GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Ericsson Networks Software napędza rozwój sieciowy

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-18 15:59 - czytano: 822 razy - dodaj komentarz
Ericsson Networks Software napędza rozwój sieciowyEricsson ogłasza wprowadzenie pierwszego skoordynowanego dla branży oprogramowania w całej sieci, Networks Software 14B, które koncentruje się na zwiększeniu wydajności i umożliwieniu rozwoju operatorowi. Ponad 200 nowych i udoskonalonych funkcji zawartych w oprogramowaniu jest rygorystycznie testowane w celu zapewnienia sprawnego wdrożania. Ericsson testuje oprogramowanie w sieci z urządzeniami wszystkich najważniejszych producentów.
REKLAMA
Zwiększające wydajność główne zmiany zawierają agregację dla technologii LTE Carrier dla trzech nośników, aby osiągnąć maksymalne prędkości transmisji danych 450 Mb/s; LTE Uplink Coordinated Multi Point (UL CoMP), która może dostarczać dwa razy większy zasięg aplikacji dla wszystkich urządzeń, oraz unikatowe dla firmy Ericsson funkcje WCDMA, takie jak funkcja Dynamic Power Sharing, która wszystkim urządzeniom daje do 50 procent większą szybkość danych.

Ken Rehbehn, główny analityk Yankee Group, mówi: - Oprogramowanie jest tak samo ważne jak temat sprzętu w sieci. Ponieważ dostawcy urządzeń sieciowych napędzają innowacje w zakresie oprogramowania, kompleksowe wydanie - wraz z narzędziami i opisem procesów szybkiego oprogramowania wdrożeniowego w całej masowo przeskalowanej sieci komórkowej i stacjonarnej - zapewnia operatorom potrzebną elastyczność, aby pewnie wprowadzić nowe możliwości przy jednoczesnym zwiększeniu wydajności sieci.

Wiele z dzisiejszych rozwiązań, takich jak voice over technologii LTE (VoLTE) wymaga interakcji oprogramowania w praktycznie każdej części sieci. Ericsson umożliwił powszechną możliwość aktualizacji, spełniając wymóg wielkoskalowych procesów dla danego oprogramowania, co zapewnia szybki i niezawodny sposób na przejście do najnowszej wersji oprogramowania dla operatorów telekomunikacyjnych. Na przykład, japoński operator komórkowy Softbank niedawno uaktualnił się do najnowszej technologii LTE firmy Ericsson w wysokości ponad tysiąca węzłów każdej nocy, aktualizując 15 000 radiowych stacji bazowych w zaledwie 3 tygodnie bez jakichkolwiek przestojów.

Johan Wibergh, wiceprezes i szef działu Networks w firmie Ericsson, powiedział: - Obiecujemy i dostarczamy sprawdzoną jakość sieci i uprzemysłowioną możliwość aktualizacji dla sieci o każdej wielkości. Ruch rośnie, ale również się zmienia, i w celu utrzymania tempa rozwój sieciowy musi być napędzany przez oprogramowanie. Obecnie sieć jest tylko tak dobra, jak dana wersja oprogramowania, która jest uruchomiona i operatorzy, używając najnowszego oprogramowania, skorzystają ze zwiększonej wydajności i rozwoju.

Jedną z nowości mającą ułatwić wzrost operatora jest funkcja Virtual Home Gateway. Oferuje ona indywidualną obsługę tworzenia łańcucha dla urządzeń i użytkowników, podczas jednoczesnego uproszczenia zarządzania siecią przez operatora.

Segment przedsiębiorstw skierowany jest do zewnętrznej funkcjonalności wersji oprogramowania IMS dla VisualCom, umożliwiając wideokonferencje HD, co jest tak proste i niezawodne jak rozmowy telefoniczne.

Aktualizacja do najnowszej wersji oprogramowania oznacza uzyskanie wszystkich korzyści z poprzednich wersji w połączeniu z nowymi funkcjami, aby jeszcze bardziej zwiększyć możliwości w sieci. Wyniki pomiarów z bieżących komercyjnych sieci pokazują, że operatorzy uruchamiający najnowszą wersję oprogramowania sieciowego uzyskują średnio o 30% lepsze prędkości łącza w dół i aż o 50% lepszą szybkość łącza w górę w stosunku do operatorów działających na starszych wersji oprogramowania.

Wydanie 14B dodaje również funkcje, aby zagwarantować dodatkową odporność sieciową. Krytyczne węzły uzyskują zwiększoną redundancję, na przykład redundancję Inter-chassis w SSR i Geo-redundancję w systemie Blade. Networks Software 14B będzie dostępny do wprowadzenia do sieci w tym roku, gdy wszystkie cechy i funkcje zostaną sprawdzone i potwierdzone podczas działania w sieci. Oprogramowanie Network Software 14B będzie można zobaczyć w hali nr 2 firmy Ericsson na Mobile World Congress.

W trakcie Mobile World Congress 2014 w Barcelonie (Hiszpania), firma Ericsson będzie pokazywała wiodące na całym świecie technologie oraz możliwości i innowacyjność usługi. Wierzymy, że każdy, kto korzysta z połączeń będzie mógł się połączyć, oraz że będziemy wskazywać drogę rozwiązaniami, które napędzają rozwój mobilności, dostępu szerokopasmowego i chmury sieciowej, tworząc podstawę dla ekosystemów i transformacji w różnych branżach. Jesteśmy twoim przewodnikiem w społeczeństwie sieciowym.
Źródło: Ericsson
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: