GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Rodzina smartfonów Nokia X dostępna w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-28 15:03 - czytano: 331 razy - dodaj komentarz
Rodzina smartfonów Nokia X dostępna w PolsceDziś odbyła się polska premiera nowych smartfonów Nokia X oraz Nokia XL, działających z aplikacjami Android, usługami Microsoft (m.in. Skype, OneDrive, Outlook.com) oraz zapewniających dostęp do kluczowych usług i funkcji, z których znana jest Nokia. Rodzina smartfonów Nokia X daje dostęp do szerokiej palety aplikacji od najważniejszych globalnych i lokalnych wydawców, które można pobrać ze sklepu Nokia Store i wielu partnerskich sklepów z aplikacjami Android, np. 1Mobile
REKLAMA
Nokia X
Nokia
Nokia XL
Nokia
Market, Aptoide, Mobango, Slide Market. W sklepie Nokia dostępnych już jest wiele polskich aplikacji dedykowanych urządzeniom z serii Nokia X m.in. z grup: Agora, Allegro, GG, Onet, TVN, iPLA i wielu innych. Dodatkowo aplikacje można instalować z innego nośnika, np. karty pamięci lub komputera.

Użytkownicy nowych smartfonów mogą się cieszyć sztandarowymi aplikacjami Nokia, takimi jak: bezpłatne HERE Maps, dające dostęp do map w trybie online oraz offline, nawigacja głosowa za pośrednictwem HERE Drive, a także bezpłatny streaming i pobieranie muzyki dzięki Nokia MixRadio. We wszystkich urządzeniach preinstalowano szereg gier i aplikacji.

Smartfony z rodziny Nokia X oferują dostęp do popularnych usług firmy Microsoft, takich jak bezpłatny dysk w chmurze OneDrive o pojemności 10 GB oraz komunikator Skype. Dają też możliwość korzystania z konta Outlook.com.

Nokia X jest wyposażona w 4-calowy ekran i aparat o rozdzielczości 3 MP. Z kolei Nokia XL ma 5-calowy ekran, przedni aparat o rozdzielczości 2 MP — idealny do rozmów wideo przez Skype — oraz tylny aparat o rozdzielczości 5 MP z autofokusem i fleszem. Obydwa smartfony łączą w sobie znaną jakość i wzornictwo firmy Nokia z nowoczesnym, kafelkowym interfejsem użytkownika zainspirowanym rodziną smartfonów Lumia. Urządzenia są wyposażone w tzw. Fastlane, drugi ekran, który pozwala szybko i płynnie przełączać się między aplikacjami. Oba smartfony obsługują dwie karty SIM.

Model Nokia X w kolorze zielonym, czerwonym, białym, czarnym bądź żółtym lub niebieskim można już nabyć w sugerowanej cenie 499 zł. Nokia XL będzie dostępna w Polsce od czerwca br. w sugerowanej cenie detalicznej 699 zł.
Źródło: Nokia
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: