GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Magdalena Gaj, Prezes UKE, nagrodzona za cyfryzację telewizji naziemnej

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-05-08 17:00 - czytano: 744 razy - dodaj komentarz
Magdalena Gaj, Prezes UKE, nagrodzona za cyfryzację telewizji naziemnejProces cyfryzacji telewizji naziemnej został uznany za Wydarzenie Roku na rynku medialnym, w tegorocznej edycji konkursu Innovation Award Media Trendy, organizowanego przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR. Nagroda trafiła wspólnie do osób, które odegrały najważniejszą rolę w tym procesie: Magdaleny Gaj, Prezesa UKE, Jana Dworaka, Przewodniczącego KRRiT oraz Michała Boniego, Ministra Administracji i Cyfryzacji w latach 2011-2013.
REKLAMA
Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, która odbyła się 7 maja w Teatrze Polskim w Warszawie, jury konkursu podkreśliło, że proces cyfryzacji telewizji naziemnej dostarczył milionom Polaków „telewizję jutra” i wprowadził wielopłaszczyznowe zmiany dla branży reklamowej i mediowej. Dodatkowe gratulacje złożono za sprawność i profesjonalizm przeprowadzenia tego procesu oraz towarzyszącą mu kampanię informacyjną.

Dla znacznej części odbiorców pojawienie się nowych kanałów było wystarczającym pretekstem do tego aby odstąpić od dotychczasowych nawyków i chcieć poznać inne oferty. I właśnie od tej indywidualnej decyzji widza i przycisku na pilocie zaczęła się jedna z największych rewolucji na rynku w ub. roku. W domach duże znane już domownikom stacje musiały ustąpić miejsca innym mniejszym, niedostępnym dotąd kanałom. W większości grup docelowych stacje zwane do tej pory niszowymi przekroczyły łącznie 50% poziom udziału w oglądalności -  czytamy w uzasadnieniu przyznania nagrody

- Cyfryzacja telewizji była jednym  z kamieni milowych wprowadzania Polski w „rzeczywistość cyfrową". Wynikała nie tylko z unijnych zobowiązań ale spełniała też zarówno potrzebę odbiorców to darmowego odbioru możliwie dużej liczby kanałów a co za tym idzie  -  korzystania z wielu zróżnicowanych źródeł informacji  ale też  poprawiła konkurencyjność na rynku nadawców telewizyjnych, dając także mniejszym operatorom możliwość konkurowania poprzez program i jakość oferty. Był to trudny i skomplikowany proces, dlatego dziękuję wszystkim osobom i instytucjom – a zwłaszcza współnagrodzonym za zaangażowanie i ogromną pracę. Fakt że to wydarzenie zostało uznane za wydarzenie roku pokazuje, że mimo wielu wyzwań  podołaliśmy temu zadaniu  -  komentuje Magdalena Gaj.

Konkurs Innovation Award Media Trendy nagradza wszelkie działania, które wykraczają poza standardową komunikację ze społeczeństwem oraz rozwiązania wykorzystujące innowacje, osiągnięcia nauki, technologii i inżynierii. Podstawowym kryterium oceny jest siła oddziaływania na dany kanał komunikacji, branżę i rynek. Kategoria „Wydarzenie Roku” należy do kategorii specjalnych, obok „Człowieka Roku Mediów” oraz „Medium Roku”.
Źródło: UKE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: