GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Orange Ekstraklasa, a środki pirotechniczne

Dodał: AK - opublikowano: 2007-08-31 10:51 - czytano: 573 razy - dodaj komentarz
PTK Centertel, operator Orange, od początku swojego zaangażowania w sponsoring piłki nożnej popiera inicjatywy kibiców ubarwiające mecze OE. Akcje na trybunach nie mogą jednak oznaczać łamania obowiązującego prawa.
REKLAMA
PTK Centertel systematycznie i konsekwentnie wspiera rozwój polskiej piłki nożnej i idei sportowej rywalizacji według zasad fair play. Sponsorując Orange Ekstraklasę firma daje wyraz sportowej pasji, a poprzez programy Orange Fair Play i Gram Fair - troski o przejrzystość zasad na boisku i na trybunach.

Podstawowym założeniem Orange Fair Play była wiara w polskich kibiców, którzy wspólnie z Orange od początku chcieli „odczarować" polskie stadiony, sprawić, by były kolorowe, przyjazne i bezpieczne. Dzięki ich zaangażowaniu, poświęcanemu czasowi i środkom, widowiska Orange Ekstraklasy zyskały niepowtarzalne oprawy, przełamujące panujące stereotypy o kibicach piłkarskich. Kluczową dla powodzenia programów stała się współpraca z Klubami Kibica m.in. Wiara Lecha. Promowanie i wspieranie takich godnych naśladowania postaw jest dla Orange zarówno przyjemnością, jak i zaszczytem.
 
Nieodłączną częścią kampanii Orange Fair Play jest projekt Stadion Kolejki, w którym Kluby Kibica są nagradzane za najbardziej widowiskowe oprawy spotkań Orange Ekstraklasy. Konkurs sprawił, iż kibice z równym zainteresowaniem śledzili wydarzenia na boisku i akcje kibiców na trybunach.

Po sukcesie i uznaniu, jakie zdobył wśród kibiców program Orange Fair Play, kolejnym krokiem stał się program Gram Fair. Jest on kierowany już nie tylko do kibiców piłki nożnej odwiedzających stadiony piłkarskie i zasiadających przed telewizorami, ale do szerokiego grona odbiorców, w tym do grona tzw. „milczącej większości" miłośników piłki nożnej.
 
Wydarzenia ostatnich dni stały się okazją do powracającej regularnie dyskusji o dopuszczalnych formach i środkach wykorzystywanych podczas opraw spotkań OE. Stało się to za sprawą kary, jaką Komisja Ligi spółki Ekstraklasa S.A nałożyła na Stowarzyszenie Wiara Lecha za używanie środków pirotechnicznych podczas oprawy meczu pomiędzy Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań.

W świetle Ustawy o organizacji imprez masowych, wnoszenie i używanie środków pirotechnicznych jest niezgodne z prawem. Mimo niepodważalnej atrakcyjności, jaką zapewniają oprawy meczów z wykorzystaniem rac i innych środków pirotechnicznych, ich stosowanie podczas spotkań Orange Ekstraklasy jest niedozwolone, gdyż priorytetem jest bezpieczeństwo kibiców na stadionach. Według takich zasady opracowano także regulamin konkursu Stadion Kolejki, według którego Orange nagradza oprawy realizowane w ramach obowiązujących przepisów.

Zasady bezpieczeństwa na stadionach, podobnie jak zasad rozgrywania spotkań, ustalane są przez takie podmioty jak FIFA, PZPN i Ekstraklasa S.A. PTK Centertel, operator Orange, nie może więc być stroną w negocjacjach pomiędzy Stowarzyszeniem Wiara Lecha, a spółką Ekstraklasa.

Jednocześnie mając za cel dalszy rozwój polskiej piłki nożnej i atrakcyjność rozgrywek Orange Ekstraklasy, PTK Centertel chętnie weźmie udział w szerokiej dyskusji o formach dopingowania zawodników i budowaniu niepowtarzalnej atmosfery sportowego widowiska podczas spotkań Orange Ekstraklasy. PTK Centertel dalej będzie prowadzić programy Orange Fair Play, Gram Fair i tak doceniany przez rzesze kibiców Stadion Kolejki, respektując w każdym przypadku obowiązujące przepisy i normy prawa.

Źródło: Orange
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: