaną przechwycone za pośrednictwem kabla USB, który wykorzystywany jest do ładowania wielu urządzeń. W niektórych przypadkach takie fałszywe ładowarki mogą również instalować szkodliwe oprogramowanie, które potrafi śledzić położenie użytkownika, kradnąc notatki, kontakty, zdjęcia, wiadomości, jak również rejestr połączeń, zapisane hasła, a nawet ciasteczka przeglądarki.
 
Zalecenia bezpieczeństwa

 • Nigdy nie korzystaj z nieznanych ładowarek; szukaj raczej bezpiecznych miejsc, gdzie można naładować urządzenia przy użyciu własnych zasilaczy.
 • Używaj baterii w sposób odpowiedzialny i staraj się mieć przy sobie zapasową lub wyposaż się w urządzenie typu „power bank”, które doładuje Twoje urządzenie w razie potrzeby. Urządzenia takie są dostępne dla wszystkich popularnych smartfonów.
 • Spróbuj zoptymalizować żywotność baterii, zamykając procesy, które nie są niezbędne, oraz włączając tryb samolotowy, gdy nie musisz korzystać z sieci komórkowej. Możesz również przyciemnić ekran, wyłączyć wibracje oraz dźwięki i inne zasobożerne funkcje, takie jak tapety z animacjami itd.  
Dmitrij Bestużew, szef Globalnego Zespołu ds. Badań i Analiz (GReAT) w Ameryce Łacińskiej, Kaspersky Lab, powiedział: - Złośliwe punkty ładowania urządzeń to problem specyficzny dla Brazylii i rzeczywiste zagrożenie dla osób podróżujących do São Paolo, nie tylko na mistrzostwa świata. Cyberprzestępcy zdają sobie sprawę, że kiedy ludzie są w podróży i potrzebują swoich smartfonów, aby uzyskać dostęp do map, tras i wszelkiego rodzaju informacji, są skłonni korzystać z jakichkolwiek dostępnych ładowarek, nawet jeśli potrzebują ich zaledwie na kilka minut. Należy pamiętać, że można w ten sposób paść ofiarą oszustów i stracić poufne dane osobowe. To samo dotyczy korzystania z otwartej sieci Wi-Fi w celu wysłania zdjęć czy wiadomości. W takiej sytuacji należy wykazać rozsądek i podjąć środki bezpieczeństwa.

Niezabezpieczone sieci Wi-Fi
Eksperci ds. bezpieczeństwa z Kaspersky Lab przeprowadzili badanie dotyczące bezpieczeństwa sieci Wi-Fi w São Paulo. W tym celu przejechali łącznie 100 kilometrów, sprawdzając ponad 5 000 różnych popularnych wśród turystów punktów dostępowych – w parkach, centrach handlowych, na lotniskach i w innych miejscach stanowiących atrakcje turystyczne. Wyniki badania pokazują, że 26% z 5 000 otwartych sieci Wi-Fi w São Paolo nie stosuje żadnego szyfrowania. Warto pamiętać, że korzystanie z takich sieci może się wiązać z przechwyceniem danych przez oszustów i cyberprzestępców. Jeśli w pobliżu nie ma prawdziwie bezpiecznej sieci, warto wstrzymać się z korzystaniem z internetu do powrotu do hotelu lub innego miejsca oferującego takie połączenie. Dobrym pomysłem może być także zakupienie na miejscu lokalnej karty przedpłaconej od jednego z brazylijskich operatorów komórkowych i korzystanie z internetu przy jej użyciu.
Źródło: Kaspersky Lab
 • Dodaj do Google Bookmarks
 • Dodaj na Śledzika
 • Dodaj na Twitter
 • Dodaj do Wykop
 • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
 • Twitter
 • Facebook
odwiedź nas na: