GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Dwa nowe modele smartonów z Firefox OS – ZTE Open C i ZTE Open II

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-26 14:21 - czytano: 5262 razy - dodaj komentarz
Dwa nowe modele smartonów z Firefox OS – ZTE Open C i ZTE Open IIZTE, globalny producent i dostawca nowoczesnych urządzeńoraz technologii telekomunikacyjnych zaprezentował w Barcelonie na Mobile World Congress dwa nowe, innowacyjne smartfony z systemem operacyjnym Firefox OS, ZTE Open C i ZTE Open II.ZTE Open C jest jednym z pierwszych urządzeń przystosowanych do pracy w najnowszej wersji Firefox OS i zaprojektowanym tak by zoptymalizować stosunek ceny urządzenia do jego jakości. Z kolei ZTE Open II jest unowocześnioną wersją popularnego ZTE Open
REKLAMA
ZTE Open C
ZTE
ZTE Open ll
ZTE
który został wprowadzony do sprzedaży przez Telefónicę w sześciu krajach w 2013 roku. Łącząc doskonały wygląd z najnowszym i otwartym systemem operacyjnym Firefox OS, ZTE Open II zapewnia wysoki komfort użytkowania w bardzo przystępnej cenie .

- Intensywna współpraca ZTE z Mozillą wynika z tego, że kładziemy duży nacisk na oczekiwania klientów, którzy chcą innowacyjnych urządzeń w przystępnej cenie. Prezentując nie jeden, lecz dwa modele z nową wersją FirefoxOS, dostarczamy klientom najnowsze rozwiązania mobilne dostępne na rynku. – powiedział Kan Yulun, Prezes ZTE Mobile Devices na rynki EMEA & LATAM oraz Wiceprezes ZTE Corporation.

- ZTE wprowadzając ZTE Open był jednym z pierwszych partnerów Mozilli, który udostępnił telefon z Firefox OS. Ściśle współpracowaliśmy rozwijając nową platformę. ZTE Open C i ZTE Open II to najnowsze przykłady ewolucji, jaką przeszedł system Firefox OS w ramach wprowadzania najnowszych technologii sieciowych dla smartfonów. – powiedział dr Li Gong, Wiceprezes Mozilla Mobile Devices i Prezes Mozilla Asia Operations.

Firefox OS jest otwartym systemem operacyjnym opartym na technologii sieciowej. Jego prosty interfejs użytkownika oferuje pełen zestaw funkcji i aplikacji stworzonych w technologii HTML5, takich jak aparat, komunikator, SMSy i gry. Korzystanie z aplikacji sieciowych zużywa mniej zasobów urządzenia. Oznacza to, że użytkownicy mogą korzystać z wyższej wydajności w bardziej przystępnej cenie. ZTE Open C umożliwia dwukierunkową synchronizację kontaktów oraz posiada unikalną, adaptacyjną i szybką funkcję wyszukiwania.

ZTE Open C zapewnia wysoką wydajność działania dzięki dwurdzeniowemu procesorowi Qualcomm 200  Snapdragon o taktowaniu 1,2 GHz na rdzeń.  Ponieważ system operacyjny Firefox OS potrzebuje mniej zasobów, dzięki czemu jest mniej energochłonny, bateria o pojemności 1400 mAh ZTE Open C pozwala na oglądanie filmów lub słuchanie muzyki przez sześć do ośmiu godzin. ZTE Open C oferowany będzie w sześciu wersjach kolorystycznych – ciemnoniebieskiej, jasnoniebieskiej, turkusowej, czerwonej, białej i pomarańczowej.

ZTE jest przekonane, że system operacyjny Firefox na urządzenia mobilne ma przed sobą wielką przyszłość. Producent zakłada sprzedaż Open C i Open II na poziomie miliona sztuk do końca roku 2014. W przyszłości ZTE zamierza rozwijać linię smartfonów działających w oparciu o system Firefox, zarówno tych z niższej jak i z górnej półki. Do 2015 roku ZTE planuje wypuścić jeszcze jeden smartfon z systemem Firefox OS i 4,5 calowym wyświetlaczem.

Smartfony z Firefox OS są kluczowym elementem strategii rozwoju ZTE w Europie i Ameryce Łacińskiej, gdyż ze względu na swoją przystępną cenę świetnie nadają się dla klientów rozpoczynających swoją przygodę z tymi urządzeniami. Intensywna współpraca Mozilli i ZTE rozpoczęła się podczas ubiegłorocznych targów MWC, kiedy to został zaprezentowany pierwszy model – ZTE Open. Został on wprowadzony do sprzedaży przez Telefónicę w Hiszpanii, Wenezueli, Kolumbii, Peru, Meksyku i Urugwaju. Następnie, był dystrybuowany za pośrednictwem platformy eBay w USA i Wielkiej Brytanii. Również w przypadku ZTE Open C i ZTE Open II, ZTE planuje sprzedaż tych modeli poprzez eBay oraz inne platformy e-commerce.
Źródło: ZTE
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: