GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Laptopy hybrydowe – komputerami przyszłości?

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-26 15:29 - czytano: 439 razy - dodaj komentarz
Laptopy hybrydowe – komputerami przyszłości?Laptop czy tablet? Wiele osób planując zakup nowego sprzętu zadaje sobie to właśnie pytanie. Toshiba wychodząc naprzeciw wszystkim niezdecydowanym proponuje rozwiązanie 2 w 1, czyli laptopy hybrydowe. W niedalekim czasie dotykowe ekrany staną się standardowym rozwiązaniem w komputerach przenośnych. Planując zakup nowego sprzętu elektronicznego większość osób waha się często między tabletem, który oferuje większą mobilność, a laptopem, który z kolei zapewnia wyższą funkcjonalność.
REKLAMA
Toshiba
Toshiba
Wszystkim tym, którzy nie chcą iść na technologiczny kompromis producenci sprzętu elektronicznego proponują rozwiązanie typu 2 w 1, czyli laptopy konwertowane bądź laptopy hybrydowe.

Ekrany w laptopach konwertowanych można obracać, składać i dostosowywać ich położenie do swoich, własnych potrzeb, ale w przeciwieństwie do laptopów hybrydowych nie można ich całkowicie odłączyć. Propozycją urządzeń hybrydowych od marki Toshiba jest m.in. seria Satellite W30t z przestronnym, dotykowym wyświetlaczem IPS HD o przekątnej 13,3’’ oraz głośnikami stereo z systemem wzbogacania dźwięku DTS Studio Sound.

Zaletą tabletu jest poręczny dotykowy ekran, który świetnie sprawdzi się podczas podróży, dostęp do szerokiej gamy aplikacji mobilnych oraz interaktywna rozrywka w zasięgu ręki. Laptop to wysoki poziom  ą ortów i złączy, które zapewniają wydajności, duża ilość portów i złączy oraz nieodłączny element pracy biurowej. Wybierając urządzenia hybrydowe, ich użytkownicy nie muszą rezygnować ani z mobilności, jaką oferują urządzenia przenośne, ani z funkcjonalności, jaką charakteryzują się wysoce wydajne laptopy biznesowe.

Laptopy hybrydowe po odłączeniu ekranu tworzą autonomiczne urządzenie, którym jest tablet. Jest wyposażony we wszystkie niezbędne komponenty takie jak: procesor, pamięć czy dysk, które zapewniają mu pełną niezależność funkcjonowania. Ekrany te posiadają również szereg portów i złączy tak jak w przypadku Satellite W30t, który posiada port Micro-USB to oddzielnego ładowania, port Micro-HDMI do wyświetlania multimediów na telewizorach HD oraz gniazdo na kartę Micro-SD do prostego transferowania ulubionych plików. Dzięki takiej konstrukcji klawiatura w laptopach hybrydowych pełni zazwyczaj funkcję stacji dokującej, która posiada wbudowaną dodatkową baterię. Takie rozwiązanie sprawia, że popularne hybrydy mogą tworzyć dwa niezależne urządzenia – laptop i tablet, które wykorzystują autonomiczne źródła energii, a innowacyjna funkcja Sleep-and-Charge umożliwia ładowanie urządzenia przenośnego nawet z wyłączonego laptopa.

Laptopy hybrydowe to idealne rozwiązanie dla osób, które często podróżują i potrzebują stałej łączności oraz dostępu do sieci. Instalowany obecnie u większości urządzeń komputerowych system operacyjny Windows 8.1 sprzyja rozwiązaniom dotykowym, z których korzystają użytkownicy popularnych hybryd. Urządzenia te dobrze sprawdzą się w przedsiębiorstwach, które poszukują uniwersalnych rozwiązań i sprzętu elektronicznego, który będzie w stanie dostosować się do każdej sytuacji biznesowej: od sprawdzenia maila, po edycję prezentacji,  a na pracy w arkuszu kalkulacyjnym skończywszy.
Źródło: Toshiba
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: