GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Vodafone głównym klientem Ericsson Radio Dot System

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-27 14:09 - czytano: 457 razy - dodaj komentarz
Vodafone głównym klientem Ericsson Radio Dot SystemVodafone, jedna z największych na świecie spółek telekomunikacyjnych, została właśnie głównym klientem Ericsson Radio Dot System – innowacyjnego rozwiązania firmy Ericsson w formie małego radia komórkowego do użytku wewnątrz pomieszczeń. Ericsson Radio Dot System ma zwiększyć zasięg świadczonych przez Vodafone usług mobilnych sieci szerokopasmowych 3G i LTE w siedzibach przedsiębiorstw i tym samym zapewnić klientom Vodafone doskonałe wrażenie użytkownika w zakresie mobilnych usług szerokopasmowych.
REKLAMA
Oferowana przez Ericsson czołowa technologia mobilnych usług szerokopasmowych już teraz wspomaga usługi Vodafone w wielu krajach, jak Niemcy, Zjednoczone Królestwo i Holandia. Nowy Radio Dot System ma rozszerzyć ten zasięg mobilnych usług szerokopasmowych zarówno dla sieci 3G i LTE w siedzibach przedsiębiorstw i obiektach publicznych. Elegancki i dyskretny element Ericsson Radio Dot System, jakim jest kropka, łatwo wtapia się w każde otoczenie wewnątrz pomieszczeń.

Valter D’Avino, szef oddziału Ericsson w Europie Zachodniej i Środkowej, wyjaśnia: – Jako strategiczny dostawca sieci Ericsson będzie ściśle współpracować z firmą Vodafone, aby zwiększyć jej możliwości na rynku przedsiębiorstw dzięki Ericsson Radio Dot System. System ten jest głównym wyróżnikiem stosowanej przez Ericsson strategii „mobilnego przedsiębiorstwa" mającej umożliwiać mobilnym i zintegrowanym operatorom oferowanie zintegrowanych usług chmurowych, podłączeniowych i telekomunikacyjnych na rzecz klientów instytucjonalnych.

Ericsson Radio Dot System jest rozwiązaniem kompaktowym, oferującym elastyczne sposoby montażu. Wprowadza rewolucyjny element antenowy, zwany „kropką”, który dostarcza użytkownikom mobilny dostęp szerokopasmowy. Kropki są podłączane i zasilane poprzez standardowe internetowe kable sieci LAN (kategorii 5/6/7) do wewnętrznych jednostek radiowych, które połączone są ze stacjami bazowymi.

Radio Dot System czerpie korzyści z tych samych czołowych funkcji, które można znaleźć w makro stacji bazowej firmy Ericsson, włącznie z technologią agregacji nośnych (Carrier Aggregation) i funkcją połączonych usług komórkowych (Combined Cell) dla sieci WCDMA i LTE. Rozmieszczanie i rozbudowa są łatwe, co pozwala spełnić rosnące wymagania dotyczące wydajności i zasięgu. W ten sposób wrażenia użytkowników są takie same, bez względu na ich położenie, a sieć wewnętrzna ewoluuje wraz z siecią zewnętrzną. Ponadto Ericsson Radio Dot System wspiera integrację z portfolio urządzeń nośnych Wi-Fi firmy Ericsson, udostępniając takie funkcje, jak sterowanie ruchem w czasie rzeczywistym dla zapewnienia najlepszych wrażeń użytkownika zarówno w sieciach Wi-Fi, jak i 3GPP.

Podczas tegorocznej edycji Światowego Kongresu Technologii Mobilnych Ericsson Radio Dot System został udostępniony na stoisku Ericsson w sekcji małych urządzeń komórkowych (Small Cells).
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: