GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson dostarczył już ponad 3 mln produktów MINI-LINK

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-27 17:59 - czytano: 510 razy - dodaj komentarz
Ericsson dostarczył już ponad 3 mln produktów MINI-LINKPo 36 latach od pierwszej instalacji liczba produktów MINI-LINK dostarczonych przez Ericsson osiągnęła właśnie 3 mln. Pierwszy produkt MINI-LINK opuścił fabrykę w 1978 r.; na zainstalowanie 1 mln urządzeń Ericsson potrzebował ok. 30 lat, jednak kolejny milion udało się osiągnąć już po następnych 4 latach. Dziś spółka może już pochwalić się dostarczeniem 3 mln tego typu produktów.
REKLAMA
Łącza mikrofalowe umożliwiają szybką instalację i tanią transmisję typu backhaul; to głównie one umożliwiły szybką budowę sieci GSM w latach 90. poprzedniego wieku. Zalety te odgrywają kluczową rolę także w dzisiejszych sieciach, gdzie przepustowości produktów MINI LINK cały czas wzrastają, aby skutecznie zaspokajać zmieniające się zapotrzebowanie w sieciach LTE i społeczeństwie sieciowym.

Z początku łącza mikrofalowe zapewniały przepustowość na poziomie zaledwie kilku Mbps, jednak w ostatnim dziesięcioleciu średnia przepustowość dla produktów MINI-LINK zwiększyła się 20-krotnie. W tym czasie zmieniły się nie tylko wymagania dotyczące przepustowości, ale i technologia przesyłu. Od samego początku niemal wszystkie dostarczane produkty MINI-LINK umożliwiają transmisję pakietową, wspomagając funkcjonowanie nowoczesnych sieci typu backhaul.

- Zależy nam na tym, aby w dalszym ciągu dostarczać rozwiązania mikrofalowe dla wysokowydajnych sieci przy jednoczesnym maksymalnym wykorzystaniu spektrum operatorów. W warunkach ciągłego rozwoju sieci nasze produkty MINI-LINK będą nadal stanowić przyszłościowe rozwiązania dla poszczególnych części sieci – mówi Karolina Wikander, dyrektor ds. asortymentu produktów mikrofalowych w firmie Ericsson.

Od wielu lat produkty MINI LINK umożliwiają również łączność z odległymi miejscowościami, przyczyniając się tym samym do wzrostu jakości życia oraz do wzrostu PKB. Ponadto produkt MINI-LINK jest ważnym narzędziem umożliwiającym Ericsson szybkie zaspokajanie potrzeb dotyczących komunikacji w obszarach klęsk żywiołowych.

Ericsson jest czołową spółką na rynku mikrofalowym, która posiada 25-procentowy udział w rynku. To właśnie firma Ericsson wdrożyła jako pierwsza transmisję hybrydową w połączeniu z łączami radiowymi – elementy kluczowe dla wprowadzania szerokopasmowych sieci mobilnych. Ponadto Ericsson jako pierwszy zaprezentował mikrofalowy system MIMO i udowodnił, że urządzenia mikrofalowe mogą skutecznie funkcjonować w tradycyjnych pasmach częstotliwości w warunkach braku widoczności pomiędzy antenami (NLOS).
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: