GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

SAP na MWC przedstawił nowatorskie zastosowanie rozwiązań chmurowych i mobilnych

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-28 17:27 - czytano: 595 razy - dodaj komentarz
SAP na MWC przedstawił nowatorskie zastosowanie rozwiązań chmurowych i mobilnychPodczas Mobile World Congress 2014 w Barcelonie SAP przedstawił zastosowanie swoich innowacyjnych rozwiązań mobilnych i w chmurze w nowych obszarach. Beneficjentem mogą być firmy, które kierują swoją ofertę do klientów nie tylko biznesowych, ale też indywidualnych. Przykładem jest branża motoryzacyjna. BMW we współpracy z SAP przedstawiło na tegorocznym MWC nowatorskie podejście, które urzeczywistnia wizję samochodów zintegrowanych z SAP HANA® Cloud Platform i czerpiących korzyści z
REKLAMA
koncepcji Machine-to-Machine.

Współpracę z SAP nawiązały rownież platformy Service2Media oraz Xamarin. Obie firmy oferują narzędzia do projektowania i zarządzania aplikacjami mobilnymi dla ponad półmilionowej rzeszy deweloperów. Obecnie zaoferują również możliwości tworzenia aplikacji w oparciu o SAP® Mobile Platform, która może być wykorzystywana zarówno w modelu tradycyjnym, jak i w chmurze. Również za sprawą chmury swoją ofertę rozszerzył Portugalski Telekom, który będzie oferować nie tylko tradycyjne usługi telekomunikacyjne, ale też SAP® Business One Cloud – zintegrowany system biznesowy w chmurze, który wspomaga firmy MŚP w zarządzaniu sprzedażą, finansami i księgowością.

BMW integruje auto z chmurą
Efektem współpracy SAP i BMW jest prototypy samochód, który wykorzystuje SAP HANA® Cloud Platform do świadczenia kierowcom i pasażerom spersonalizowanych usług. Mechanizm, który to umożliwia, jest prosty i bezpieczny.

SAP HANA Cloud Platform działa jako łącznik między samochodem, a zewnętrznymi partnerami np. operatorami stacji benzynowych i parkingów lub właścicieli punktów gastronomicznych. I jedni i drudzy mogą wprowadzać i aktualizować w chmurze informacje o swoich produktach lub usługach. Po uwzględnieniu preferencji kierowcy i pasażerów oraz aktualnej lokalizacji i trasy przejazdu  informacje są personalizowane i wyświetlane na desce rozdzielczej auta lub urządzeniu mobilnym. 

Korzyści z tego typu rozwiązania mogą być wymierne zarówno dla kierowcy, jak i zewnetrznych partnerów. Przykładem jest prototypowy system do nawigacji, który z wyprzedzeniem wyszukuje i informuje kierowcę nie tylko o najlepszym miejscu do zaparkowania, ale też o wysokości opłat za postój. Podobnie działa system oferujący kupony na zakupy w sklepach, restauracjach lub innych punktach gastronomicznych wzdłuż trasy przejazdu.

Deweloperzy mogą tworzyć aplikacje mobilne w chmurze w oparciu o SAP Mobile Platform
Podczas MWC poinformowano również o nawiązaniu współpracy SAP z Xamarin oraz Service2Media. Obaj partnerzy SAP oferują narzędzia do projektowania i zarządzania aplikacjami mobilnymi, z których korzysta ponad pół miliona programistów i deweloperów. Dzięki współpracy z SAP ta liczba może być jeszcze większa. Narzędzia Xamarin oraz Service2Media będą oferowane także poprzez poprzez SAP Mobile Platform.

Mobilna platforma SAP - dostępna zarówno w modelu tradycyjnym, jak i w chmurze - umożliwia tworzenie dowolnych i spersonalizowanych rozwiązań na urządzenia działające w systemach iOS, Android i Windows Phone.  wychodząc naprzeciw oczekiwaniom ponad 1,2 mld użytkowników urządzeń przenośnych, którzy chcą, by aplikacje mobilne były równie praktyczne, co łatwe w obsłudze.

- Chcemy sprostać tym wymaganiom. Dlatego udostępniamy naszą mobilną platformę SAP takim dostawcom, jak Xamarin i Service2Media, którzy działają zgodnie z koncepcją bring-your-own-tools, a jednocześnie pozostają wierni otwartym standardom - powiedział Bill Clark, wiceprezes SAP odpowiedzialny za globalną strategię firmy w segmencie rozwiązań mobilnych.

Telekom oferuje SAP Business One w chmurze
Dzięki rozwiązaniom SAP w chmurze zyskuje także Portugalski Telekom, który do swojej oferty wprowadził SAP® Business One Cloud - zintegrowany system informatyczny umożliwiający przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym dzięki wsparciu SAP HANA®.

SAP Business One Cloud jest łatwo skalowalny i dedykowany zarówno mniejszym, jak i większym firmom. Dzięki wsparciu ze strony SAP HANA, która wykorzystuje technologię in-memory zarządzanie m.in. sprzedażą, finansami i księgowością jest wydajniejsze, a menedżerowie mają wgląd w aktualne informacje.

Użytkownicy SAP Business One Cloud mogą rozliczać się z Portugalskim Telekomem w trybie abonamentowym, co przekłada się na niższy TCO i szybszy zwrot z inwestycji w IT niż w modelu tradycyjnym.

- Portugalski Telekom włączając do swojej oferty SAP Business One Cloud sprawił, że firmy mogą zmniejszyć swoje wydatki na IT, a jednocześnie zwiększyć swoją elastyczność - powiedział Rinse Tamsma, wiceprezes SAP odpowiedzialny za globalną sprzedaż SAP Business One. - Dzięki chmurze klienci będą mogli skupić się na własnym biznesie, mając jednocześnie pewność, że ich dane są bezpieczne i niedostępne dla konkurencji.

- Jesteśmy głęboko przekonani, że pogłębiająca się współpraca z SAP, której efektem jest oferta SAP Business One Cloud, przyniesie naszym biznesowym klientom wymierne korzyści - dodał Miguel Moreira, dyrektor działu usług w chmurze w PT.
Źródło: SAP
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: