GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

RadarSTOP – niezbędny na weekendowy wyjazd

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-29 17:22 - czytano: 530 razy - dodaj komentarz
RadarSTOP – niezbędny na weekendowy wyjazdCałkowicie bezpłatny i bez reklam - taki jest najnowszy system ostrzegania przed fotoradarami, policją, wypadkami i korkami. Przed długim weekendem majowym producent nawigacji MapaMap prezentuje swoją nową, bezpłatną aplikację o nazwie RadarSTOP. Rozwiązanie to przewidziane jest na telefony iPhone oraz smartfony z systemem Android. Program ostrzega przed fotoradarami stacjonarnymi i mobilnymi, kontrolami policji, Inspekcją Transportu Drogowego oraz wypadkami i korkami na drodze.
REKLAMA
RadarStop iOS
Imagis
RadarStop Android
Imagis
Każdy użytkownik aplikacji RadarStop może dodawać zdarzenia drogowe, które wysyłane są do innych użytkowników w trybie ON-LINE czyli natychmiast. Każdy użytkownik może odwołać lub potwierdzić otrzymane zgłoszenie jeżeli faktycznie miało miejsce. W ten sposób użytkownicy weryfikują wzajemnie przesyłane informacje i aktualizują sytuację drogową.

Aplikacja współpracuje ze społecznością użytkowników nawigacji MapaMap. Oznacza to że wszystkie zgłoszenia przesłane przez użytkowników nawigacji MapaMap są także wykorzystywane przez użytkownikom aplikacji RadarSTOP i odwrotnie. Takie rozwiązanie zapewnia efekt synergii pomiędzy dwiema społecznościami.

Zgłaszane przez użytkowników zdarzenia drogowe są wyświetlane na mapie. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w aplikacji RadarSTOP jest możliwość wyboru przez użytkownika, sposobu w jaki aplikacja wykorzystuje mapy. To znaczy może je dociągać w czasie rzeczywistym (ON- LINE) lub pobrać jednorazowo  i zainstalować na stałe w telefonie.  Użytkownik dostaje również możliwość wybrania kolorystyki mapy spośród kilku dostępnych wariantów.

Podczas podróżowania z aplikacją RadarSTOP użytkownik informowany jest o  przekraczaniu dozwolonej prędkości oraz ostrzegany przed przejazdami kolejowymi oraz przed miejscami w których  aktualnie prowadzone są roboty drogowe. Program w swoich opcjach oferuje możliwość ustawienia własnych preferencji dotyczących ostrzegania. To użytkownik decyduje  w jakiej odległość od danego zdarzenia, będzie o nim głosowo strzeżony.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja pikietażu czyli informacja na którym kilometrze danej drogi aktualnie się znajdujemy.  Dodatkowo w terenie zabudowanym aplikacja wyświetla  nazwę miejscowości oraz nazwę konkretnej ulicy którą się przemieszczamy.

Podsumowując, aplikacja RadarStop oferuje bezpłatne funkcje ostrzegania przed miejscami lub zdarzeniami, które mogą skutkować otrzymaniem mandatu.  Promuje także bezpieczny sposób jazdy i przestrzeganie przepisów drogowych ostrzegając przed robotami drogowymi, przejazdami kolejowymi czy przekraczaniem dozwolonej prędkości.
Źródło: Imagis
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: