GSMService.pl
  • nowości
  • artykuły
  • gry
Szukaj
Szukaj
Szukaj
Tu jesteś: GSMService.pl » Aktualności

Najbezpieczniejszy telefon świata, Enigma E2 już w Polsce

Dodał: Monika Kowalczewska - opublikowano: 2013-12-10 16:04 - czytano: 284 razy - dodaj komentarz
Najbezpieczniejszy telefon świata, Enigma E2 już w PolsceAutoryzacja połączeń przy pomocy 2048-bitowego klucza RSA oraz inteligentnej karty Smart Card, a także szyfrowanie rozmów 256-bitowym protokołem AES sprawiają, że Tripleton Enigma E2 jest obecnie najbezpieczniejszym telefonem na świecie. Ten nowoczesny aparat szyfrujący posiada również szereg funkcji codziennego użytku. Producent umieścił w nim wysokiej rozdzielczości kamerę, łącze Bluetooth oraz gniazdo kart pamięci microSD.
REKLAMA
Enigma E2
Spy-Shop
W dobie powszechnej inwigilacji, coraz bardziej poszukiwane stają się urządzenia do zabezpieczenia się przed podsłuchiwaniem, a także szyfrowania rozmów prowadzonych przez telefony komórkowe. Spy-Shop.pl, sieć sklepów z urządzeniami detektywistycznymi, wprowadziła właśnie do swojej oferty nowoczesny telefon szyfrujący Tripleton Enigma E2. Wyprodukowana przez Brytyjczyków Enigma, wykorzystuje do autoryzacji rozmów bardzo silny 2048-bitowy klucz RSA. Ten wysoki standard autoryzacji połączeń zapewnia pełną poufność rozmów. Mimo wielu prób, jeszcze nikomu nie udało się go złamać. Ten sposób zabezpieczenia chroni przed atakami typu „man in the middle”, polegającymi na podszywaniu się przez atakującego pod stację bazową sieci telefonii komórkowej. Nie bez znaczenia jest też szybkość nawiązywania szyfrowanych połączeń. Bezpieczną rozmowę można rozpocząć już po 7 sekundach od naciśnięcia specjalnego przycisku. Za szyfrowanie odpowiada oddzielny procesor, zgodny z rygorystyczną normą ITSEC Evaluation level 3, oddzielony od tego obsługującego moduł GSM. Telefon spełnia także wyśrubowane normy bezpieczeństwa German Digital Signature Act oraz SigG. Dodatkową funkcją, wpływającą na zwiększenie bezpieczeństwa użytkownika, jest opcja samozniszczenia karty SIM przy próbie skanowania lub innego ataku.

Również do codziennego użytku

Oprócz szeregu zaawansowanych funkcji szyfrujących, urządzenia posiada duży, 2,4-calowy wyświetlacz oraz bardzo wytrzymałą baterię, która zapewnia do 180 godzin pracy. Ponadto aparat wyposażono w kamerę o rozdzielczości 3 Mpix, łącze Bluetooth, które pozwoli podłączyć np. zestaw słuchawkowy, a także czytnik kart microSD. Urządzenie bez problemu radzi sobie z plikami mp3 oraz wideo. Posiada także wbudowane radio FM oraz funkcje biznesowe. Telefon zamknięto w stylowej obudowie, która nie wyróżnia się wśród innych aparatów, przez co nie wzbudza zainteresowania osób postronnych, zapewniając anonimowość jego użytkownikowi.

Tripleton Enigma E2, jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na profesjonalne telefony szyfrujące, chroniące przed podsłuchem. Na pewno  znajdzie nabywców w sektorze rządowym czy wywiadowczym. Zainteresowani mogą nim być też szefowie korporacji i innych firm, w których poufność komunikacji ma najwyższy priorytet. Urządzenie jest już dostępne w sieci sklepów Spy-Shop.
Źródło: Spy-Shop
  • Dodaj do Google Bookmarks
  • Dodaj na Śledzika
  • Dodaj na Twitter
  • Dodaj do Wykop
  • Dodaj do Facebook
Aktualna ocena: 0.00
Dodaj komentarz:
dodaj komentarz
x
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Trwa logowanie użytkownika...
login:
hasło:
zaloguj
Znajdź nas na Facebook'u
Wszelkie znaki i nazwy firmowe zastrzeżone są przez ich wlaścicieli i zostały użyte wyłącznie w celach informacyjnych.
GSMService.pl
content: 
  • Twitter
  • Facebook
odwiedź nas na: