GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Naziemna telewizja cyfrowa: od 28 kwietnia TVP1 tylko w HD

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-04-08 17:47 - czytano: 568 razy - dodaj komentarz
Naziemna telewizja cyfrowa: od 28 kwietnia TVP1 tylko w HDOd 28 kwietnia 2014 r. program TVP1 dostępny będzie w ramach naziemnej telewizji cyfrowej tylko w wysokiej rozdzielczości - HD. Widzom, którzy mają problemy z odbiorem nadawanych naziemnie programów TVP1 HD oraz TVP2 HD, przypominamy o przepisach chroniących interesy osób, które nabyły sprzęt (telewizory, dekodery) nie wiedząc, że nie nadaje się on do naziemnej telewizji cyfrowej w rozdzielczości HD.
REKLAMA
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z 18 grudnia 2009 r. dekodery i telewizory przeznaczone do odbioru NTC powinny zapewnić odbiór HD. Chodzi tu o „rozporządzenie w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych".

Sprzedaż sprzętu, który nie spełniał tych wymagań, jest możliwa tylko po pisemnym poinformowaniu nabywcy i uzyskaniu od niego pisemnego potwierdzenia, że zapoznał się z tą informacją. Stanowi tak ustawa z dnia  30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej (Dz. U. Nr 153,  poz. 903 z późn. zm.) w art. 6 . Jeśli ktoś kupował sprzęt przez np. internet (w ustawie – „przy wykorzystaniu środków porozumiewania się na odległość”), taka informacja musiała się pojawić najpóźniej w chwili złożenia nabywcy propozycji zawarcia umowy. Potwierdzenie nabywcy, że zapoznał się z informacją, musiało nastąpić w sposób zapewniający identyfikację osoby składającej oświadczenie.

Ustawa z 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej została opublikowana 26 lipca 2011 r., a przepis, o którym tu mowa, wszedł w życie po 30 dniach od ogłoszenia (tj. 26 sierpnia 2011 r.). Na jego mocy konsumenci, którzy kupili sprzęt nienadający się do odbioru programów w wysokiej rozdzielczości ( HD), a nie zostali o tym poinformowani, mają prawo zwrotu towaru temu sprzedawcy, od którego kupili wadliwy odbiornik. Trzeba powołać się na przepis art. 6 ustawy o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej. Należy jednak pamiętać o dowodzie zakupu odbiornika.

Zmiana pozwala na włączenie kolejnych programów cyfrowych odbieranych sygnałem naziemnym.
Źródło: MAiC
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: