GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Rózia i Miś są już na iPadzie

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2014-02-13 18:11 - czytano: 627 razy - dodaj komentarz
Rózia i Miś są już na iPadzieABC Media Publishing wprowadziło na rynek aplikację na urządzenia z systemem iOS, stworzoną z myślą o dzieciach w wieku od 3 do 9 lat. Twórcy popularnego serwisu Lulek.tv i największego kanału na polskim YouTube z treściami edutainment po raz kolejny uczą, bawią i rozwijają umiejętności najmłodszych. W grze z serii „My Littleland” dzieci mogą bawić się na tabletach w ubieranki, budowanie autka, uczą się też opieki nad wirtualnymi przyjaciółmi.
REKLAMA
Rózia i Miś
ABC Media Publishing
Nad zawartością merytoryczną gry czuwali pedagodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

Aplikacja jest już dostępna w App Store. Tym razem głównym bohaterem gry z serii „My Littleland” jest Miś. Towarzyszy mu Rózia, kreskówkowa postać obecna w serwisie Lulek.tv. Miś to dla wielu dzieci ulubiona przytulanka, maskotka czy zabawka. Budzi pozytywne i ciepłe skojarzenia. Dlatego wydawcy popularnego serwisu dla dzieci wykorzystali tą postać w swojej najnowszej aplikacji na iPady.

Aplikacja „Rózia i Miś” składa się z trzech prostych gier: karmienie misiów, ubieranie ich oraz budowa autka z dostępnych elementów. Każda z nich kryje w sobie edukacyjne treści, które mają za zadanie rozwijać umiejętności i uczyć wartościowych zachowań.

Oprawa graficzna przedstawiona została w bardzo przystępnej i atrakcyjnej formie. Główny interfejs jest niezwykle intuicyjny. Mieści w sobie duży i kolorowy domek, animowane postaci oraz przedmioty, które reagują na nasz dotyk. Użytkownikom towarzyszą miłe dźwięki, uśmiechnięci bohaterowie oraz bogata paleta barw. Suwakami w formie guzików reguluje się głośność lektora i podkładu muzycznego. Całość sprawia, że nauka poprzez zabawę staje się bardziej atrakcyjna.

Pierwsza gra, to rozdzielenie owoców i słodyczy pomiędzy misie tak, aby każdy z nich otrzymał taką samą liczbę przedmiotów. Poruszając się po ekranie dziecko samo decyduje gdzie posadzi wybrane postaci. Czego dzieci mogą się dzięki temu nauczyć? Dzieląc się z innymi budują poczucie własności i uczą się nowych ról społecznych.

Zadaniem w drugiej grze jest rozwijanie wyobraźni małych użytkowników poprzez zabawę w ubieranie misia. W wirtualnej przebieralni do wyboru jest kilkadziesiąt różnych elementów: mankiety, guziki, pelerynki, kołnierzyki i kieszenie. Wszystkie w fantazyjnych kolorach i kształtach. Dziecięca wyobraźnia nie zna ograniczeń, dlatego nakładając misiowi płaszczyk maluchy mogą zdecydować, który materiał będzie najciekawszy. Dostępnych jest kilka faktur i struktur. Gdy całe wdzianko jest gotowe,  twórczą pracę dziecka można zapisać w formie obrazka lub wydrukować.

W trzeciej grze autorzy postawili natomiast na rozwijanie wyobraźni przestrzennej i naukę rozróżniania kształtów. Zabawa, która przypadnie do gustu dziewczynkom oraz chłopcom, polega na właściwym dopasowaniu wszystkich elementów pojazdu: kół, okien, zderzaków, świateł czy drzwi.

W oferowanej aplikacji zastosowano mechanizmy blokowania dostępu do treści zewnętrznych i linków prowadzących do serwisów internetowych. A nad poprawnością merytoryczną, jak zawsze, czuwali pedagodzy z Uniwersytetu Wrocławskiego.

To już kolejna aplikacja na urządzenia z system iOS wydana przez ABC Media Publishing. Premiera pierwszej miała miejsce jesienią 2013 r. i okazała się wielkim sukcesem. Gry zostały wyróżnione przez kanadyjską stronę iTunes w kategoriach "nowości edukacja" oraz "nowości dzieci". Twórcy serwisu Lulek.tv dynamicznie rozwijają także swój kanał na YouTube. Do tej pory   autorskie produkcje zostały odtworzone blisko 94 mln razy, a piosenka „Pieski małe dwa” znalazła się na 7 pozycji w zestawieniu YouTube Rewind 2013 w kategorii „filmy wideo”.

Aplikacja „Rózia i Miś” dostępna jest w dwóch wersjach: bezpłatnej i płatnej.

Opcja bezpłatna zawiera animowane menu i jedną z gier (odblokowane Auto Misia), w wersji płatnej dostępne jest animowane menu oraz 3 gry. Koszt aplikacji płatnej to: 0,99$.

Bezpłatną wersję aplikacji można pobrać z iTunes.
Źródło: ABC Media Publishing
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: