GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Parlament Europejski za wspólną ładowarką do telefonów komórkowych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-03-17 17:06 - czytano: 358 razy - dodaj komentarz
Parlament Europejski za wspólną ładowarką do telefonów komórkowychParlament Europejski zgodził się na zmianę przepisów, które umożliwią m.in. wprowadzenie na terenie UE wspólnej ładowarki do wszystkich telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych. W czwartek, 13 marca Parlament Europejski poparł projekt nowej dyrektywy, która zastąpi Dyrektywę R&TTE z 1999 r. w sprawie urządzeń radiowych i końcowych urządzeń telekomunikacyjnych.
REKLAMA
Nowe przepisy mają ujednolicić prawo w państwach członkowskich w zakresie wprowadzania na rynek urządzeń radiowych, takich jak telefony komórkowe, piloty do otwierania drzwi w samochodzie czy modemy. Przepisy mają nadążać za dynamicznie rosnącą ilością i różnorodnością urządzeń radiowych dostępnych na rynku, zapewnić, że nie będzie dochodziło do zakłóceń między nimi oraz, że nowe urządzenia będą spełniały wszystkie standardy bezpieczeństwa dla zdrowia.

Nowe regulacje mają m.in. zobowiązać producentów sprzętu elektronicznego, by wszystkie telefony komórkowe i inne urządzenia przenośne trafiające na unijny rynek były kompatybilne ze wspólną ładowarką.

O zmianę przepisów zabiegał m.in. komisarz UE ds. przemysłu Antonio Tajani. Jego zdaniem wynik czwartkowego głosowania Parlamentu Europejskiego daje podstawę do dalszego postępu i rozwoju w dziedzinie komunikacji mobilnej.

- Bezawaryjna i szybka komunikacja bezprzewodowa ma zasadnicze znaczenie dla rewolucji, jaka ma obecnie miejsce w branży produkcyjnej, usługowej, edukacyjnej i rozrywkowej, a także niemal wszystkich aspektach naszego życia. Co więcej, nowe przepisy pozwolą nam wprowadzić wspólną ładowarkę do telefonów komórkowych i innych urządzeń przenośnych – uważa Tajani.

Komisja Europejska przewiduje, że ujednolicenie przepisów w zakresie urządzeń radiowych i mobilnych zmniejszy ilość odpadów oraz obniży koszty, jakie przedsiębiorstwa, zwłaszcza małe i średnie, ponoszą w celu zachowania zgodności z obowiązującymi standardami.

Przyjęty przez europarlament projekt nowych przepisów będzie musiała teraz zatwierdzić Rada Unii Europejskiej. Kraje członkowskie będą miały dwa lata na dostosowanie prawa do wymogów unijnych, a producenci urządzeń radiowych będą mieli dodatkowy rok na dostosowanie się do nich.
Źródło: KE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: